Skocz do zawartości

Żarówki do okapu


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie stosujecie żarówki w swoich okapach? Producent w moim dał halogenowe "świeczkowe" na E14 28W, ale padają raz za razem, bo przestrzeń, gdzie są żarówki nie jest oddzielona od komory powietrznej i osadza się na nich tłuszcz. Moze LEDy wytrzymają dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za potwierdzenie. Dawales tyle samo lumenow, co oryginal, czy cos mocniejszego? Nie wiem, jakie sa maksymalne E14 z mala "glowka" (zeby rozmiarowo weszly), ale max 28W daje spore pole do popisu - spokojnie moznaby wsadzic jakies 14, czy 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat w starym okapie świeciły mi zwykłe żarówki dedykowane do okapów (takie rurkowe) i wymieniało się co parę lat. 8]

Ostatnio wsadziłem już halogen- specjalny do okapów, rurkowy i też żadnych problemów. Dokładnie taki:

zarowka-specjalistyczna-do-okapow-tubus-

Z kolei w moim nowym okapie (Ikea-Electrolux) były w komplecie Osramy kompaktowe E14 (taki świecowy kształt bańki) ale nie sprawdziły się bo:

-okap zaprojektowany do zwykłych żarówek okapowych (jak wyżej) a kompakty siłą rzeczy były spoooro dłuższe, miały solidny plastikowy cokół i ich bańki "nie łapały się" wymiarami w plastikowym okienku okapu- z połowa żarówki była już poza oknem więc świeciła psu w d...

-jakieś słabe dali i generalnie było ciemno a dodatkowo długo się rozświetlały do pełnej mocy.

Nie chciałem wracać do żarowych, więc zapodałem LED-owe, typu zbliżonego do tego:

E14%2080%20SMD%203528%20CIEPLA%5B1%5D.jp

Sprawdzają się doskonale, ale pamiętam, że jakoś intensywnie szukałem, żeby dużo tych lumenów miały ;] Nie pamiętam już ile, na pewno ponad 400lm...

Widzę teraz specjalne do okapów, ale nie wydaje mi się żeby to dostatecznie świeciło:

tmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujecie żarówki w swoich okapach? Producent w moim dał halogenowe "świeczkowe" na E14 28W, ale padają raz za razem, bo przestrzeń, gdzie są żarówki nie jest oddzielona od komory powietrznej i osadza się na nich tłuszcz. Moze LEDy wytrzymają dłużej?

 

Najpierw miałem klasyczną 40W z małym gwintem, potem wstawiłem CFL bodaj 11W z małym gwintem, a od roku mam LED "kulkową" z małym gwintem, bodaj 4W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas toto halogenowe jest wszędzie w elektrycznych, szczególnie te okapowe... Ja akurat ostatnie w Leroy-Merlin kupowałem, ze 3 marki były do wyboru- wziąłem najtańsze za kilka złotych i świecą. W MediaMarkt też widziałem.

A proszę: http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/zarowki-swietlowki/zarowki-specjalistyczne,a2453.html

Piekarnikowe akurat są słabsze- max 25W, więc średnio się nadadzą...

P.S.

Praktiker faktycznie tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujecie żarówki w swoich okapach? Producent w moim dał halogenowe "świeczkowe" na E14 28W, ale padają raz za razem, bo przestrzeń, gdzie są żarówki nie jest oddzielona od komory powietrznej i osadza się na nich tłuszcz. Moze LEDy wytrzymają dłużej?

Od 2009 r. czyli od nowosci okapu nie wymienialem w nim zarowek... sa tam halogeniki takie jak w oczkach w sufitach podwieszanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Wasylek Mógłbyś poszukać gdzie kupiłeś te ledy? Bo ja też szukałem i jedyne co znalazłem to jakieś słabe, więc odpuściłem temat

To było dokładnie to: http://www.agito.pl/zarowka-e14-27-led-5050-smd-430lm-230v-ciepla-energyled-pl-885412-e14-27led-5050smd/pd/DPJ2XMBBM/  Te mi się sprawdzają (od grudnia) ale jak widać trzeba szukać gdzie indziej  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.