Skocz do zawartości

Czy poducha pasażera wystrzeli jak nie ma pasażera ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Punto II nie wystrzeliła... A w Megane I przy dzwonku żadna nie wypaliła może dlatego że pasów nie miałem ??  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie powinna wystrzelić i z tego co mi wiadomo jak samochód miał 'kolorową' przeszłość, lub problemy z matą to jakiś szpec zlutował wszystko razem tak by poducha waliła niezależnie od obecności pasażera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko zalezy od tzw "Algorytmu" ktory zostal wgrany do centralki AIRBAG,ktora steruje poduszkami powietrznymi. fiat ma rozne centralki aibraga, tzn w zaleznosci na jaki kraj zostaje wyprodukowany samochod,modelu, wyposazenia., to taki program sterujacy zostaje wgrany.

 

W teorii powinno byc tak ze jezeli pasazera nie ma, pasy nie zapiete pasazera, poduszka nie powinna byc aktywowana w momencie kolizji, w praktyce moze byc tak ze centralka bez wzgl czy ma takie funkcje wgrane czy nie strzeli 2 na raz...

 

Jedyne w czym sie wycfanili wlosi to w tym, ze w momencie kolizji,po wystrzale airbagow bez wzgledu na to ktore strzela, w centralce zapisuje sie tzw CRASH DATA w pamieci eeprom centralki, co skutkuje tym ze body traktuje ja jako jednorazowke, i nawet jezeli wymienisz poduchy pokasujesz bledy, centralka nie bedzie dzialac a bodu bedzie sie pluło errorami (doswiadczenia na bazie fiata pandy 100HP, fiat 500 v POP & LOUNGE), sa firmy co za $$ wyczyszcza ci CRASHDATE gwarantujac ze wszystko bedzie git, ale ja co do takiej operacji jestem troszke nie ufny, gdyz niewiadomo co ci wgraja do pamieci centralki airbag. Jedyny sensowne rozwiazanie to zakup uzywanej(wiaze sie z ryzykiem ze kupimy juz po STRZALE), lub kupno nowej (cena pewnie zwali z nog) lub oddanie do czyszczenia eeprom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasecie w momencie kiedy wkladasz pas (klamre) robi sie tzw obwod zamkniety i info idzie do centralki. Wzdluz preta gdzie jest kaseta idzie wiazka, czasem jeden kabelek czasem 2 w zaleznosci od auta. (Uwaga nie wszystkie samochody ta funkcje posiadaja, mowa o fiat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jest uszkodzona mata pasażera, co uaktywniło na stałe poduszkę - sprawdzone FES-em.

Korzystając z tematu może któryś z Kolegów wie jak wygląda ta sprawa w Astrze G ? tzn. mam uszkodzoną wiązkę (złączkę) pod fotelem, pali się airbag na desce, czy poduchy przednie zadziałają ??? tak jak w Stilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam prawie od nowości kupione roczne w PL salonie jako podemonstracyjne. Nigdy nie miało żadnej stłuczki.

Który rocznik? Pewnie po 2004.

niewiadomo co ci wgraja do pamieci centralki airbag.

Zwykle nic się nie wgrywa, wlutuwuje się czystą pamięć a oryginalną odcina.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2006

Nie masz maty - obie mają walić, nawet jak jedzie tylko kierowca.

Na pocieszenie powiem, że w 2009 używana deska kosztowała 1200zł, teraz kupisz za <200zł a w komplecie z pasami (pewnie jeszcze tego nie wiesz, ale na bank oba napinacze strzeliły i pasy masz do wymiany) i poduszkami kupisz za 400zł.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.