Skocz do zawartości

Jedna kategoria bezterminowo, druga terminowo


Seth

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jaki dobry tytuł dać.

Mam prawko kat B bezterminowe.

Chcę zrobić kat A, ale teraz już noszę okulary, więc zakładam, że mogę dostać uprawnienia terminowe. Czy to "zabierze" mi bezterminowość w B?

To że nosisz okulary nie oznacza terminowego prawa jazdy. 

Ja kilka lat miałem terminowe - ze względu na wzrok.. Ja mam wpisane okulary lub soczewki (w kodach) w PJ i mam bezterminowe A + B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaki dobry tytuł dać.

Mam prawko kat B bezterminowe.

Chcę zrobić kat A, ale teraz już noszę okulary, więc zakładam, że mogę dostać uprawnienia terminowe. Czy to "zabierze" mi bezterminowość w B?

 

Każdy nowy dokument jest "terminowy". PJ wydawane jest maksymalnie na 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko od 2002 i mam bezterminowo, żona od 2012 i ma już tylko na 10 lat m Oboje nosimy okulary.

Ojciec miał wszystko bezterminowo, ale jak pojął pracę jako kierowca autobusu miejskiego to teraz wszystkie kategorie ma terminowe, zatem uważam, że zmienią też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić kat A, ale teraz już noszę okulary, więc zakładam, że mogę dostać uprawnienia terminowe. Czy to "zabierze" mi bezterminowość w B?

Na pewno zabierze Ci "bezterminowość" blankietu, tzn. przy każdej jego zmianie bez względu na powód dostajesz już nowy z terminem ważności. Określa on ważność "papierka", a nie uprawnień, tzn. w teorii na koniec terminu składasz wniosek o nowy dokument i nie mogą Cię przy okazji zmusić do dodatkowych badań lekarskich czy dodatkowego egzaminu.

Nie wiem jak to wygląda teraz, ale na starych zasadach dostawałeś bezterminowe, bezterminowe z kodem na okulary albo terminowe. Terminowe w tym wypadku były uprawnienia i przy staraniu się o przedłużenie musiałeś przejść badania lekarskie. Jeżeli miałeś uprawnienia bezterminowe, w międzyczasie ujawniła się np. wada wzroku i przy dorabianiu kolejnej kategorii lekarz zadecydował o wydaniu uprawnień terminowych, to przechodziły one na wszystkie już posiadane kategorie.

Teraz szczerze powiedziawszy nie wiem co dostaje świeżo upieczony kierowca, terminowy blankiet czy terminowe uprawnienia.

Dla bezpieczeństwa pogadaj z lekarzem, który podbija takie badania i zapytaj czy Twoja wada kwalifikuje na uprawnienia terminowe z koniecznością okresowego przechodzenia badań czy wystarczą okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał wszystko bezterminowo, ale jak pojął pracę jako kierowca autobusu miejskiego to teraz wszystkie kategorie ma terminowe, zatem uważam, że zmienią też.

To zależy, co na świstku od lekarza napisane jest. Jakimś niewielkim kruczkiem się różni od pełnego terminu( nr paragrafu chyba) . B mam bezterminowo, resztę co 5 lat muszę odnawiać. Ale za dwa lata B mi wejdzie w termin 15-stu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaki dobry tytuł dać.

Mam prawko kat B bezterminowe.

Chcę zrobić kat A, ale teraz już noszę okulary, więc zakładam, że mogę dostać uprawnienia terminowe. Czy to "zabierze" mi bezterminowość w B?

Jak juz pisali teraz nie ma bezterminowych. Jedyna różnica jest w tym ze jak lekarz wpisze ograniczenie to za kilka lat będziesz musiał znowu świstek donieść. Jeśli nie wpisze terminu ważności badań to co 10lat będziesz musiał wymienić blankiet.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, więc pisząc o bezterminowości piszę o bezterminowości na uprawnienia, a nie na plastik. Powiedzmy, że na terminowość dokumentu nie mam wpływu i i tak będę musiał wymienić jak się skończy jego ważność.

Natomiast nie chciałbym co ileś lat bawić się w robienie po raz kolejny badań lekarskich i w zasadzie to o to właśnie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wolę wiedzieć wcześniej jakie potencjalnie problemy mnie czekają ;)

Teoretycznie mogę rozpocząć i pozostać na 125 bez A, ale jakoś wydaje mi się, że prędzej świnie zaczną latać niż nie odczuję w pewnym momencie, że 125 to za mało :]

Mogą Ci wynaleźć jakieś schorzenie, o którym nie wiedziałeś. Kiedyś było w necie jak facet chciał zrobic uprawnienia instruktora i w rezultacie stracił prawko B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.