Skocz do zawartości

trzecia franca


bez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo, dlatego rozwalam kase na nowe :(

jakby dobrze policzyć to nowe w stosunku do prawie nowe nie będzie takie bardzo drogie.

Jesli kupuje na kreskę to przy nowym masz bezkonkurencyjne warunki kredytowe, ubezpieczenie pakietowe, brak pakietu startowego  ;)  i nie płacisz podatku PCC (przy kupowaniu od fizyka). przy zakupie używanego auta za kwotę powyżej powiedzmy 50kpln to może być zwiększenie kosztów na poziomie 5 cyfrowym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby dobrze policzyć to nowe w stosunku do prawie nowe nie będzie takie bardzo drogie.

Jesli kupuje na kreskę to przy nowym masz bezkonkurencyjne warunki kredytowe, ubezpieczenie pakietowe, brak pakietu startowego ;) i nie płacisz podatku PCC (przy kupowaniu od fizyka). przy zakupie używanego auta za kwotę powyżej powiedzmy 50kpln to może być zwiększenie kosztów na poziomie 5 cyfrowym

Ale utrata wartości od razu po wyprowadzenia auta z salonu i tak przewyższa to wszystko co wymieniłeś :) nie licząc obowiązkowych serwisów w celu zachowania gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale utrata wartości od razu po wyprowadzenia auta z salonu i tak przewyższa to wszystko co wymieniłeś :) nie licząc obowiązkowych serwisów w celu zachowania gwarancji :)

 

Ale przeciez nie sprzedajesz auta zaraz po wyjezdzie za salonu?

Takie P3008 straci przez 5 lat jakies 40kPLN, a 3-letnia uzywka pewnie z 25.

Jak policzysz roznice w kosztach serwisu, ubezpieczenia itp to wyjdzie pewnie max 10kPLN roznicy przez 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale utrata wartości od razu po wyprowadzenia auta z salonu i tak przewyższa to wszystko co wymieniłeś :) nie licząc obowiązkowych serwisów w celu zachowania gwarancji :)

a to auta kupionego jako używane nie trzeba serwisowć? 

mnie przegląd 1x rok będzie kosztował poniżej 800 z materiałami. Bez przesady z tymi kosztami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez nie sprzedajesz auta zaraz po wyjezdzie za salonu?

Takie P3008 straci przez 5 lat jakies 40kPLN

Nie 40kPLN tylko jakieś co najmniej 60% :)

Moja wersja C4GP w salonie to koszt ~ 120-130k, 3 latka kupiłem za mniej niż 50k w tym wszystkie koszty sprowadzenia i ubezpieczenia. Dodam że jest to nadal auto bezwypadkowe, z realnym jak dla diesela przebiegiem, na dziś ponad 187000 km. Jeżdżę już ponad 2,5 roku i poza zwykłą eksploatacją żadnych wydatków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to auta kupionego jako używane nie trzeba serwisowć?

mnie przegląd 1x rok będzie kosztował poniżej 800 z materiałami. Bez przesady z tymi kosztami

No trzeba ale to 1/3 twoich wydatków :)

Olej z filtrami to mniej niż 250 zł (Total + Purfluxy)

Zresztą, ważne że Tobie to odpowiada, bo nie zamierzam tu wychodzić na tego co "ślepo ciągnie w używki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 40kPLN tylko jakieś co najmniej 60% :)

Moja wersja C4GP w salonie to koszt ~ 120-130k, 3 latka kupiłem za mniej niż 50k w tym wszystkie koszty sprowadzenia i ubezpieczenia. Dodam że jest to nadal auto bezwypadkowe, z realnym jak dla diesela przebiegiem, na dziś ponad 187000 km. Jeżdżę już ponad 2,5 roku i poza zwykłą eksploatacją żadnych wydatków :)

 

Z ciekawosci wszedlem na mobile.de.

3 letnie C4GP 2.0 HDI to sredni koszt ok 14-15kEUR, wiec ze sprowadzeniem jakies 65-70kPLN i to w dodatku za poprzedni model :hehe:

Do nowego trzeba by pewnie dolozyc jeszcze troche.

Aczkowliek mozliwe, ze Tobie ktos sprezentowal takie za 10kEUR, nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci wszedlem na mobile.de.

3 letnie C4GP 2.0 HDI to sredni koszt ok 14-15kEUR, wiec ze sprowadzeniem jakies 65-70kPLN i to w dodatku za poprzedni model :hehe:

Do nowego trzeba by pewnie dolozyc jeszcze troche.

Aczkowliek mozliwe, ze Tobie ktos sprezentowal takie za 10kEUR, nie wykluczam.

Tak, auto poleasingowe z Francji, na aukcji Leaseplan France. Rocznik 01/2010, kupione w 04/2013, z przebiegiem 143000 km (więc dużym jak dla Polaka :) ), zapłaciłem cirka 10000 Euro, do tego opłaty, ubezpieczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto poleasingowe z Francji, na aukcji Leaseplan France. Rocznik 01/2010, kupione w 04/2013, z przebiegiem 143000 km (więc dużym jak dla Polaka :) ), zapłaciłem cirka 10000 Euro, do tego opłaty, ubezpieczenie.

 

Ale takiego auta nie kupisz z ulicy, jadac sobie do Francji na wycieczke...

Wiec sam przyznasz, ze nie jest to opcja dla kazdego.

Ja ostatnie 3 auta kupowalem na zasadzie, ze trafilo sie cos pewnego to bralem :ok: W sumie to nawet nie szukalem wtedy auta tylko tak jakos wyszlo.

Teraz od roku tez sie troche rozgladam ale po obejrzeniu kilku uzywek w PL, zwyczajnie mi sie odechcialo.

Jezdze tym co mam bo nic sie z nim nie dzieje, a jak cos sie trafi w miedzyczasie to pewnie kupie.

Jesli sie nie trafi to obawiam sie, ze skonczy sie na nowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie o takiej masie jest wskazane minimum 150 KM i co najmniej 350-370 Nm, wówczas jest to bezpieczne auto i nadal nie na tor :)

Dobrze że to się tyczy tylko diesli a turbobenzyny o tym nie wiedzą i wystarczy im te 100Nm mniej :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego auta nie kupisz z ulicy, jadac sobie do Francji na wycieczke...

Wiec sam przyznasz, ze nie jest to opcja dla kazdego.

 

A czy ktoś powiedział że jest łatwo ? ale jak widać warto się trochę potrudzić dla 3-4 kEuro :) i pewnego auta :)

Choć na pewno są i tacy którzy wolą łatwo i wolą kupić nowe w salonie :)

Ja tam wolę sobie utrudniać życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś powiedział że jest łatwo ? ale jak widać warto się trochę potrudzić dla 3-4 kEuro :) i pewnego auta :)

Choć na pewno są i tacy którzy wolą łatwo i wolą kupić nowe w salonie :)

Ja tam wolę sobie utrudniać życie :)

wbrew pozorom kupienie nowego samochodu też nie jest łatwizną. No chyba, że ktoś wie na 100%, że tylko golfik w tedeiku  :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom kupienie nowego samochodu też nie jest łatwizną. No chyba, że ktoś wie na 100%, że tylko golfik w tedeiku :hehe:;)

Eeeeee, godzina negocjacji z handlowcem. Zejście ze 125000 do 104000 (w tym koła zimowe 17") i miało być nowe C5III X7 break na wypasie, po czym jeszcze rzut oka na ogłoszenia i skończyło się na 2 letnim C5II od 1, za połowę, również na Max wypasie :)

Jak się chce to można szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee, godzina negocjacji z handlowcem. Zejście ze 125000 do 104000 (w tym koła zimowe 17") i miało być nowe C5III X7 break na wypasie, po czym jeszcze rzut oka na ogłoszenia i skończyło się na 2 letnim C5II od 1, za połowę, również na Max wypasie :)

Jak się chce to można szybko.

Gdybym mial zawsze deal na 2 latka pewniaka za polowe ceny to na pewno bym nowego nie kupil.Ale jak do tej pory nie mam takiego dealu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial zawsze deal na 2 latka pewniaka za polowe ceny to na pewno bym nowego nie kupil.Ale jak do tej pory nie mam takiego dealu.

w PL nie ma szans na taki deal.

Te spadki wartości to bardziej teoretyczne. Młode auta z krajowego rynku i normalną przeszłością pojawiają się na wolnym rynku rzadko i są b. drogie. w D nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL nie ma szans na taki deal.

Te spadki wartości to bardziej teoretyczne. Młode auta z krajowego rynku i normalną przeszłością pojawiają się na wolnym rynku rzadko i są b. drogie. w D nie lepiej.

Wystarczy  spojrzec co mają dealerzy w ofercie z używek. Idziesz i bierzesz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL nie ma szans na taki deal.

Te spadki wartości to bardziej teoretyczne. Młode auta z krajowego rynku i normalną przeszłością pojawiają się na wolnym rynku rzadko i są b. drogie. w D nie lepiej.

To jest dość ciekawe zjawisko ;]

Jak kolega jedrocha wystawial tu swoje C3 to za 7 latka wolal nagle chyba z 40% wartosci nowego ;)

Ale sam kupuje tylko 2-3 latki za tyle :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość ciekawe zjawisko ;]

Jak kolega jedrocha wystawial tu swoje C3 to za 7 latka wolal nagle chyba z 40% wartosci nowego ;)

Ale sam kupuje tylko 2-3 latki za tyle :hehe:

Ogólnie tak mam :) że taniej kupuję niż później sprzedaję, a i trochę nimi jeżdżę.

"Szukajcie a znajdziecie...", tylko niektórym czasu na to szkoda, ale mają za to pieniądze na nowe :).

Jeśli znajdziesz takie C3 w PL, jak moje :) stan, silnik, wyposażenie za taniej, to Ci sprzedam za tamtą kwotę :)

Cały wic polega na tym, że krajowego takiego nie będzie nigdy :) nie oferowano "dla biedoty".

A to co jest sprowadzane, to jest po dużych przygodach, bo to co nie ma przygód, to jest na zachodzie za drożej niż moje i do opłat :)

Poza tym nie tylko C3 tak ma, s_krzychu ma teraz moje C8 :) dał za nie dużo, ale mu to procentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wic polega na tym, że krajowego takiego nie będzie nigdy :) nie oferowano "dla biedoty".

 

LOL, chyba naprawde troche za duza wage przykladasz do czegos tak prozaicznego jak samochod :hehe:

Zapomnialem, ze na zachodzie to zlote klamki montuja :ok:

Ale spoko, jak dla mnie to mozesz jeszcze kolejne 2 lata sprzedawac to C3, moze znajdziesz amatora ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko rozumiem.

Jak we Francji szukałem full wypas Cytryny 2-3 letniej za 30-40% wartości to takich nie było.

A jak w Polsce chciałem kupić używkę, to były droższe niż nowe w salonie.

Teraz wiem czyja to sprawka ;];l:hehe:

??

Gdzie kupujesz towar, bo widzę że pierwsza klasa, podziel się kontaktem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.