Skocz do zawartości

czujnik czadu (tlenku węgla) - jaki?


mstanclik

Rekomendowane odpowiedzi

niedługo odpalę kominek, jest zrobiony z DGP na poddasze mieszkalne, 

rozprowadzenie jest do 3 pokoi, i teraz pytanie

czy do każdego z tych pokoju zanabyć czujnik czadu?

jeśli tak to jaki polecacie? co obecnie użytkujecie i na jakiej wysokości to się montuje?

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo odpalę kominek, jest zrobiony z DGP na poddasze mieszkalne, 

rozprowadzenie jest do 3 pokoi, i teraz pytanie

czy do każdego z tych pokoju zanabyć czujnik czadu?

jeśli tak to jaki polecacie? co obecnie użytkujecie i na jakiej wysokości to się montuje?

 

dzięki za info

 

jak szukałem na początku tego roku to wszyscy znajomi gazownicy polecali mi produkty firmy Gazex. Zakupiłem i mam. Nawet raz się odezwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym poście kolega tomeq77 pisze, że mu powietrze do pieca zaciąga przez okap kuchenny  :facepalm:

 

Nigdzie tak nie napisałem. Szukam przyczyny, że z okapu wieje zimnym powietrzem.

To, że piec jest w tym samym pomieszczeniu to tylko jedna z kilku opcji.

Z okapu zawiewa przy temperaturach na zewnątrz <10*C non stop, a nie tylko w czasie (i po) załączeniu się pieca.

Ciągle szukam rozwiązania.

 

Znajomi, którzy mieszkali w tym mieszkaniu przede mną nie mieli takich problemów, bo nie mieli okapu wyprowadzonego na zewnątrz.

Czujnik czadu/gazu też mieli i nic nigdy złego się nie działo.

 

ps. dokładnie przeczytałem instrukcję i warunki montażu tego pieca w pomieszczeniach innych niż kotłownia. Wszystkie są spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak jak nie masz komina wyprowadzonego wysoko to bedzie wiac

nawet z kominem potrafi sie powietrze cofac w zaleznosci od warunkow pogodowych i ukladu dachu

obecnie okna i drzwi sa szczelne, wiec wentylacja ma doplyw powietrza z ktoregos kanalu - u ciebie akurat z kuchni

u siebie w mieszkaniu powycinalem kawalki uszczelek w oknach, w domu mam kanal nawiewu powietrza do kominka

co do pieca, to skad bierze powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tak nie napisałem. Szukam przyczyny, że z okapu wieje zimnym powietrzem.

To, że piec jest w tym samym pomieszczeniu to tylko jedna z kilku opcji.

 

 

Wedle różnych źródeł kocioł na spalenie 1m3 gazu potrzebuje 10m3 powietrza.

Zimą będzie Ci brał spokojnie 10-15 m3 gazu dziennie - jak dostarczysz mu 150m3 powietrza?

 

Widocznie okapem mu najlżej zaciągnąć powietrze... Jak wyeliminujesz ten nadmuch to albo znajdzie sobie nowy, albo poczęstuje Cię czadem.

A to że zaciąga również gdy kocioł nie pracuje łatwo wytłumaczyć - masz cały czas podciśnienie w domu.

Sprawdź, np. świeczką, czy z pozostałych kratek Ci nie nawiewa. I szybciutko znajdź kogoś kumatego, kto wytłumaczy Ci i poprawi tą sytuację. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pieca, to skad bierze powietrze?

 

Skoro to piec z otwartą komorą spalania to powietrze bierze po prostu z otoczenia, czyli pewnie właśnie z okapu. Z tego co teraz czytam wygląda na to, że muszę zrobić jakąś kratkę nawiewną przy podłodze w okolicach pieca.

 Co oczywiście nie będzie teraz rzeczą prostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra wracając do sedna i czujników,

Trzeba to podobno wymieniać co jakiś czas - ileś lat - prawda to, czy później przestają działać prawidłowo, czy są takie które działają bez ograniczeń czasowych???

Wychodzi że jak mam rozprowadzenie na górze do 3 pokoi to muszę kupić 3, czy wystarczy generalnie w sypialni oraz tam gdzie jest kominek (salon)?

Ja wy macie to rozwiązanie/oczujnikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


rzeba to podobno wymieniać co jakiś czas - ileś lat - prawda to

Prawda. Różne mają: "gwarancję" na różną ilość lat. Zwykle 5, niektóre 7 a najlepsze, w sensie najdłużej działają, na 10.

 


czy później przestają działać prawidłowo

Tak. Niektóre mają wbudowaną baterię, która po upływie zagwarantowanego czasu przestaje działać w ogóle, zmuszając do zakupu nowego.

 


czy są takie które działają bez ograniczeń czasowych?

Nie słyszałem o takich.

 


Wychodzi że jak mam rozprowadzenie na górze do 3 pokoi to muszę kupić 3, czy wystarczy generalnie w sypialni oraz tam gdzie jest kominek (salon)?

Najlepiej w każdym pokoju ale bezwzględnie tam gdzie się śpi i dobrze tam gdzie się najczęściej przebywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to podobno wymieniać co jakiś czas - ileś lat - prawda to, czy później przestają działać prawidłowo, czy są takie które działają bez ograniczeń czasowych???

 

W przemyśle się robi gruntowny przegląd i ponowną kalibrację co jakiś czas. W domowych zastosowaniach taniej wychodzi kupić nowe urządzenie. Przemysłowe czujniki również nie kosztują 100 czy 200 zł tylko dużo więcej dlagego lepiej opłaca sie ich kalibracja i przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.