Skocz do zawartości

GITD zdjęcie i jego doręczenie


artipb

Rekomendowane odpowiedzi

Być może stało się-być może fotoradar w Mondeo cyknął mi fotkę.Słusznie niesłusznie - mniejsza o to.

Problem jest tego rodzaju-dane z prawa jazdy wskazują na moje miasto adres A.Dowód rejestracyjny auta tak samo.W międzyczasie przeprowadziłem się i zameldowałem pod adres B w tym samym mieście.Tam też zarejestrowałem inne auto,niż to,którym być może popełniłem wykroczenie.

Jak mogę się dowiedzieć,czy w ITD toczy się postępowanie w mojej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez telefon mi powiedzą?Ha,ha.To już prędzej Force Luke.

Bardziej chodzi mi o jakaś aplikację internetową - miała być w 2013, ale skoro Google nie znajduje,to chyba nie ma.

Ewentualnie zapytanie do kogoś z Canard jeśli jest na sali - list wraca z adnotacją że adresat się wyprowadził,lub gorzej-bo niezgodne z prawdą,że nie został podjęty w terminie i co dalej.

Nie chcę mieć znienacka po 5 latach sprawy komorniczej o zaległy mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może stało się-być może fotoradar w Mondeo cyknął mi fotkę.Słusznie niesłusznie - mniejsza o to.

 

To oni dalej robią fotki stacjonarnie? Po ilości jobów które im puszczano przez CB (i ja również) przestałem ich widywać na poboczach. Myślałem, że już tego zaniechali i tylko pracują "w ruchu"

 

Co do reszty, nie panikuj znajdą Cie a nawet za jakiś czas to koszty egzekucji w przypadku mandatów nie zabiją Cie. Masz w RZ delelegaturę ITD jeśli Cie to dręczy podejdź i zapytaj może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzić do ITD nie chcę, czemu mam się sam pchać pod nóż? Może jednak nie znajdą mnie wcale.Zastanawiam się, czy mając np. w CEPIK dane posiadacza auta, po zwrocie listu odpuszczają,czy drążą dalej?Np. czy jak w moim wypadku adres posiadacza auta A będzie nieaktualny, to szukają innego auta B z tym samym właścicielem ale innym adresem po PESELU?Czy z rozdzielnika walną grzywną za niewskazanie sprawcy, której nie otrzymam, więc i nie zapłacę,a którą po czasie ściągnie US? Czy skierują sprawę do sądu, ale do tego powinni wskazać chyba adres sprawcy, policji chyba od razu nie mieszają do poszukiwań, gdzie się Pan podejrzany o wykroczenie ukrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale pare lat temu SM z pewnej nadmorskiej miejscowosci jakims cudem po numerze rejestracyjnym ze zdjecia doszla do mojego poprzedniego adresu zameldowania. Co ciekawe auto ktore sfotografowano nigdy nie bylo zarejestrowane na stary adres.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 1,5-2 miesiące wstecz cyknął mi fotę taki żółty na maszcie od itd, auto mam kilka miesięcy, nie przerejestrowane (jeżdżę z umową KS w dowodzie) - jeszcze nic nie przyszło. Z doświadczenia wiem, że każda korespondencja z nimi (wezwanie i odpowiedź) trwa w moich przypadkach około 2 miesięcy, także czekaj spokojnie, jak coś było to przyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty masz kolego jak w banku - poprzedni właściciel niechybnie korespondencję dostanie, poda Twój adres i sprawa jest prosta. U mnie jest o tyle ciekawie, że auto, które być może dostało strzała jest pod adresem A, prawko pod adresem A, drugie (dowód rejestracyjny) i dowód osobisty pod B, a mieszkam pod C - ot, taka sytuacja. Z tym, że spod B czasem korespondencję odbieram, spod A - nie ma szans,nowy właściciel nie ma też żadnego kontaktu ze mną.

 

Pocieszam się tylko, że może jednak się udało - jak usłyszałem na CB, że właśnie się ustawiają, byłem już około 1 km od miejsca polowania - auta ITD nie widziałem, ale za kojarzę, że dosłownie moment wcześniej przyuważyłem  panów w ciemnozielonych mundurach (bez kamizelek, żeby było śmieszniej). Nie zwróciłbym uwagi, gdyby nie to, że jeden stał za rowem i trzymał jeden koniec taśmy, a drugi z taśmą plątał się po drodze prawie na środku pasa ruchu - dobrze, że go nie stuknąłem, bo byłby jeszcze inny problem. Wygląda, że dopiero mierzyli kąty dla fotoradaru.

 

I żeby nie było, że trzeba wolno jeździć - wkurzam się, bo ponad 300 km przejechałem bez szaleństw, nie zawsze przepisowo, ale też bez przesady (powiedzmy maksymalnie +20 do tego, co na znakach), a w tym jednym cholernym miejscu obszar zabudowany, który skończył się teoretycznie ze 400 m wcześniej, w polu widzenia tablica kończąca obszar zabudowany, wokół krzaki i chabazie, domy zostały dawno z tyłu, a przede mną długa, pusta prosta. Można powiedzieć, że samo się prawie przycisnęło, w praktyce miałem pewnie ze 110 km/h i weług przepisów i TVN Turbo jestem wzorcowym piratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może stało się-być może fotoradar w Mondeo cyknął mi fotkę.Słusznie niesłusznie - mniejsza o to.

Problem jest tego rodzaju-dane z prawa jazdy wskazują na moje miasto adres A.Dowód rejestracyjny auta tak samo.W międzyczasie przeprowadziłem się i zameldowałem pod adres B w tym samym mieście.Tam też zarejestrowałem inne auto,niż to,którym być może popełniłem wykroczenie.

Jak mogę się dowiedzieć,czy w ITD toczy się postępowanie w mojej sprawie?

 

 

To jest sprawa o wykroczenie.

Tutaj nie ma zmiłuj i nieprawidłowe doręczenie jest podstawą do uwalenia wyroku, nawet gdyby zapadł w pierwszej instancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem.Nie ma instytucji doręczenia zastępczego jak w postępowaniu administracyjnym?

Z drugiej strony może faktycznie-to nie postępowanie wnioskowe i może faktycznie to organ musi ustalić dane sprawcy-pytanie jak bardzo jest zdeterminowany w ustalaniu.

Korespondencja z adresu A prawie na pewno wróci z adnotacją o niepodjęciu w terminie-chyba że listonosz będzie światły ewentualnie nowy właściciel mieszkania da znać na pocztę, że tam nie mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.