Skocz do zawartości

Do oceny skoda....


draco40

Rekomendowane odpowiedzi

W dieslu? IMO normalnie, tyle się mniej więcej spodziewałem (biorąc pod uwagę koła 225). Gorzej ze spalaniem zimowym - 8l mimo startu z garażu, węższych kół (195) i delikatniejszej jazdy (ciągle niedogrzany) to IMO sporo. A czy 9l w mieście na krótkich dystansach dla 170KM benzyny to dużo?

Edytowane przez mdyrka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu? IMO normalnie, tyle się mniej więcej spodziewałem (biorąc pod uwagę koła 225). Gorzej ze spalaniem zimowym - 8l mimo startu z garażu, węższych kół (195) i delikatniejszej jazdy (ciągle niedogrzany) to IMO sporo. A czy 9l w mieście na krótkich dystansach dla 170KM benzyny to dużo?

ja odnosilem sie tylko do kwestii diesla.

ale 9l w porownaniu do moich 11l to naprawde malo :oki:

co do twojego diesla-nie mial podgrzewacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odnosilem sie tylko do kwestii diesla.

ale 9l w porownaniu do moich 11l to naprawde malo :oki:

co do twojego diesla-nie mial podgrzewacza ?

Podobno da się zejść w cyklu miejskim do nieco ponad 8l/100km - nie wiem, zobaczymy. Trzeba wziąć pod uwagę również jakie miasto mamy na myśli - w Warszawie to spokojnie +1-2l Diesel miał podgrzewacz, ale tylko w nagrzewnicy, tzn. cieple powietrze leciało do kabiny dość szybko, ale sam silnik się przez to nie nagrzewał szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy niemalo?

czy jesli touran tdi pali w takich warunkach max.8,5  litra w zimie to niemalo?

to co powiedziec o benzynie 1.8 ktora w tych warunkach pali 11 litrow w lecie :hehe:

acha,i wcale nie nagrzewa sie wolniej niz benzyna.zaryzykuje stwierdzenie ze cieplo do srodka zaczyna naplywac szybciej.

 

"Niemało" zależy od tego co to za tdi, co to za warunki i co to za benzyna 1.8 ;)

Po przesiadce z Golfa 1.6 z ciekawości sprawdziłem sobie kiedyś, po jakim czasie diesel zaczyna się opłacać, tzn. zaczyna palić mniej niż Golf - przy porównywalnych warunkach (80 - 90 km/h w warunkach zbliżonych do pozamiejskich) wyszło ponad 10 km. :bzik:

Wynik jest oczywiście wypaczony przez masę czynników (choćby masę, moc, obciążenie, porę roku, itp.), ale mimo wszystko ja byłem bardzo zaskoczony. W ruchu miejskim nie sprawdzałem, bo bardzo rzadko jeżdżę w ruchu typowo miejskim.

 

Diesel nagrzewa się zdecydowanie wolniej. W najtęższe mrozy (-20 i niżej) po maksimum 4 km miałem na blacie w Golfie 90 stopni. W Lagunie po przejechaniu 10 km ostatniej jesiennej zimy (temperatury lekko ponizej 0) wskazówka ledwie sięgała 1/3 skali.

 

Ciepłe powietrze z nadmuchów to insza inszość - na spalanie nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niemało" zależy od tego co to za tdi, co to za warunki i co to za benzyna 1.8 ;)

Po przesiadce z Golfa 1.6 z ciekawości sprawdziłem sobie kiedyś, po jakim czasie diesel zaczyna się opłacać, tzn. zaczyna palić mniej niż Golf - przy porównywalnych warunkach (80 - 90 km/h w warunkach zbliżonych do pozamiejskich) wyszło ponad 10 km. :bzik:

Wynik jest oczywiście wypaczony przez masę czynników (choćby masę, moc, obciążenie, porę roku, itp.), ale mimo wszystko ja byłem bardzo zaskoczony. W ruchu miejskim nie sprawdzałem, bo bardzo rzadko jeżdżę w ruchu typowo miejskim.

 

Diesel nagrzewa się zdecydowanie wolniej. W najtęższe mrozy (-20 i niżej) po maksimum 4 km miałem na blacie w Golfie 90 stopni. W Lagunie po przejechaniu 10 km ostatniej jesiennej zimy (temperatury lekko ponizej 0) wskazówka ledwie sięgała 1/3 skali.

 

Ciepłe powietrze z nadmuchów to insza inszość - na spalanie nie wpływa.

ja tez sprawdzalem poczatkowe spalanie w alto1.1 i touranie 1.9tdi.w alto zaczynalo sie od 30l/100km a w touranie od 25 l/100km.wiec nie moge jakos pojac ze golf 1,6 spalal mnie na poczatku niz diesel.w volvo komputer na poczatku podaje 50l/100km...

co do cieplego powietrza z nadmuchow-mylisz sie,wplywa na spalanie poprzez szybsze dogrzanie silnika.mowie oczywiscie tez na przykladzie VAG-owskiego dogrzewacza spalinowego.jadac do pracy[4km] bez dogrzewacza wskazowka u celu ledwie drgnela,z dogrzewaczem byla w polowie dlugosci do optimum.co przeklada sie na spalanie i trwalosc silnika w dluzszej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mili Panstwo

temat do zamkniecia

jutro jade po Romstera 1.4

1 własciciel, krajowy, cały czas serwis ASO, przebieg 58tys

rok 2008/09

bezwypadek itd.

Z ciekawości ile trzeba zapłacić za takiego romka? Podoba mi się to auto i rozważam zakup w niedalekiej przyszłości.

Wysłane z mojego HTC Desire 816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sprawdzalem poczatkowe spalanie w alto1.1 i touranie 1.9tdi.w alto zaczynalo sie od 30l/100km a w touranie od 25 l/100km.wiec nie moge jakos pojac ze golf 1,6 spalal mnie na poczatku niz diesel.w volvo komputer na poczatku podaje 50l/100km...

co do cieplego powietrza z nadmuchow-mylisz sie,wplywa na spalanie poprzez szybsze dogrzanie silnika.mowie oczywiscie tez na przykladzie VAG-owskiego dogrzewacza spalinowego.jadac do pracy[4km] bez dogrzewacza wskazowka u celu ledwie drgnela,z dogrzewaczem byla w polowie dlugosci do optimum.co przeklada sie na spalanie i trwalosc silnika w dluzszej perspektywie.

 

Co do spalania: ja patrzyłem na średnią z odcinka. 

 

Co do ciepłego powietrza: masz pewnie rację, za bardzo generalizuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile trzeba zapłacić za takiego romka? Podoba mi się to auto i rozważam zakup w niedalekiej przyszłości.

Wysłane z mojego HTC Desire 816

powiedza znawcy ze duzo - 24500 - ale zawsze kupowałem auta z podobnych zrodeł - nigdy mnie nie zawiodly

 

powiem wiecej -  jestem bardzo milo zaskoczony tym autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedza znawcy ze duzo - 24500 - ale zawsze kupowałem auta z podobnych zrodeł - nigdy mnie nie zawiodly

 

powiem wiecej -  jestem bardzo milo zaskoczony tym autem...

 

Niech się powozi!

Ja się przyglądałem, siedziałem i fajne duże auto ale trąciło mi myszką że to auto dla starszych Panów no i tylne szyby sa okropne :)

Ma się Tobie podobać i tyle :)

Niech kółka się kręcą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedza znawcy ze duzo - 24500 - ale zawsze kupowałem auta z podobnych zrodeł - nigdy mnie nie zawiodly

 

powiem wiecej -  jestem bardzo milo zaskoczony tym autem...

Jak za sześciolatka z pewną historią to uważam, że cena odpowiednia. Niech jeździ bezawaryjnie.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się powozi!

Ja się przyglądałem, siedziałem i fajne duże auto ale trąciło mi myszką że to auto dla starszych Panów no i tylne szyby sa okropne :)

Ma się Tobie podobać i tyle :)

Niech kółka się kręcą!!!

 

tylne szyby - powiedz to moim dzieciarom - córa wreszcie widzi wszystko z fotelika  :)

 

a ze auto dla kapeluszy, to już moja 2 skoda wiec kapeluszy cała szafa :jump:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne szyby - powiedz to moim dzieciarom - córa wreszcie widzi wszystko z fotelika :)

a ze auto dla kapeluszy, to już moja 2 skoda wiec kapeluszy cała szafa :jump:

Widocznosc jest super ale roomster bardziej dziadkowoz niz fabia :) najwazniejsze zeby sie kola krecily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale roomster bardziej dziadkowoz niz fabia 

 

na octavie też gadałes że dziadkowóz. już sam nie wiem, co nie jest dziadkowozem? a czy to takie ważne, czy dziadkowóz, czy nie? auto jak auto. najwazniejsze zeby generowało jak najmniej kosztów, wtedy będzie lubiane, a za X lat i tak będzie zmieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na octavie też gadałes że dziadkowóz. już sam nie wiem, co nie jest dziadkowozem? a czy to takie ważne, czy dziadkowóz, czy nie? auto jak auto. najwazniejsze zeby generowało jak najmniej kosztów, wtedy będzie lubiane, a za X lat i tak będzie zmieniane

Octa mniej dziadkowoz jak roomster :) poza tym zwykla octa tak ale RS juz nie :) moze kiedys kupie rozsadna rske :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.