Skocz do zawartości

z cyklu co wybrać - benzyna, automat, gaz


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie, zawsze jeździłem dieslami, przygodę (pozytywną) z LPG miałem w postaci Astry F 8V, więc doświadczenia za wiele nie mam.

 

Chcę się przesiąść na benzynę głównie dla ciszy, przejechałem się identyczną E39 jak moja ale z silnikiem 3.0 benzyna i nie mogę przestać o niej myśleć, klekot mojej słyszę teraz zwielokrotniony.

 

W grę wchodzi Mercedes W210, W211, BMW E39, E60, może Audi A6C6 - bardzo mi się podoba, ale chyba mój budżet nie pozwoli.

 

Rocznik i przebieg obojętny, musi być automat i najchętniej kombi. Na trzecim miejscu napęd 4x4 - to raczej z ciekawości, kolega ma w E61 i fantastycznie katapultuje się z takim napędem ;)

 

Jaki silnik wybrać, a jaki na pewno skreślić? Celuję w większe motory, nie mam obaw dotyczących utrzymania dużych silników, w sensie jak wydam na auto 30 kpln to 10 na remont znajdę bez problemu.

 

Mógłbym kupić młodsze i droższe, ale idea wydawania pieniędzy na rocznik jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

Póki co napaliłem się na E55 AMG, kolega właśnie takiego samodzielnie wyremontował (kupił z wyrwanym zawieszeniem) i jeździ na LPG bez problemowo. Z tym, że on jest mechanikiem i jakieś pojęcie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, zawsze jeździłem dieslami, przygodę (pozytywną) z LPG miałem w postaci Astry F 8V, więc doświadczenia za wiele nie mam.

 

Chcę się przesiąść na benzynę głównie dla ciszy, przejechałem się identyczną E39 jak moja ale z silnikiem 3.0 benzyna i nie mogę przestać o niej myśleć, klekot mojej słyszę teraz zwielokrotniony.

 

W grę wchodzi Mercedes W210, W211, BMW E39, E60, może Audi A6C6 - bardzo mi się podoba, ale chyba mój budżet nie pozwoli.

 

Rocznik i przebieg obojętny, musi być automat i najchętniej kombi. Na trzecim miejscu napęd 4x4 - to raczej z ciekawości, kolega ma w E61 i fantastycznie katapultuje się z takim napędem ;)

 

Jaki silnik wybrać, a jaki na pewno skreślić? Celuję w większe motory, nie mam obaw dotyczących utrzymania dużych silników, w sensie jak wydam na auto 30 kpln to 10 na remont znajdę bez problemu.

 

Mógłbym kupić młodsze i droższe, ale idea wydawania pieniędzy na rocznik jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

Póki co napaliłem się na E55 AMG, kolega właśnie takiego samodzielnie wyremontował (kupił z wyrwanym zawieszeniem) i jeździ na LPG bez problemowo. Z tym, że on jest mechanikiem i jakieś pojęcie ma.

http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-s-line-4-2-quattroksenonysportowe-zawieszenie4x4finansowanie-ID6ydA8R.html

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-e-klasa-e-55-amg-import-japonia-stan-perfekcyjnyf-vat-23-ID6y8mbJ.html

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,

wydaję się że 30 tyś zabraknie i na E60 z dużą benzyną jak i Audi A6C6 :)

PS: daj znać jak będziesz sprzedawał swoje e39 w dieslu

:hmm:  :jem: 

 

 

na swoją już mam dwóch chętnych na już za cenę wyższą niż kupiłem, ale najpierw muszę znaleźć coś dla siebie

 

w sumie kolega ma E39 3.0 benzyna w stanie bardzo, bardzo dobrym, ale skrzynia manualna i wersja bieda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kaj tam do mojego budżetu... a do przedstawienia żonie tego pomysłu musiałbym ubrać maskę płetwonurka, bo by mnie opluła ze śmiechu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, zawsze jeździłem dieslami, przygodę (pozytywną) z LPG miałem w postaci Astry F 8V, więc doświadczenia za wiele nie mam.

 

Chcę się przesiąść na benzynę głównie dla ciszy, przejechałem się identyczną E39 jak moja ale z silnikiem 3.0 benzyna i nie mogę przestać o niej myśleć, klekot mojej słyszę teraz zwielokrotniony.

 

W grę wchodzi Mercedes W210, W211, BMW E39, E60, może Audi A6C6 - bardzo mi się podoba, ale chyba mój budżet nie pozwoli.

 

Jak dobrze Ci się jeździ e39, to poszukaj z końca produkcji 530i lub 540i. Mają dobre skrzynie i lubią lpg. 3.0 jest w miarę proste do ogarnięcia i dużo rzeczy można we własnym zakresie zrobić, natomiast z V8 na pokładzie lepiej mieć dobrego mechanika, który zna te motory. Nie to, żeby się psuły, ale jak już przestanie coś chodzić jak należy, to do byle kogo nie ma co jechać. Z Twoim budżetem, to można samemu pojechać na Zachód i przytargać coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych aut najbardziej mi pasuje E39, ale to pewnie dlatego że mam i je lubię, zawsze podobała mi się W211 kombi, czasem też patrzę tesknym okiem za 7er, w zasadzie decydujące będzie znalezienie silnika benzynowego lubiącego gaz, równie dobrego jak ten obecny w 530d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych aut najbardziej mi pasuje E39, ale to pewnie dlatego że mam i je lubię, zawsze podobała mi się W211 kombi, czasem też patrzę tesknym okiem za 7er, w zasadzie decydujące będzie znalezienie silnika benzynowego lubiącego gaz, równie dobrego jak ten obecny w 530d.

To A6C6 linkowane jest ciekawe, ale przebieg x2, chyba, że ktoś tak mocno wygniótł fotel kierowcy w o połowę krótszym czasie?  ;)

Jeśli szukasz E55AMG, zerknij również na E430 lub E500, osiągami brakuje do AMG, ale utrzymanie nie zabije :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacny ten audi..

za e55 troche z cena przesada

 

a coś bliżej o gazowalności i awaryjności tego silnika wiesz może?

 

ewentualnie pomijając gaz, jakie jest realne spalanie takiego auta, główne w mieście, bo w trasie prawie każdym da się zejść poniżej 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje klimatyzacji czy elektrycznych szyb?

 

brakuje webasto i szyberdachu, bez tego auta nie kupię... no i skrzynia manual, więc absolutnie odpada...

 

wiesz, to jest tak, że jakbym teraz jeździł golasem, to by mnie nie bolało, ale jak się mam przesiąść do tego samego modelu z praktycznie zerowym wyposażeniem, to szlag by mnie trafił...takie najważniejsze:

 

- elektryczne fotele i kierownica z pamięcią - jak się zmienia dość często z żoną, która ma 1,5m wzrostu, to jest mega istotne

- webasto - popełniłem błąd życia, zbudowałem dom z garażem na jedno auto.. więc pomaga dość mocno

- szyberdach - klimatyzacji używam sporadycznie, tylko w wakacyjnych trasach, więc dla mnie mus, każde auto które kupuję wyszukuję przez posiadanie szyberdachu

- ja mam procesor dźwięku i 11 9 głośników, tamta ma zwykłe radio, jak się przyzwyczaisz to potem jest ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To A6C6 linkowane jest ciekawe, ale przebieg x2, chyba, że ktoś tak mocno wygniótł fotel kierowcy w o połowę krótszym czasie?  ;)

Jeśli szukasz E55AMG, zerknij również na E430 lub E500, osiągami brakuje do AMG, ale utrzymanie nie zabije :ok:

 

"szukam AMG" to za dużo powiedziane, szukam fajnego mało awaryjnego auta - i nie chodzi mi tu o koszty ewentualnych awarii, ale spokój użytkowania, sporo jeżdżę, wyjazdy wakacyjne zawsze minimum 3000 km zrobię, pomimo zawsze porządnego assisstance dobrze mieć świadomość solidności auta...

 

E430 jest świetne, IMO mocy ma idealnie, tyle że jest ich dramatycznie mało, a nie nadgryzionych rudą to już w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasowe typy:

 

co powiecie o takim wynalazku?

 

http://allegro.pl/bmw-e60-550i-brc-i5792894131.html

 

kolejny, pasjonat marki ponoć i detailingowiec, zdjęcia brudnego auta, listwa wewnątrz JEDNA oklejona pseudo karbonem, ale auto wydaje się być fajne, nawet kolor jak mój, więc zmiany bym praktycznie nie odczuł:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e39-540i-4-4-310km-touringn-gaz-lpg-sekwencja-stan-wzorowy-full-opcja-ID6ydCaj.html

 

 

kolejna, kolor idealny, dziwi mnie trochę różna moc podawana w E39 V8, ma ktoś gdzieś rozpiskę co tam było wkładane w jakich latach i z jaką mocą, bo wahania są od 280 - 310 KM:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-4-4-v8-hamann-lopatki-grubo-wyposazona-doinwestowana-ID6ydsgT.html

 

E60 - tutaj też mam problem z rozróżnieniem motorów, na klapie 550i, w opisie 545i:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-550i-sekwencja-xenon-serwisowany-zadbany-545i-ID6y7OFL.html

 

E38, zawsze miałem sentyment:

 

http://allegro.pl/piekna-4-4-v8-sport-pakiet-podwojne-szyby-fulll-i5780973432.html

 

E65:

 

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-7-745i-333km-v8-lpg-godne-uwagi-stan-techniczny-bdb-warto-CID5-IDcxED9.html#d7e103efe5

 

Jeśli ktoś może coś odrzucić, doradzić, to proszę - chciałbym od przyszłego tygodnia zacząć jeździć i oglądać... może zrobię sobie prezent przed świętami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e60 550i piekne auto i ten dzwięk silnika.Napewno nie pchał bym sie w e39 za taka wysoka cena,auto juz mocno traci myszą

Traci myszą wyglądem, jeździ się tym tak samo, a widzę że dobre egzemplarze zaczynają drożeć.

Nadal nikt nic o samych silnikach?

Kusi mnie to 550i, muszę znaleźć chwilę i poprzeglądać fora w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz liczy się komfort. Jaka benzynę w e65?

Rozumiem, że jeździłeś e38, bo jeśli nie, to własnie tego potrzebujesz. Pod względem komfortu jest mała przepaść w porównaniu z e39. Znajdziesz fajny polift 740 i zostanie budżet na dobre doinwestowanie. Przy odsprzedaży raczej nie stracisz, jak nie będziesz miał noża na gardle, bo e38 V8 zaczynają się kończyć i na dobry egzemplarz zawsze znajdzie się kupiec. E65 to tylko 745, ale tu wszystko jest dużo droższe, silnik lubi lpg, zresztą jak każdy przed 2008r.

Powiem tak, jak miałbym jechać w Europę na wakacje i mieć święty spokój, to wolałbym podróżować doinwestowanym e38, niż średnio serwisowanym e65, a takich jest dużo, bo serwis drogi. E65 nękają pierdoły typu składane lusterka, moduły komfortu itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i nie jeździłem:) jak kupowałem E39, to mogłem kupić E38 w dobrym stanie, ale 725tds. Wolałem 530d.

E38 bardziej mi się podoba od E65, tyle że jest już mocno stare. Ciężko będzie z żoną, już teraz marudzi że mężowie koleżanek mają rozsądek, za te 3 dychy kupiłbym Octavię kombi, a nie starocie...:)

E65 też kusi, mocna benzyna, chyba muszę się po prostu przejechać jednym i drugim i dopiero decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.