Skocz do zawartości

Wykończenie kuchni - pytania ogólne i szczegółowe o wszystko ;)


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Lodówka ma za ciężkie drzwi. Do ikeowych szuflad 60-80 szer i 80wys są te otwieracze w wersji elektrycznej, ale kosztują 350zł (normalne 20zł) ;] http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70227236/

 

ps. podblatowe szafki bez uchwytów można spokojnie naciskac bez rąk za pomocą kolana, potem już ewentualnie chwycić ewentualnie brudną ręką od wewnątrz/góry frontu.

 

Ja podblatowe robię z dyskretnymi uchwytami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10222232/#/90222233

A wysoka zabudowa, docelowo dużo rzadziej używana, będzie na tych klikających http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80230224/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie co sie naciska i wysuwa sie szuflada/otwieraja drzwi na kilka centymetrow? Wez pod uwage, ze w kuchni czesto robisz cos brudnymi rekami (brudnymi od przygotowywanego jedzenia ;) ). Uchwyty latwiej wytrzec moim zdaniem.

Uchwytu nie pociągniesz lokciem :)

Rozważam to jako ostateczność, bo moja żona ma awersję do uchwytów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka ma za ciężkie drzwi. Do ikeowych szuflad 60-80 szer i 80wys są te otwieracze w wersji elektrycznej, ale kosztują 350zł (normalne 20zł) ;] http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70227236/

 

ps. podblatowe szafki bez uchwytów można spokojnie naciskac bez rąk za pomocą kolana, potem już ewentualnie chwycić ewentualnie brudną ręką od wewnątrz/góry frontu.

 

Ja podblatowe robię z dyskretnymi uchwytami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10222232/#/90222233

A wysoka zabudowa, docelowo dużo rzadziej używana, będzie na tych klikających http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80230224/

Hehe dokladnie w identyczny sposob sobie to wykombinowalismy :D Tylko problemem w slupku pozostala lodowka, ale jednak tam tez damy uchwyty i juz :)

btw. Ikea w UK wprowadzila nowe fronty, ktore sa niedostepne w PL - pewnie i do PL dotra, ale jak jeszcze nie kupiles kuchni to zerknij, moze bedziesz chcial poczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


btw. Ikea w UK wprowadzila nowe fronty, ktore sa niedostepne w PL - pewnie i do PL dotra, ale jak jeszcze nie kupiles kuchni to zerknij, moze bedziesz chcial poczekac

 

Ja już mam wybrane i zdania nie zmienię :]

 

Ciekawe z tymi frontami - niektóre UK NEW są niedostępne w PL, a niektóre UK NEW są od dawna dostępne w PL (bez NEW, np. Ekestad, Hittarp) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Które wziales?

 

Oglądałem, macałem i nie chciało nam wyjść nic innego jak RINGHULT biały połysk. Idealne dla nas byłoby chyba NODSTA (ze względu na wnęki na palce, czyli łatwość otwierania) w połysku, bo ten mat/półmat dużo gorzej się palcował w sklepie niż połysk. A do tego chyba pozbywają się tego frontu ("koniec serii" widziałem chyba na nodsta przywieszone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, macałem i nie chciało nam wyjść nic innego jak RINGHULT biały połysk. Idealne dla nas byłoby chyba NODSTA (ze względu na wnęki na palce, czyli łatwość otwierania) w połysku, bo ten mat/półmat dużo gorzej się palcował w sklepie niż połysk. A do tego chyba pozbywają się tego frontu ("koniec serii" widziałem chyba na nodsta przywieszone)

Dlatego ja zwrocilem uwage wczoraj na bialy Voxtorp (niedostepny jeszcze w PL). Ma wyciety uchwyt i nie swieci sie tak. POd blatem wyglada swietnie, ale jakos nie moglem sie przekonac do tych frontow wyzej od podlogi, gdzie uchwyt jest widoczny od spodu. Wiec suma sumarum jedyne co jest przesadzone to kolor - bialy i najlepiej pol-mat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ma ktos u siebie bez-uchwytowe fronty? Zastanawiam sie jak przykladowa technologia Blum Tip-On sprawdza sie na co dzien? MOzna ja tez zastosowac do otwierania zabudowanej lodowki?

 

W górnych szafkach mam ten wyrzut frontów, sprawdza się, ale nie mam frontów na wysoki połysk. W meblach pokojowych też nie mam uchwytów wcale i nie widzę powodów do narzekania.

Lodówki tym nie otworzysz.

 


Wez pod uwage, ze w kuchni czesto robisz cos brudnymi rekami (brudnymi od przygotowywanego jedzenia ;) ). Uchwyty latwiej wytrzec moim zdaniem.

 

a kto Ci rękami każe naciskać? Można spokojnie przedramieniem, łokciem, barkiem, czym kto woli. W dolnych szafkach można się potem wspomóc stopą, w górnych odrzut jest na tyle duży, że spokojnie np łokciem otwierasz drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci rękami każe naciskać? Można spokojnie przedramieniem, łokciem, barkiem, czym kto woli. W dolnych szafkach można się potem wspomóc stopą, w górnych odrzut jest na tyle duży, że spokojnie np łokciem otwierasz drzwi.

Ile to sie wysuwa? U mnie blat wystaje 2.5cm za fronty. Powodzenia w otwieraniu gornej szuflady lokciem, albo stopa. Moze kolanem? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile to sie wysuwa? U mnie blat wystaje 2.5cm za fronty. Powodzenia w otwieraniu gornej szuflady lokciem, albo stopa. Moze kolanem? ;)

 

Odrzut daje jakieś 4-5cm luzu do skrzyni, nie wiem jak trzeba się starać żeby przy takiej szczelinie nie otworzyć szafki.

Szuflady to jest trochę inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzut daje jakieś 4-5cm luzu do skrzyni, nie wiem jak trzeba się starać żeby przy takiej szczelinie nie otworzyć szafki.

Szuflady to jest trochę inny temat.

No piszę o szufladach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 W dolnych szafkach można się potem wspomóc stopą, w górnych odrzut jest na tyle duży, że spokojnie np łokciem otwierasz drzwi.

Górne łokciem? Aż spróbowałem jak by to było... no niezła gimnastyka z rana :oki: Dałem radę, ale dziecko już tak nie sięga.

Z kolei szufladę pod samym blatem (taka płytka, bo na sztućce) to i łokciem i kolanem wychodzi "niepolitycznie", zwłaszcza przy gościach. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.