Skocz do zawartości

Witam sąsiadów mam pare pytań


Mefisto

Rekomendowane odpowiedzi

d4321da3eb81d3fbmed.jpg

 

Witam po sąsiedzku pandomaniaków , ja jestem starym forumowiczem centomanii. Napisałem tego posta ponieważ kupilem pare dni temu ojcu pande i chciałem ją troche doposażyć w centralny zamek oraz Alarm. Jaki centralny zamek polecacie zestaw do pandy dedykowany z allegro czy uzywany oryginal i jaki Alarm , jak wiadomo Panda juz ma szyne Can i jak wyglada sprawa montazu uniwersalnego alarmu.

 

Moze cos napisze o pandzie

Rocznik 2008 silnik 1.1 69 tys przejechane wersja Young czyli relingi zderzaki lakierowane Klima fabryczne Audio na cd mp3 wspomaganie itd ale brak szyb elektrycznych oraz centralnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj - sporo pytań i sporo pisania.

pierwsza i uważam podstawowa kwestia - powinieneś sprawdzić czy i jakie kable masz dociągnięte np. do drzwi.

Ja kupowałem kompletny zestaw CZ (kasety + sterownik + kable). Sterowanie zdalne realizowałem sygnałem z centrali alarmowej (miałem fabryczny alarm fiatowski). Oczywiście spokojnie kupisz zestaw ze sterownikiem radiowym.

Założenie CZ to jedno popołudnie. Możesz też dołożyć CZ klapy bagażnika + tzw. elektryczną klamkę - i tu znowu - wymieniasz zamek klapy na taki z siłownikiem (silniczniem) + wymieniasz listwę klapy na posiadającą miokrostyk lub rzeźbisz samodzielnie.

Przypomnij się via prv. - podeślę Ci manuale opisujące co i jak.

 

Co do alarmu - ja bym odpuścił i złożył mechaniczną blokadę skrzyni (o ile się da - tego pewien nie jestem).

 

Elektryczne szyby - też do zrobienia samodzielnie nawet jak nie masz funkcji w sterowniku. Tu jest jednak trochę zabawy bo zasilanie powinno iść przez przekaźniki (4 sztuki w sumie). W mojej Pandzie dokładałem też domykanie szyb po zamknięciu CZ. Dołożenie szyb elektrycznych to: elektrycne mechanizmy podnoszenia + przyciski w konsoli środkowej + moduł sterowania (ja zrobiłem przekaźnikowy choć można by i elektroniczny). Ewentualnie dobry moduł domykania - to jako opcja.

 

Czas - bez domykania - jakieś 2 - 3 popołudnia.

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie kojarze zebym robij jakas pande young, byly active, actual i dynamic ale young? hmmm, w pozniejszym etapie byly jeszcze wersje dla kobiet fioletowe lakiery oraz dla mezczyzn (tatusie) niebieskie, ale brakuje mi znaczka takiej plamki pomaranczowo zielonej pod kierunkowskazem bocznym...

 

moze aso cos przerobilo? ile jest pieczatek w ks serwisowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kojarze zebym robij jakas pande young, byly active, actual i dynamic ale young? hmmm, w pozniejszym etapie byly jeszcze wersje dla kobiet fioletowe lakiery oraz dla mezczyzn (tatusie) niebieskie, ale brakuje mi znaczka takiej plamki pomaranczowo zielonej pod kierunkowskazem bocznym...

 

moze aso cos przerobilo? ile jest pieczatek w ks serwisowej?

Jezeli jest to ta Panda z foty to jak widzisz z zachodu. Na tamten rynek tych wersji było sporo. Widać to było nawet jak byliśmy w Tychach w FAP .

 

P.S O Fresh`u i Emotionie zapomniałeś  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.