Skocz do zawartości

Jest już LUTY - podkuj buty


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy już luty - pogoda co prawda w ogóle go nie przypomina , u mnie rano +2 i opady deszczu :deszcz:

 

Aż cały jeden dzień miałem auto czyste po umyciu , bo wczoraj nie padało ...

 

PS.

Temat ze stycznia odnośnie mocniejszych hamulców możemy jak najbardziej tutaj kontynuować  :oki:

 

 

Swoją drogą w ubiegłym roku nabyłem zestaw używek zacisków od 2,4 oraz komplet nówek tarcz 305mm ricambi originali w dobrej cenie :skromny:

 

Teraz pozostało jeszcze dokupić do tego przewody hamulcowe i klocki , no i wziąć się za przekładkę  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę kontynuował temat mocniejszych hamulców, bo temat mnie intryguje a nie do końca wiem czy w temacie swapu wszystko wiem  :hehe: .

Więc był już kiedyś temat swapu hamulców 285 na 305 i wyszło, że potrzebne są elementy:

 

1. Tarcze 305mm
2. klocki do 305mm
3. kompletne zaciski z jarzmami
4. elastyczne przewody hamulcowe
5. przewód do czujnika zużycia

 

I teraz pytania:

  1. Zaciski i jarzma do przeszczepu  oprócz cromy 2.4 czy podejdą też z alfy 1.9 ; 2.4
  2. Czy przypadkiem nie trzeba jeszcze zmieniać zwrotnicy
  3. Czy po swapie wejdą felgi 16

Ewentualne podpowiedzi kolegów, którzy już temat przerabiali na co należy zwrócić uwagę i co przy tej okazji jeszcze wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz pytania:

  1. Zaciski i jarzma do przeszczepu  oprócz cromy 2.4 czy podejdą też z alfy 1.9 ; 2.4
  2. Czy przypadkiem nie trzeba jeszcze zmieniać zwrotnicy
  3. Czy po swapie wejdą felgi 16

Ewentualne podpowiedzi kolegów, którzy już temat przerabiali na co należy zwrócić uwagę i co przy tej okazji jeszcze wymienić.

 

Między Alfa a Cromą jest duża różnica... Croma to OPEL/SAAB więc zacząć należy od rozstawu śrub na piaście koła - mocowanie felgi

Z tego co wiem to:

  • Alfa 166 ma 5x108-58,1 
  • Alfa 159 ma 5x110-65,1 
  • Croma ma 5x110-65,1

O ile ja pamiętam to trzeba adapter dodać do Cromy aby zacisk pasował z 159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś zadał pytanie, w GP na bank nie było, bo miałem do stalówek takie dekielki plastikowe... wydaje mi się ze na 99% są, bo jak używałem stalówek to mi się śruba w oczy nie rzucała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedynie to jest po to żeby nakrętka nie zardzewiała?

 

Nie tylko , choć ochrona przed zanieczyszczeniami i korozją jest najistotniejsza - żeby jeszcze ładnie wyglądało jak jezdzisz na felgach stalowych  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka razy już wydawało mi się  ;] , że gwałtownie hamowałem i nigdy mi się nic nie włączyło więc myślałem, że tego nie mam :hmm: 

w zeszłym tygodniu jednak gdy pod wieczór wracałem z fabryki, wyskoczyła mi sarna, wtedy chyba dopiero pierwszy raz :hehe:  miałem gwałtowne hamowanie bo mi się włączyły awaryjne, aż sam byłem w szoku :phi:  i nawet miałem o to pytać kolegów  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie w swoich Cromach funkcję włączania świateł awaryjnych podczas gwałtownego hamowania?

Kobita mi narzeka że awaryjne się same włączają gdy hamuje. Nigdy tego jakoś nie zaobserwowałem, muszę przetestować :hmm:

Macie, nawet ostatnio miałem awaryjne hamowanie jak mi się czerwone niespodziewanie zapaliło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie, nawet ostatnio miałem awaryjne hamowanie jak mi się czerwone niespodziewanie zapaliło :D

 

Hmmm , no to wychodzi na to , że jeszcze tak naprawdę ostro nie hamowałem :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , no to wychodzi na to , że jeszcze tak naprawdę ostro nie hamowałem :phi:

Ja nie mam takich dobrych hamulców aby mocno hamować - tylko spowalniam więc i u mnie nigdy to nie zaświeci  :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Z rozmowy o hamplacj zaglądnąłem na tarcze i patrzeze mimo jazdy tylna prawa jest w połowie zardzewiała. Nie sprawdziłem czy się grzeje felga

Sprawdzę wieczorem.

Ale ręczny trzyma ok.

Czy jestem w stanie w garażu przeczyścić zacisk? Czy trzeba coś więcej majstrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiaj ludzi do złego. :ogien:

Piwo jest niedobre. :oki:

Alkohol jest niezdrowy. :(

Co złego jest w naturalnym piwie? :hmm:

Piwo jest bdb, oczywiście to prawdziwe a nie chemiczne  :ok:

Życie jest niezdrowe, dlatego trzeba pić alkohol dla zdrowotności  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słabo szukasz ☺ od dawna można je kupić np w Auchan

Niby mam i 10 i 15 km do A ale zawsze nie w te stronę jadę.

A di biedronen jest na każdym zakręcie hehe.

No nie żeby aż tak zależało ze musze po sklepach za piwem śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirelejson!!!!!!!!!!!!!!!

Tom111 chce Insignie kupić, oczadział już do reszty :facepalm: :facepalm:

Nie chcę i szukam argumentów żeby nie kupić. 

Nie ja będę podejmował decyzję, ale może mi się uda na nią wpłynąć i tu pomysł z C5  ;)

Moje zadanie to wyskoczyć z kasy  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.