Skocz do zawartości

Silikonowanie pod brodzikiem


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zasilikonować od spodu połączenie brodzika i ściany. Brodzik ma 90 cm i jest niski więc nie da się podejść ze standardową tubą na wyciskarce - trzeba przedłużyć.  Macie patent jak to zrobić ? Jakaś cienka, sztywna rurka nasadzona na końcówkę tuby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zasilikonować od spodu połączenie brodzika i ściany. nie da się podejść ze standardową tubą na wyciskarce - trzeba przedłużyć.  Macie patent jak to zrobić ? Jakaś cienka, sztywna rurka nasadzona na końcówkę tuby ?

 

Może taki aplikator 360* będzie pomocny? https://www.google.pl/search?q=ko%C5%84c%C3%B3wka+do+kartusza+%C5%82amana&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJ4sOLrr3KAhVEjnIKHTDFBNcQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657#safe=off&tbm=isch&q=aplikator+360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - dlaczego od spodu?

 

Bo od góry uszczelniałem już kilka razy  i ciągle gdzieś się sączy. W desperacji chcę zakitować wszędzie gdzie się da..

Może rzeczywiście te listwy maskujące Ravaka coś dadzą... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto uszczelnić dobrze brodzik.

U mnie zaczęła puchnąć futryna w łazience i ściana na przedpokoju.

Okazało się, że woda leje się za brodzik i podcieka pod posadzką na zewnątrz łazienki  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam dlaczego od spodu.. Dosłownie kilka tyg temu montowałem u siebie  listwę. Póki co nic z tym się nie dzieje, zobaczymy na dłuższą metę. Wygląda estetyczniej niż zwykły silikon na wierzchu. Może takiego czegoś Ci trzeba:>

 

 

Ciekawe czy woda nie będzie stał "wewnątrz" tej listwy :hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy woda nie będzie stał "wewnątrz" tej listwy :hmm:

 

raczej nie, tej listwy się nie przykłada ani nie klei na jakiś taśmach. Raz że kleisz ją na silikonie - i generalnie tego silikonu jest tam sporo, to dwa, że po przyklejeniu miejsce łączenia listwa - płytki i listwa - brodzik obsilikonowałem tak samo, jednakże szpachelką do silikonu na prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, tej listwy się nie przykłada ani nie klei na jakiś taśmach. Raz że kleisz ją na silikonie - i generalnie tego silikonu jest tam sporo, to dwa, że po przyklejeniu miejsce łączenia listwa - płytki i listwa - brodzik obsilikonowałem tak samo, jednakże szpachelką do silikonu na prosto.

 

A w miejscach fug nie będzie się woda dostawała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zasilikonować od spodu połączenie brodzika i ściany. Brodzik ma 90 cm i jest niski więc nie da się podejść ze standardową tubą na wyciskarce - trzeba przedłużyć.  Macie patent jak to zrobić ? Jakaś cienka, sztywna rurka nasadzona na końcówkę tuby ?

Nie wiem jaki masz dostęp pod brodzik, ale może pomogło by kupno jakiegoś kątownika (metalowego, plastikowego, drewnianego) pociąć go na dwa 90 cm kawałki i na jego zewnętrzny narożnik nałożyć  silikon i docisnąć od spodu brodzika. Niech on sobie tam zostanie na wieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz dostęp pod brodzik, ale może pomogło by kupno jakiegoś kątownika (metalowego, plastikowego, drewnianego) pociąć go na dwa 90 cm kawałki i na jego zewnętrzny narożnik nałożyć  silikon i docisnąć od spodu brodzika. Niech on sobie tam zostanie na wieki

 

To w sumie może być niezły pomysł..

Można to trochę zmodyfikować - nałożyć silikon na krawędź kątownika, podsunąć go pod brodzik i użyć jak szpachelki.   Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.