Skocz do zawartości

Przerobienie instalacji IIgen na sekwencję


trychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem felicję z instalacją II generacji, zastanawiam się nad przerobieniem jej na sekwencję, jakie mogą być przykładowe koszta takiej przeróbki? fela ma być tanim środkiem transportu, butla ważna do 2023roku. dodam że poprzedniemu właścicielowi dwa razy rozsadziło kolektor ssący (silnik 1.6 8v volkswagen) stąd moje rozważania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp sterujący ok. 400, parownik dobry do 200, listwa wtryskowa od 80zl za szajs przez 300-400 za dobrą aż do 1500 za zajebistą, do tego montaż, u mnie tydzień temu gazownik wziął 400zl.

Mnie z ta dobrą listwą i co najmniej dobrym filtrem plus parownik i robocizna razem wyszło 950, kompa miałem ze złomu z innego auta wraz z wiązkę za 20 zł.

Szczerze mówiąc to ja bym chyba wymienił/zregenerowal ten parownik w feli plus nowe świece i kable plus regulacja i latał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zależy ile jeździsz.

Pamiętaj, że na sekwencji auto mniej pali, mi omega bkkombi pali niecałą dyche przy mieszanej jeździe. Szwagrowi identyczne auto na II gen. pali 13.

Wiesz, jak ktoś robi 30-40kkm to rocznie te 3 litry tez juz robią różnicę.

A ogarniecie twojej II gen. plus co 15-20kkm wymiana świec i kabli tez trochę będzie kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że na sekwencji auto mniej pali...

Ale też w zimie dłużej jeździ na noPb z powodu koniecznej wysokiej temperatury silnika do przełaczenia na LPG! W niektórych silnikach wolno nagrzewających się, przy ostrych zimach i krótkich trasach może się wcale nie przełączać na LPG...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zależy ile jeździsz.

Pamiętaj, że na sekwencji auto mniej pali, mi omega bkkombi pali niecałą dyche przy mieszanej jeździe. Szwagrowi identyczne auto na II gen. pali 13.

Wiesz, jak ktoś robi 30-40kkm to rocznie te 3 litry tez juz robią różnicę.

A ogarniecie twojej II gen. plus co 15-20kkm wymiana świec i kabli tez trochę będzie kosztować

 

Ja akurat odpalam na gazie (nawet przy -20*). Przy sekwencji to niemożliwe.

Więc nie dziwię się, że szwagrowi pali 13 gazu - ale za to pewnie dużo mniej benzyny. I taniej go jazda wynosi. Więc nigdy się nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No bo tyle paliło i nic z tym nie zrobisz. Stwierdzilem, że ci którym v6 3.2 w dużym, ciężkim samochodzie na za dużych kolach z automatem jara mniej to mitomani :) a ziomek z takim samym wozem przyznał się do spalania 22ltr ;) Inną rzecz, że trochę lzejszy mustang 4.0 pali 12-16l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.