Skocz do zawartości

Uchwyt na rowery a zmiana bagażnika dachowego.


vronski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw bagażnika dachowego (belki, uchwyty na rowery, narty) od jednego z poprzednich aut. Do obecnego auta bagażnik z całą pewnością nie będzie pasował (zestaw "salonowy", dopasowany do konkretnego modelu), ale czy jest szansa, że dodatkowe akcesoria będą pasować do innego bagażnika?

Da się jakoś określić, na jakich modelach powinienem się skupić? A może belka to belka i da się na niej zamontować cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zestaw bagażnika dachowego (belki, uchwyty na rowery, narty) od jednego z poprzednich aut. Do

> obecnego auta bagażnik z całą pewnością nie będzie pasował (zestaw "salonowy", dopasowany do

> konkretnego modelu), ale czy jest szansa, że dodatkowe akcesoria będą pasować do innego

> bagażnika?

> Da się jakoś określić, na jakich modelach powinienem się skupić? A może belka to belka i da się na

> niej zamontować cokolwiek?

Ja u siebie mam uchwyty rowerowe już kilkanaście lat. Przy każdej zmianie auta kupuję nowe belki, przykręcam uchwyty rowerowe i tyle. Belki mam zawsze dedykowane do konkretnego auta, dlatego nie pasują do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie mam uchwyty rowerowe już kilkanaście lat. Przy każdej zmianie auta kupuję nowe belki,

> przykręcam uchwyty rowerowe i tyle. Belki mam zawsze dedykowane do konkretnego auta, dlatego

> nie pasują do następnego.

Jeśli uchwyty są mocowane do belek na cybanty to nie ma raczej problemu. A jeśli są to belki płaskie z mocowaniem typu T, to może zajść potrzeba dokupienia samych "śrub" odpowiednich do nowych belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli uchwyty są mocowane do belek na cybanty to nie ma raczej problemu. A jeśli są to belki

> płaskie z mocowaniem typu T, to może zajść potrzeba dokupienia samych "śrub" odpowiednich do

> nowych belek.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie mam uchwyty rowerowe już kilkanaście lat. Przy każdej zmianie auta kupuję nowe belki,

> przykręcam uchwyty rowerowe i tyle. Belki mam zawsze dedykowane do konkretnego auta, dlatego

> nie pasują do następnego.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób zdjęcie ale strzelam że na 100% Thule

VW ma jakąś własną ścieżkę rozwoju bagażników dachowych. Nie wyglądają na Thule. zlosnik.gif

Miałem w Golfie takie belki, sygnowane "VW". Nigdy w życiu takich nie widziałem: wysokie, grube w średnicy (taki trapezowo-okrągły kształt), aluminiowe, z rowkiem "T".

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zestaw bagażnika dachowego (belki, uchwyty na rowery, narty) od jednego z poprzednich aut. Do

> obecnego auta bagażnik z całą pewnością nie będzie pasował (zestaw "salonowy", dopasowany do

> konkretnego modelu), ale czy jest szansa, że dodatkowe akcesoria będą pasować do innego

> bagażnika?

> Da się jakoś określić, na jakich modelach powinienem się skupić? A może belka to belka i da się na

> niej zamontować cokolwiek?

Jeżeli belka ma rowki T (a ma - jak widać na zdjęciach) i akcesorium również, to zamontować się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.