Skocz do zawartości

Strzelilem sarenke...


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelilem sarenke... prawym przodem... prawie mi sie udalo ja (jego?) ominac ale bylo puk i ... ucieklo na pole a ja pojechalem dalej... niby nic, ale spryskiwacz reflektora mi wpadl do zderzaka... a potem dojrzalem ze reflektorowi wyrwalo mocowania i generalnie sobie lata luzno w 'oczodole'... 

 

 

tak sie pozalic chcialem ... :/

 

 

 

PS. reflektor xenonowy z AFS wiec nie byloby tanio :/ ale na szczescie mam AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania da sie pospawać, i sa spece którzy robią to na prawdę dobrze. 

20zł\szt jeżeli masz urwany uchwyt

40-60zł jeżeli uchwytu nie masz. 

 

reflektor, spryskiwacz i moze cos jeszcze pod zderzakiem - zeskoczyl z mocowan wiec mocno puknelo... po co sie szarpac skoro mam AC z ubezpieczeniem znizek :D Odstawie do ASO i odbiore naprawionego... w koncu przeciez po to place AC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku zrezygnowałem z ubezpieczenia zniżek i też trafiłem sarne

też urwało mi mocowania lamp ale po bliższym obejrzeniu to w środku coś latało też

wycena z AC z PZU z wariantu optymalnego przyszła taka że przerosła moje najśmielsze oczekiwania

a zniżek ileż mi zabiorą 10%?? choćby na 2 samochody po 10% to będzie 100zł czy 200zł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelilem sarenke... prawym przodem... prawie mi sie udalo ja (jego?) ominac ale bylo puk i ... ucieklo na pole a ja pojechalem dalej... niby nic, ale spryskiwacz reflektora mi wpadl do zderzaka... a potem dojrzalem ze reflektorowi wyrwalo mocowania i generalnie sobie lata luzno w 'oczodole'... 

 

 

tak sie pozalic chcialem ... :/

 

 

 

PS. reflektor xenonowy z AFS wiec nie byloby tanio :/ ale na szczescie mam AC

 

 

Mój znajomy w czerwcu ustrzelił sarne. Na pierwszy rzut oka uszkodzenia podobne do Twoich. Jednak po wizycie w ASO i ściągnięciu zderzaka okazało się, że dużo więcej rzeczy zostało uszkodzone. Suma sumarum faktura z ASO opiewa na kwotę 8000 zł. A to nie był mercedes tylko Renault. Na szczęście koszty pokryło ubezpieczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania da sie pospawać, i sa spece którzy robią to na prawdę dobrze. 

20zł\szt jeżeli masz urwany uchwyt

40-60zł jeżeli uchwytu nie masz. 

 

po co - AC z ochroną zniżek i można dwie sarenki walić rocznie, bez martwienia się o cokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektor, spryskiwacz i moze cos jeszcze pod zderzakiem - zeskoczyl z mocowan wiec mocno puknelo... po co sie szarpac skoro mam AC z ubezpieczeniem znizek :D Odstawie do ASO i odbiore naprawionego... w koncu przeciez po to place AC :)

Też mam ubezpieczenie zniżek, jednak jest zapis że tylko jedna szkoda w ciągu roku może zostać pominięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku zrezygnowałem z ubezpieczenia zniżek i też trafiłem sarne

też urwało mi mocowania lamp ale po bliższym obejrzeniu to w środku coś latało też

wycena z AC z PZU z wariantu optymalnego przyszła taka że przerosła moje najśmielsze oczekiwania

a zniżek ileż mi zabiorą 10%?? choćby na 2 samochody po 10% to będzie 100zł czy 200zł

 

ztcp zabiora 20% znizek a przy moich pojazdach w sumie bedzie z 500pln... za ubezpieczenie znizek place ponizej 100pln  :)  jak dla mnie sie oplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy w czerwcu ustrzelił sarne. Na pierwszy rzut oka uszkodzenia podobne do Twoich. Jednak po wizycie w ASO i ściągnięciu zderzaka okazało się, że dużo więcej rzeczy zostało uszkodzone. Suma sumarum faktura z ASO opiewa na kwotę 8000 zł. A to nie był mercedes tylko Renault. Na szczęście koszty pokryło ubezpieczenie 

 

no wlasnie obawiam sie ze obecne konstrukcje samochodow np z komputerami _przed_ nadkolem sa duzo bardziej kosztowne przy delikatnych strzalach niz kiedys... no ale od tego wlasnie mam AC zeby sie za bardzo nie przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co - AC z ochroną zniżek i można dwie sarenki walić rocznie, bez martwienia się o cokolwiek ;)

 

hmm a gdzie daja takie ubezpieczenie znizek ze az dwie szkody sa bez strat rozliczane? U mnie tylko pierwsza szkoda jest objeta ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego coraz więcej biega według mnie. Do tego teraz dzień krótszy, to szybciej wyłażą na drogi.

 

ano... jak jechalem autostrada to syn co rusz wolal "O, sarenki! "... a potem zjechalem z autostrady i na wiejskiej drodze znikąd (czyli gdzies z rowu) mi wyskoczyła sarenka. Na szczescie nie jechalem szybko, ostro depnalem w hamulec i ucieklem na srodek, ale niestety za malo i zahaczylem  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ubezpieczenie zniżek, jednak jest zapis że tylko jedna szkoda w ciągu roku może zostać pominięta.

 

może doprecyzujmy, bo dużo osób może być bardzo zdziwiona podczas ubezpieczania samochodu.

Wszystkie szkody są odnotowywane w rejestrze!!!

Ubezpieczając samochód u tego samego ubezpieczyciela masz 1 szkodę "gratis" i nic nie tracisz

ubezpieczając u innego masz na koncie 1 szkodę i schodzisz ze zniżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może doprecyzujmy, bo dużo osób może być bardzo zdziwiona podczas ubezpieczania samochodu.

Wszystkie szkody są odnotowywane w rejestrze!!!

Ubezpieczając samochód u tego samego ubezpieczyciela masz 1 szkodę "gratis" i nic nie tracisz

ubezpieczając u innego masz na koncie 1 szkodę i schodzisz ze zniżek

 

potwierdzam

też się kiedyś niemiło zdziwiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też miałem taką przygodę. Prędkość niewielka, może pod 60km/h tyle że jeszcze miałem tone zapiętą na haku i nie było szansy wyhamować jak dziadostwo wskoczyło na drogę.

Huk niemiłosierny, widok lecącej na bok dziczyzny, krzyk pasażerki

Rura wygięta jakieś 4 cm i brak jakiegokolwiek innego śladu na samochodzie.

Bez tego to myślę że zderzak i lampa byłyby do wymiany.

 

2c85d46cd23664d800a5cffac8ef9b09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może doprecyzujmy, bo dużo osób może być bardzo zdziwiona podczas ubezpieczania samochodu.
Wszystkie szkody są odnotowywane w rejestrze!!!
Ubezpieczając samochód u tego samego ubezpieczyciela masz 1 szkodę "gratis" i nic nie tracisz
ubezpieczając u innego masz na koncie 1 szkodę i schodzisz ze zniżek

potwierdzam
też się kiedyś niemiło zdziwiłem

 

 

To taki sposob, zeby zlapac klienta na dluzej :D bo bedzie mniej sklonny do zmiany ubezpieczenia, gdzie indziej bedzie mial szkode w "papierach" to i skladka skoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona zniżek działa tylko u danego ubezpieczyciela.

To jest tania opcja jak się nia mialo żadnych szkód, ale ciekawe jak Ci policzą ubezpieczenie w przyszłym roku. Czy znowu ochrona zniżek będzie dodatkowo kosztować ~50zł, czy nagle zdrożeje do 150zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona zniżek działa tylko u danego ubezpieczyciela.

To jest tania opcja jak się nia mialo żadnych szkód, ale ciekawe jak Ci policzą ubezpieczenie w przyszłym roku. Czy znowu ochrona zniżek będzie dodatkowo kosztować ~50zł, czy nagle zdrożeje do 150zł?

 

w sumie tez jestem ciekaw ;)  akurat jakos za miesiac konczy mi sie ubezpieczenie to sobie sprobuje porownac jak to wyjdzie w pieniadzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki sposob, zeby zlapac klienta na dluzej :D bo bedzie mniej sklonny do zmiany ubezpieczenia, gdzie indziej bedzie mial szkode w "papierach" to i skladka skoczy

 

Miałem polisę w PZU i szkodę objętą ochroną zniżek - ostatnio przy zakupie innego auta okazało się, że konkretne ASO tej marki, z którego mam zamiar korzystać, nie ma umowy o rozliczenu bezgotówkowym z PZU, więc zdecydowałem się na innego ubezpieczyciela (Generali). Tam znowu była jakaś promocja dla osób mających wcześniej ubezpieczenie w innej firmie, która m. innymi polega na tym, że uwzględnia się ochronę zniżek.  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona zniżek działa tylko u danego ubezpieczyciela.

To jest tania opcja jak się nia mialo żadnych szkód, ale ciekawe jak Ci policzą ubezpieczenie w przyszłym roku. Czy znowu ochrona zniżek będzie dodatkowo kosztować ~50zł, czy nagle zdrożeje do 150zł?

 

Do tej pory miałem w tym względzie doświadczenia z PZU wyłącznie - ochrona zniżek w kolejnym roku po zgłoszeniu szkody kosztowała tyle samo, co wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.