Skocz do zawartości

Lakierowanie błotnika a cieniowanie?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pół roku temu miałem przygodę z sarną, wskutek czego ucierpiał błotnik prawy przedni. Oczywiście błotnik był i jest do odratowania bez problemu, ale stwierdziłem że taniej będzie poszukać używki pod kolor zwłaszcza że auto ma 11lat. Lakiernik mi powiedział za robotę, tzn klepanie, malowanie + ewentualne cieniowanie ok 400zł ;) Więc po kilku miesięcznych poszukiwaniach znalazłem dawcę o takim samym kodzie lakieru, dawca oczywiście anglik z przeznaczeniem na części. Auto młodsze od mojego o 2 lata. Przy pierwszych przymiarkach wyglądało wszystko w miarę ok, auto miałem brudnę więc stwierdziłem że będzie ok. Błotnik wymieniłem i niestety nowy jest trochę jaśniejszy od reszty auta :chipsy:I tak sobie pomyślałem, mam stary błotnik więc mogę się "pobawić" nim. W razie czego, nie będę żałował że zniszczyłem sprawny element. Tzn, błotnik chcę przygotować pod malowanie tj. wyklepać tyle ile będę w stanie, wyszpachlować i wymalować. Oczywiście jeśli chodzi o malowanie, może podejmę się sam żeby się pouczyć, może to komuś zlecę. Ale mam kluczowe pytanie, czy jest szansa żeby gotowego elementu nie trzeba było cieniować na samochodzie? Kolor srebrny metalik. Bo jeśli jednak koniecznę będzie cieniowanie, temat oleję albo po prostu oddam do lakiernika ;)  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też słyszałem że jest to najgorszy kolor do malowania. Temat pewnie oleję, mam lakiernika który malował przód w aucie u brata. Też srebrny metalik, wymalowane lepiej niż fabryka. Żadnej różnicy nie ma, więc w razie czego z jego  usług skorzystam ;)  dzięki za opinie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie maluj, ani nie cieniuj, po prostu elementy są różnie porysowane, różnie zużyte i przez to różnica koloru - pierwsza rzecz do zrobienia to polerka.

Z drugiej strony auta tego samego koloru, ale z rożnych serii mogą miec minimalną różnicę koloru, bo nigdy nei ma dwóch identycznych lakierow - szczególnie na srebrnym to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to olej, żeby srebrny po lakierowaniu zlał się z resztą to będziesz cieniował wszystko wokół na metr. A odcień przeszkadza Ci teraz bo dopiero co założyłeś nowy błotnik. Za kilka tygodni będziesz to zlewał. Srebrny jest tak niewdzięczny, że elementy karoserii po lakierowaniu w fabryce potrafią się różnić, zwłaszcza jak auto jest z blachy a zderzaki z tworzyw. Nawet na tym może inaczej kolor wyjść spod jednego psiknięcia w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny metalik = kolor najgorszy do dobrania, zaszłyszane od kilku lakierników. Cieniowanie bedzie potrzebne na 90% (10% to szczęcie)

 

tak to mówią chyba o każdym kolorze... ;)

ja słyszałem to już o złotym, białej perle (w to jestem w stanie uwierzyć bo rozmawiałem też z fachowcem), teraz czytam o srebrnym...

najbardziej prawdopodobne dla mnie jest to, że po prostu nie chce im się bawić czasami w poprawne dobieranie bo trzeba spędzić więcej czasu na dobranie odpowiednich proporcji pigmentu, perły etc.

szczególnie w już starszych samochodach, gdzie lakier już ma swoje lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz sam prostować szpachlować i malować ten element ? robiłeś to już kiedyś ? bo jak nie to od razu powiem że wywalisz pare złotych w błoto a element i tak bedzie wygladać jak kupa, napewno gorzej niz ten co założyłeś, bo wbrew pozorom wyszpachlować ładnie i równo element nie jest prosto , chyba że masz sprzet z warsztatu blacharsko-lakierniczego i dużo umiejętności, bo jak ręcznie papierem będziesz przecierał to na bank będzie widać gdzie to łatane a i sam nie pomalujesz ładnie , bo jak ci inni mówią nawet lakiernicy często mają problem ze srebrnym lakierem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.