Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na klapę


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

użytkuje ktoś z Was taki bagażnik?

 

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw, wyszło mi na to, że na klapę będzie najbardziej praktyczny. W odróżnieniu do tradycyjnych i na hak, ten na klapę ma bardzo podzielonych użytkowników, jednym pasuje, innym spada, trzeszczy, niszczy lakier.

 

Rozważam zakup produktu MontBlanc, więc markowego.

 

Auto to BMW E39 touring, haka nie posiadam i niezbyt chcę montować, a dachowy odpada ze względu na wzrost małżonki. Czasem chciałaby sama pojechać i niestety nie wrzuci roweru na dach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


użytkuje ktoś z Was taki bagażnik?

 

Kolega użytkował i skutecznie odradził.

Bagażnik na klapę miał na aucie służbowym, więc mu nie przeszkadzało, że ją rysuje i obluzowuje zawiasy (konstrukcyjnie nie są przewidziane na kilkadziesiąt kg więcej).

Na prywatnym aucie go nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozważam zakup produktu MontBlanc, więc markowego.

 

Auto to BMW E39 touring, haka nie posiadam i niezbyt chcę montować, a dachowy odpada ze względu na wzrost małżonki. Czasem chciałaby sama pojechać i niestety nie wrzuci roweru na dach.

 

W takim przypadku to chyba lepiej wrzucic rower do bagaznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to chyba lepiej wrzucic rower do bagaznika ;)

 

w E39 jest płytki bagażnik..

 

choć prawdziwym powodem niechęci do tego rozwiązania jest jasna welurowa tapicerka bagażnika i moje skrzywienie na punkcie tego auta...

 

albo kupię na klapę, albo zainwestuję w hak i porządny bagażnik na hak, jeśli wszyscy tutaj mnie odwiodą od pomysłu "klapowego"

 

mam jeszcze w zamyśle wypożyczenie bagażnika na klapę i zbadanie tego pomysłu samodzielnie, ale na to trzeba czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerowym polecili mi Thule 9103 czy jakoś tak. Taki fajny zapinany na klik.

Ciesze się, że go kupiłem. Zakłada się do w 10 sekund, wytrzymuje 2 duże rowery (przeznaczony na 3), trzyma się solidnie, nic nie trzeba regulować. Czy klapa sie wygina/rysuje mało mnie to interesuje bo to auto miotly. Prędkości autustradowe nie są problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bagażnik "na klape" pożyczony od kolegi, kupił go na alle za jakoes 200-300 zl. U mnie sie on nie spisał, caly czas luzowaly się zaczepy i jakoś brak było rozsądnego rozwiazania napięcia tych pasków.Poza tym miałem wrażenie, że za niedlugo to wszystko pierd... a sam bagażnik jest raczej ozdobą niż tym do czego został stworzony. Po kilku postojach przejechałem wreszcie 100km i podziekowałem. Faktem jest, że rysuje lakier wiec jeśli zależy ci na wozie to wiesz ;-) Być może thule robi jakieś porządne bagażniki tego typu, ja po noname jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będziesz jeszcze bardziej skrzywiony, jak zobaczysz klapę za jakiś czas

 

kurde, jak wszędzie milion opinii...

 

kupię tego MontBlanca na klapę, pojeżdżę parę razy i zobaczymy... w planach mam malowanie auta przed zimą, więc mam jeszcze ze dwa miesiące na testy - dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, jak wszędzie milion opinii...

 

 

 

To dorzucę jeszcze jedną. :phi:

Siostra z koleżanka często jeżdżą razem na rowerach, więc wymyśliły też taki bagażnik na klapę. Użyty był tylko dwa razy.

Główny powód : Kobiecie ciężko dźwignąć i założyć rower na ten bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę jeszcze jedną. :phi:

Siostra z koleżanka często jeżdżą razem na rowerach, więc wymyśliły też taki bagażnik na klapę. Użyty był tylko dwa razy.

Główny powód : Kobiecie ciężko dźwignąć i założyć rower na ten bagażnik.

 

no ok, ale pomyśl jak ciężko kobiecie dźwignąć rower na bagażnik dachowy, szczególnie takiej ok. 152 cm wzrostu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale pomyśl jak ciężko kobiecie dźwignąć rower na bagażnik dachowy, szczególnie takiej ok. 152 cm wzrostu:)

 

Rozumiem. Chodzi o to że ten na klapę jest mniej uciążliwy dla kobiety od dachowego, ale też wymaga wysiłku. Może najpierw taki wypożycz, żeby mogła się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Thule 9103. Największym plusem jest to ile zajmuje miejsca po złożeniu, wożę go zazwyczaj w bagażniku i zakładam kiedy trzeba.

Oczywiście klapę rysuje zwłaszcza na dolnych zaczepach. Ja sobie w tych miejscach przykleiłem kawałki porządnej folii 3M Scotchgard.

Największa wada to obijanie się rowerów o siebie, a jak rowery nie są z tych tanich to już nie jest fajnie. Zabawa w przekładanie szmatek, gąbek, ściąganie paskami itp. jest mocno upierdliwa chociaż z czasem dochodzi się do wprawy :)

 

W przyszłości (pewnie w kolejnym samochodzie) planuję bagażnik na hak bo to jednak najlepsze rozwiązanie ze wszystkich.

 

Edit: Pod żadnym pozorem nie kupować bagażnika na klapę zakładanego na paski ściągane w 3 kierunkach. Miałem kiedyś Thule Freeway 968 i był to jeden wielki niewypał. Jadąc w deszczu poluzowały mi się paski i o mało nie zgubiłem 2 rowerów. A były założone i naciągnięte prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam thule na yarisie,lupo teraz honda. Montaż 30sekund ,Części stykające z blacha oklejone welurem. 

Jak chcesz kupic taki za 300zł na tasiemki to daj sobie spokój. Używam thule z 5lat i nic sie nie działo.

Jak bym miał hak kupił bym na hak. Montaż haka mi sie nie oplaca bo to z 800zł + 500zł bagaznik i przy sprzedaży haka nie zabiorę.

Tak ma juz 3 auto a bagażnik na klapę dalej służy.Kup taki http://olx.pl/oferta/thule-bagaznik-rowerowy-9106-clipon-CID5-IDb27ln.html#86e8c7092d  ,  http://olx.pl/oferta/uchwyt-bagaznik-rowerowy-thule-9105-clipon-CID5-IDaM0YB.html#86e8c7092d  ,

http://olx.pl/oferta/thule-clipon-high-9105-na-klape-kombi-hatchback-warszawa-CID5-IDbnkgl.html#86e8c7092d

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

użytkuje ktoś z Was taki bagażnik?

 

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw, wyszło mi na to, że na klapę będzie najbardziej praktyczny. W odróżnieniu do tradycyjnych i na hak, ten na klapę ma bardzo podzielonych użytkowników, jednym pasuje, innym spada, trzeszczy, niszczy lakier.

 

Rozważam zakup produktu MontBlanc, więc markowego.

 

Auto to BMW E39 touring, haka nie posiadam i niezbyt chcę montować, a dachowy odpada ze względu na wzrost małżonki. Czasem chciałaby sama pojechać i niestety nie wrzuci roweru na dach.

Miałem takowy używałem na Fiacie Croma. Powiem tak, według mnie to wyrzucone pieniądze. Sposób mocowania nie zapewnia bezpieczeństwa dla samochodu (uszkodzony lakier w miejscach styku gumowych podpór z nadwoziem, a miałem bagażnik wysokiej klasy), dużo większe spalanie jako, że rowery są za samochodem i to bokiem, w Cromie średnio musiałem doliczyć z 1,5 l na 100 km jadąc umiarkowanie. Więcej bym nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.