Skocz do zawartości

Jeansy i kurtka mesh


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Wczoraj przy temp. 29 stopni po raz pierwszy od zakupu kombiaka latałem w jeansach motocyklowych i

> kurtce mesh.

> Nieskrępowane ruchy i ogromny przewiew to poezja, ale i tak wolę się smażyć w skórze- przezorny...

Podłącze się do tematu - może ktoś polecić jakąś przewiewną kurtke motocyklową na upały?

W temacie kurtek uniwersalnych zastanawiałem się nad Alpinestars Calama:

288465969-Alpinestars-CALAMA_drystar_jacket_icewhite_gray_blue-11111.jpg

Oprócz wypinanej podpinki ma wyjmowana membranę chroniącą od wiatru i spore otwierane otwory wentylacyjne wiec może takie cos tez by się sprawdzilo w ciepla pogode?

post-847-1435253129869_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy takiej temp to kazde czerwone światło to mordęga

W sobotę było na tyle gorąco, że pod "skórę" założyłem jeszcze mokrą bieliznę termo + mokrą kominiarką.

Jazda stała się poezją zlosnik.gif

Rękawice, które jeszcze ociekały wodą, wyschły na wiór zanim z Gliwic dolecieliśmy A1 do Żor icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanko w temacie

> mam skórę i w upałach jeździłem tak z rozpiętym suwakiem na 1/3

> jakieś minusy takiego rozwiązania? Bo podczas jazdy było przyjemnie

U mnie pod zewnętrznym suwakiem, jest wewnętrzny, który zabudowany jest drobną siatką. Taki myk na wentylacje + bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam się zastanawiam nad zbroją - taka lub taka

> Wg mnie żadna kurtka nawet mesh u mnie się nie nada. Szybko się przegrzewam

przetestuj mesh. ja bylem zaskoczony jak to nawet na postoju chłodzi (powietrze owiewa Cie zupełnie inaczej = skuteczniej, niż jakbyś był w tshircie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przetestuj mesh. ja bylem zaskoczony jak to nawet na postoju chłodzi (powietrze owiewa Cie zupełnie

> inaczej = skuteczniej, niż jakbyś był w tshircie).

No nie wiem, nie wiem

Ja tam jestem wysokotemperaturowy, co znaczy ni mniej ni więcej, że w zimę latam w krótkim rękawie, a już przy 18*C jestem zlany potem grinser006.gif więc tutaj nawet kosmiczna technologia mi nie pomoże.

No ale dobra: z tego mesha jakiś konkret model z np. Alpiny albo Dainese? Ktoś coś poleci?

EDIT:

A jeszcze przy okazji jak jesteśmy przy letniej aurze.

Potrzebuje jakieś krótkie rękawice do jazdy w takich temperaturach.

Ma ktoś coś sprawdzone? Zastanawiam się nad SMX2 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, nie wiem

> Ja tam jestem wysokotemperaturowy, co znaczy ni mniej ni więcej, że w zimę latam w krótkim rękawie,

> a już przy 18*C jestem zlany potem więc tutaj nawet kosmiczna technologia mi nie pomoże.

> No ale dobra: z tego mesha jakiś konkret model z np. Alpiny albo Dainese? Ktoś coś poleci?

Ponieważ mesh 4bikera się zepsuł i byli tak mili że oddali mi kasę to od trochę ponad tygodnia śmigam w tym .

Jest dużo przewiewniejszy od 4bikerowego mesha i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącze się do tematu - może ktoś polecić jakąś przewiewną kurtke motocyklową na upały?

> W temacie kurtek uniwersalnych zastanawiałem się nad Alpinestars Calama:

> Oprócz wypinanej podpinki ma wyjmowana membranę chroniącą od wiatru i spore otwierane otwory

> wentylacyjne wiec może takie cos tez by się sprawdzilo w ciepla pogode?

Oblookaj sobie RST PRO SERIES ADVENTURE 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanko w temacie

> mam skórę i w upałach jeździłem tak z rozpiętym suwakiem na 1/3

> jakieś minusy takiego rozwiązania? Bo podczas jazdy było przyjemnie

Aha, jak pszczołę weźmiesz na przejażdżkę i jej to się nie spodoba... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, zwłaszcza jak się włączy wentylator chłodnicy w chłodzonym płynem

ale że co to zmienia? twierdzisz że użebrowanie olejaka i blok chłodzonego cieczą (gdzie wentylator włącza się ok 100 st), tak samo oddaje temp. kolanom? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale że co to zmienia? twierdzisz że użebrowanie olejaka i blok chłodzonego cieczą (gdzie wentylator

> włącza się ok 100 st), tak samo oddaje temp. kolanom?

Olejakiem w sumie nie jeździłem, ale włączenie się wentylatora chłodnicy w korku to nie jest najprzyjemniejsza rzecz na świecie, wtedy ciepło idzie na kolana 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.