Skocz do zawartości

I znowu


Ozetjot

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba przestanę jeździć zgodnie z przepisami niewiem.gif Drugi raz w tym roku tylny zderzak do wymiany.

Za pierwszym razem jakiś... myślał, że mnie przeskoczy, jak się zatrzymałem na żółtym, a teraz młody kurier Poczty Polskiej nie uszanował mojego zatrzymania przed przejściem dla przepuszczenia pieszych. No, ale stracił prawko bo miał już 18 pkt. i dostał 6 dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba przestanę jeździć zgodnie z przepisami Drugi raz w tym roku tylny zderzak do wymiany.

> Za pierwszym razem jakiś... myślał, że mnie przeskoczy, jak się zatrzymałem na żółtym, a teraz

> młody kurier Poczty Polskiej nie uszanował mojego zatrzymania przed przejściem dla

> przepuszczenia pieszych. No, ale stracił prawko bo miał już 18 pkt. i dostał 6 dodatkowo.

dziś o mały włos pewna pani w fieście nie zaparkowała w moim bagażniku - rozmawiała przez tel i przy zmianie na czerwone nie odnotowała tego że hamuję. Trochę odpuściłem hamowanie i wjechałem częściowo na skrzyżowanie, obyło się tylko na strachu grinser006.gif

Dzięki temu auto już 12 rok ma ciągle fabryczny lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie za 24 punkty nie stracil prawka.

Dokładnie:)

[...]

Limit punktów karnych

Dopuszczalny limit punktów karnych dla kierującego, posiadającego prawo jazdy przez okres powyżej 1 roku, wynosi 24 . Po przekroczeniu tej liczby sporządzany jest wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy (kierowany jest on na egzamin sprawdzający, test teoretyczny i praktyczny).

W przypadku kierowcy, który posiada prawo jazdy krócej niż rok, limit punktów wynosi 20. Po jego przekroczeniu sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie go na ponowny kurs.

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej mam nadzieję, że czegoś go to nauczy. Chociaż mam wątpliwości: zero odpowiedzialności za swoje czyny i próby kombinowania.

W sumie popełnił wykroczenie, a chciał popełnić przestępstwo i mnie do tego przekonać (poświadczenie nieprawdy to się chyba nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemniej mam nadzieję, że czegoś go to nauczy. Chociaż mam wątpliwości: zero odpowiedzialności za

> swoje czyny i próby kombinowania.

> W sumie popełnił wykroczenie, a chciał popełnić przestępstwo i mnie do tego przekonać

> (poświadczenie nieprawdy to się chyba nazywa).

TAK, zważ jednak że być może chciał w ten sposób uratować swoje stanowisko pracy, które być może jest jedynym utrzymaniem jego rodziny....

Oczywiście nie tłumaczy to jego zachowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze może zmienić prace i ... wziąć kredyt. A tak na poważnie to nie rozumiem dlaczego go

> bronisz?

Nie zagapiłeś się nigdy przez zamyślenie ?

Nie, nie bronię go, był winny, staram się jedynie zrozumieć jego działanie z próbą podstawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zagapiłeś się nigdy przez zamyślenie ?

oczywiście, ale nigdy nie uciekałem się do chamskiego zrzucania winy na ina osobę

> Nie, nie bronię go, był winny, staram się jedynie zrozumieć jego działanie z próbą podstawienia.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zagapiłeś się nigdy przez zamyślenie ?

> Nie, nie bronię go, był winny, staram się jedynie zrozumieć jego działanie z próbą podstawienia.

Równie mocno będziesz się starał jak Tobie ktoś zdemoluje auto?

Np. pijany jadąc i będzie chciał podstawić kolegę/żonę/kogokolwiek.

Uzbierać punkty to trzeba być totalnym ignorantem i mieć za nic obowiązujące przepisy. Do tego trzeba być idiotą by mając prawie pełne konto dalej "się zamyślać"

Prawo jazdy to uprawnienie, nie obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Równie mocno będziesz się starał jak Tobie ktoś zdemoluje auto?

> Np. pijany jadąc i będzie chciał podstawić kolegę/żonę/kogokolwiek.

Chyba piszemy o innej sytuacji, czy gość był pijany ?

Kilka razy "ktoś" mi wjechał w d...ę i nie zawsze się kończyło policją.

> Uzbierać punkty to trzeba być totalnym ignorantem i mieć za nic obowiązujące przepisy.

Eeeee, chyba mało jeździsz smile.gif

Wystarczy 2-3 razy się "zamyślić" i już masz komplet z naddatkiem. Co nie oznacza wcale że jest się piratem drogowym.

> Do tego trzeba być idiotą by mając prawie pełne konto dalej "się zamyślać"

Nie, wystarczy być przemęczonym-zamyślonym, naprawdę....

> Prawo jazdy to uprawnienie, nie obowiązek.

Dlatego KAŻDY powinien przed staraniem się o nie przechodzić badania Psychotechniczne, a nie tylko kierowca zawodowy.

Nie każdy nadaje się do posiadania "Prawa do Jazdy", a niestety w Polsce to się taki "obowiązek" zrobił po ukończeniu 18 roku życia.

Ot i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba piszemy o innej sytuacji, czy gość był pijany ?

> Kilka razy "ktoś" mi wjechał w d...ę i nie zawsze się kończyło policją.

A ja od czasu jak sie z typem bujałem 3 lata to wzywam za każdym razem 270751858-jezyk.gif

> Eeeee, chyba mało jeździsz

> Wystarczy 2-3 razy się "zamyślić" i już masz komplet z naddatkiem. Co nie oznacza wcale że jest się

> piratem drogowym.

3-4 dyszki rocznie. to faktycznie nie dużook.gif

> Nie, wystarczy być przemęczonym-zamyślonym, naprawdę....

> Dlatego KAŻDY powinien przed staraniem się o nie przechodzić badania Psychotechniczne, a nie tylko

> kierowca zawodowy.

Może to taka różnica że właśnie mimo iż nie jestem zawodowy, to miałem badania psychotechniczne, bo prawko w ramach zawodu zdobywałem

> Nie każdy nadaje się do posiadania "Prawa do Jazdy", a niestety w Polsce to się taki "obowiązek"

> zrobił po ukończeniu 18 roku życia.

> Ot i tyle...

Nie ma żadnego obowiązku, nawet nie ma "obowiązku".

Tylko do niektórych to jeszcze nie dotarło...ale z czasem dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja od czasu jak sie z typem bujałem 3 lata to wzywam za każdym razem

Nie miałem takich przygód, dlatego mam (jeszcze) inne podejście.

Ale rozumiem że jak Ty komuś zrobisz "krzywdę" to nie chcesz Policji ??

> 3-4 dyszki rocznie. to faktycznie nie dużo

umiarkowanie, robię podobnie, prywatnie, dla przyjemności

> Może to taka różnica że właśnie mimo iż nie jestem zawodowy, to miałem badania psychotechniczne, bo

> prawko w ramach zawodu zdobywałem

Też miałem, bardzo dawno, w wieku 27 lat i nie w ramach zawodu, tylko tak dla siebie i zastanawiam się jak Ci wszyscy "zawodowi kierowcy" zwłaszcza Ci po 50'tce przechodzą je tak "z marszu" rok w rok smile.gif

> Nie ma żadnego obowiązku, nawet nie ma "obowiązku".

Mylisz się smile.gif popatrz na te wszystkie "szkoły nauki jazdy" czasami same L'ki są na ulicy smile.gif

> Tylko do niektórych to jeszcze nie dotarło...ale z czasem dotrze.

.... być może ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miałem takich przygód, dlatego mam (jeszcze) inne podejście.

> Ale rozumiem że jak Ty komuś zrobisz "krzywdę" to nie chcesz Policji ??

Jak to nie chcę.Nie mam z tym najmniejszego problemu.

Pomijając że przez 24l ata spowodowałem jedną stłuczkę zlosnik.gif

> umiarkowanie, robię podobnie, prywatnie, dla przyjemności

> Też miałem, bardzo dawno, w wieku 27 lat i nie w ramach zawodu, tylko tak dla siebie i zastanawiam

> się jak Ci wszyscy "zawodowi kierowcy" zwłaszcza Ci po 50'tce przechodzą je tak "z marszu" rok

> w rok

Piechotą, widocznie, piechotą biglaugh.gif

> Mylisz się popatrz na te wszystkie "szkoły nauki jazdy" czasami same L'ki są na ulicy

Aż tak dużo?

IMO to wynik braku monopolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeee, chyba mało jeździsz

> Wystarczy 2-3 razy się "zamyślić" i już masz komplet z naddatkiem. Co nie oznacza wcale że jest się

> piratem drogowym.

Nie bardzo rozumiem. Zawodowym nie jestem, ale z racji obowiązków służbowych od mniej więcej 15 lat robię rocznie ok. 100 tys. km. Jakoś nigdy nie przekroczyłem liczby 6 pkt. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem. Zawodowym nie jestem, ale z racji obowiązków służbowych od mniej więcej 15 lat

> robię rocznie ok. 100 tys. km. Jakoś nigdy nie przekroczyłem liczby 6 pkt.

No to niestety, ale jesteś "zawodowym" skoro obowiązki służbowe wpływają na robienie przez Ciebie 100 000 km rocznie.

Tyle robi np. Zbigniew Wodecki - piosenkarz, a zawodowym kierowcą nie jest - niby smile.gif

PS.

Gdyby nie CB radio pewnie bym już (za prędkość ~150-160 km/h na drogach S i A) kilkakrotnie musiał zdawać egzamin.

Czy to oznacza, że jestem Piratem Drogowym ? Debilem ? Idiotą ? i ..... jeszcze by się kilka epitetów znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to oznacza, że jestem Piratem Drogowym ?

TAK jesteś grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Ale jako nieliczny z AK potrafisz powiedzieć, że nie jeździsz godnie z przepisami bo cała reszta jeździ jak znaki mówią palacz.gif

ps. ja się nie zaliczam do grona za szybko czasem pomykam crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czytam sobie i wtrące swoje pięć groszy. Pomimo młodego wieku jeżdzę już 17 lat i dwa razy zdarzyło mi się zagapić raz Vectrą A ojca smile.gif lewoskręt do kasacji to było wieki temu drugi raz 2 lata temu ale od razu mówię, że to wina żony bo mnie zagadała zlosnik.gif.

Prędkość może z 40km/h nauka jazdy z przodu odwracam głowę w stronę pasażera i w tym momencie jak na złosć instruktor stwierdził bez uzgodnienia oczywiście z kursantem, że przepuści autobus i może gdybym miał lepsze auto (wtedy miałem polo) zdołałbym wyhamować. Ale finał tego zdarzenia nei jakiś opłakany bo tylko lekkie przetarcie zderzaków w porę odbiłem w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.