Skocz do zawartości

Ile kosztuje załatanie dziurki w oponie po środku bieżnika?


bas

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz inne pytanie

Co są warte tego typu zestawy http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-do-opon-ats-szybka-naprawa-i5078529779.html

Dajmy na to jesteśmy w terenie i przydarza nam się przebicie opony.

Nie mamy rezerwy a z assistance ciężko, do najbliżeszego serwisu nie wiadomo ile.

 

Da się tym jakoś zaratować sprawe?

 

Widziałem jak u mnie na budowie gość załatał tym przednią oponę w koparce. Nie wiem jakie tam jest ciśnienie ale mój kompresor nie dał rady tego napompować. W końcu gość musiał odkręcić to koło a  u gumiarza tylko dobił ciśnieniem.

 

Dajmy na to 3 scenariusze: koło w terenówce w terenie, audi TT (gdzie nie ma koła zapasowego) czy opona w motocyklu. Da się tym jakoś zaratować sytuację i dojechać do najbliższego serwisu?

 

Z tego co się orientuję po piance opona już się tylko nadaje do wymiany, bo na dłuższą metę i tak ciśnienia nie będzie trzymać, nie idzie zczyścić potem tego przy łataniu u gumiarza i zasłyszałem że taka opona już może mieć delikatne bicia.

 

Co panowie powiedzą o tych sznurkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bengamin pewnie zależy od uszkodzenia, małą dziurę od gwoździa czy wkręta powinno dać się bez problemu załatać i myślę, ze wytrzyma znacznie więcej niż sam dojazd do gumiarza. Pozostaje kwestia zdolności manualnych-pewnie nie każdy sobie poradzi a niektórzy to nawet ubrudzić się nie zechcą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie obstawiałem więcej.

Za naprawę czegoś takiego (opona AT na stalówce):

2015-08-19%2018.37.36.jpg

w sierpniu we Wrocławiu skasowali mnie na 60 zł. Przyjechałem do nich już po wymianie koła na zapas, więc to jest cena tylko za zdjęcie opony, załatanie dziury, złożenie koła i wyważenie - koło wniosłem do warsztatu sam i również sam je wieszałem na drzwiach bagażnika po naprawie.

Terminala również nie mieli. ;]

Mnie 40zl w Raszynie Alu 235/60 r16 wkręt tak samo. Ale musieli całe koło umyć bo wszystko zablocone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby się zapytać o cenę, założyłem, że zapłacę 15-20zł

 

Ten wątek jest przerażający

Zapłaciłeś 40zł za naprawę koła i pianę bijesz?

Za 15-20zł to by mi się z biura na 5 minut nie chciało wychodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłem dziurę po wkręcie w 13 calowym kole na feldze aluminiowej...

wcześniej, zeby pojechać w ogóle wcisnąłem w oponę uszczelniacz Holtsa...

kosztowało mnie to 45 zł...

przy mnie podjechał jeszcze drugi klient, któremu drugi raz próbowali załatać oponę ale coś nie było tak cały czas...dali namiar na inny warsztat, który robi w innej technologi i oddali kasę bez żadnego migania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest przerażający

Zapłaciłeś 40zł za naprawę koła i pianę bijesz?

Za 15-20zł to by mi się z biura na 5 minut nie chciało wychodzić

Ech, ile razy mam jeszcze pisać, ze nie chodzi o to, ze chce zeby ktoś pracował za darmo, chodzi mi o to czy jest to normalna cena czy nie?

Przykładowo za 11kg butle lpg place 35-40zł i jest to normalna cena, gdybym miał zapłacić 60zł to uznalbym, ze ktoś zawyza cenę w stosunku do reszty rynku.

Inny przyklad: 1l lpg tankuje za 1,9 - 2zł, na A2 widziałem za 2,34zł, wiec ktoś zawyza cenę.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem przekładałem koła z letnich na zimowe, okazało się, że 2 kolejne opony miały gwoździa.

Przełożenie całych kół z dojazdem do klienta 50zł, załatanie 2 opon 50zł, co daje 25zł/oponę. Łatane sznurkiem bo podobno tak lepiej niż łatka.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas, dnia 16 Sty 2016 - 12:04 PM, napisał:

Wczoraj wieczorem przekładałem koła z letnich na zimowe, okazało się, że 2 kolejne opony miały gwoździa.

Przełożenie całych kół z dojazdem do klienta 50zł, załatanie 2 opon 50zł, co daje 25zł/oponę. Łatane sznurkiem bo podobno tak lepiej niż łatka.

Pozdrawiam BAS

"łatanie sznurkiem" nie jest lepsze, ja tego używam jak są problemy ze ściągnięciem koła np., jakieś skuterki czy cuś.

Łatka/kołek zawsze będzie lepsze niż sznurek.

Co do ceny u mnie 25zika za stal, 30zł za alu. zaworek 5zł.(osobówki)

IMO wszystko zależy od lokalizacji warsztatu (konkurencja itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.