Skocz do zawartości

Sprzedaż auta


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi


Hej.Sprzedałem auto ,i ubezpieczyciel MTU w formularzu internetowym podaje o wklejenie umowy kupna-sprzedaży .Czy musi byc tam pieczatka widoczna o wyrejestrowaniu pojazdu? czy nie?

 

nie. Ustawa o OC określa jakie dane masz im przekazać i tyle. Domaganie się przez nich umowy K-S jest bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jak bzdura ale tego wymagał ubezpieczyciel a jak komuś to nie odpowiada to może iść do innego (a mi on dpowiadał)

 

Nie wymagał tego ubezpieczyciel tylko niedoinformowany pracownik. Dlatego napisałem bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jak bzdura ale tego wymagał ubezpieczyciel a jak komuś to nie odpowiada to może iść do innego (a mi on dpowiadał)

 

Jak wymagał? Przy przedłużaniu polisy, zawieraniu nowej?

 

Całe szczęście, że nie wymagał, żebyś zatańczył na stole.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy wymagań firmy ubezpieczeniowej po sprzedaży auta, a żałosne komentarze sobie daruj

 

Nie ma takich wymagań i nie twórz legend. A komentarz jest na poziome prawdy objawionej. Obowiązki sprzedającego względem TU określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, a nie jakaś pani Krysia z TU, które lubisz.

 

Art. 32.

1. Posiadacz pojazdu mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, jest obowiązany do przekazania posiadaczowi, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia na piśmie zakładu ubezpieczeń, w terminie 14 dni od dnia przeniesienia prawa własności pojazdu, o fakcie przeniesienia prawa własności tego pojazdu i o danych posiadacza, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu.

2. Dane posiadacza, o których mowa w ust. 1, obejmują:

1) imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL, o ile został nadany lub

2) nazwę, siedzibę i numer REGON

 

Nie ma tam mowy ani o umowie, ani tym bardziej o pieczątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam taka sprawę.auto sprzedałem 25 sierpnia ,zgłosiłem do WK 27. Stare ubezpieczenie miałem do 1 września. A 20 sierpnia opłaciłem nowa składkę na pół roku .Czy nowy włascicel jezdzi tylko do końca starej polisy? czy moze jeżdzic na nowej polisie .W MTU twierdzą że nowy własciciel jezdzi tylko do końca starej polisy .Ja staram sie o zwrot nadpłaconej składki .A z kolei nowy własciciel mnie poinformował że, jakis przedstawiciel MTU w Poznaniu poinformował że moze jeżdzic na nowej polisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam taka sprawę.auto sprzedałem 25 sierpnia ,zgłosiłem do WK 27. Stare ubezpieczenie miałem do 1 września. A 20 sierpnia opłaciłem nowa składkę na pół roku .Czy nowy włascicel jezdzi tylko do końca starej polisy? czy moze jeżdzic na nowej polisie .W MTU twierdzą że nowy własciciel jezdzi tylko do końca starej polisy .Ja staram sie o zwrot nadpłaconej składki .A z kolei nowy własciciel mnie poinformował że, jakis przedstawiciel MTU w Poznaniu poinformował że moze jeżdzic na nowej polisie.

 

zwrot skladki? od 25-sie do 1-wrz to szacujesz, ze ile tego zlota bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMO nowa polisa nie obejmuje kupującego, jedynie ta do końca września. Facet może mieć pierepały z funduszem.

 

 

W przypadku OC obejmuje - poprzedni właściciel nie jest w stanie jej wypowiedzieć, wypowiedzenie może złożyć nowy nabywca albo może z niej skorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OC obejmuje - poprzedni właściciel nie jest w stanie jej wypowiedzieć, wypowiedzenie może złożyć nowy nabywca albo może z niej skorzystać. 

 

Jesteś pewien, że polisa zawarta w tym wypadku ma takie zastosowanie? W ustawie jest mowa o przechodzeniu na kupującego aktualnej polisy OC, która obowiązuje do jej wygaśnięcia lub wypowiedzenia przez kupującego i która nie przedłuża się automatycznie.W tym wypadku mowa jest o polisie zawartej z wyprzedzeniem, która w zasadzie jeszcze nie obowiązuje. Nie jestem pewien czy po wygaśnięciu obecnej, przejętej z samochodem polisy ta nowa będzie skuteczna dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy po wygaśnięciu obecnej, przejętej z samochodem polisy ta nowa będzie skuteczna dla kupującego.

 

Będzie - i nie możesz jej wypowiedzieć, mimo że jeszcze nie zaczęła obowiązywać, może to zrobić tylko nowy właściciel, jeśli oczywiście chce. Ubezpieczającym w zakresie OC nie musi być właściciel pojazdu, może to zrobić ktokolwiek, byle tylko taka umowa została w ogóle zawarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś kupującemu potwierdzenie opłacenia tej nowej polisy?

IMO nowa polisa nie obejmuje kupującego, jedynie ta do końca września. Facet może mieć pierepały z funduszem.

Tak ,dałem nowa polisę .Z tym że w MTU powiedzieli że ta nowa polisa nie przedłuza sie z automatu na kolejne 12 miesięcy .I kazali napisać wniosek o zwrot nadpłaconej składki .Zobaczymy...To babka kupiła ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co wyszło. IMO powinni oddać wpłaconą składkę bo ta nowa polisa nie wchodzi w życie.

taa..dzwoniłem jeszcze raz do MTU i powiedzieli że składkę mi zwrócą juz jest zatwierdzone niby.Czekam na kasę teraz a nowy własciciel nie może jeżdzić na nowej polisie ,bo auto sprzedałem jeszcze na starym ubezpieczeniu.. ;]  Jak dostane przele to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.