Skocz do zawartości

Jak pomalować sufit...


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

zbieram się powoli do przygotowań pod małe odświeżenie mieszkania - malowanie, równanie itp.

największym wyzwaniem wydaje się być sufit.

jakiś czas temu zdarzyło się, że został lekko podlany przez przeciekający dach.

dach został już naprawiony, jednak na suficie pozostał zaciek plus w kilku miejscach delikatnie łuszcząca się farba.

jak się za to zabrać, czy konieczne jest zdzieranie całej farby z sufitu (jeśli tak, to jak) czy może wystarczy zeszlifowanie drobnym papierem w miejscach łuszczenia się, czy jeszcze jakiś inny sposób?

będę wdzięczny za podpowiedzi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ten sufit? Regips, tynk cementowy, tynk gipsowy?

yyy a jakieś łatwiejsze pytanie  ;]  nie mam pojęcia. regips to chyba nie jest, ale nie brałem udziału przy wykańczaniu mieszkania (wprowadziliśmy się na gotowe) a na budownictwie aż tak dobrze się nie znam  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym przeszlifował , grunt na plamy i malował  :oki:

 

jak się stara farba zroluje to martwił się co dalej  ;l

a jakiś konkretny grunt polecasz?

przyznam szczerze, że taka opcja by mi odpowiadała, bo drapanie całego sufitu mi się nie uśmiecha, jednak tego rolowania się lekko obawiam właśnie  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś konkretny grunt polecasz?

przyznam szczerze, że taka opcja by mi odpowiadała, bo drapanie całego sufitu mi się nie uśmiecha, jednak tego rolowania się lekko obawiam właśnie  ;]

 

ostatnio jak odnawiałem to brałem coś z opisem "na plamy i zacieki " - ale co to było to nie mam pojęcia 

zawsze próbuj z najmniejszym wkładem pracy :ok: - jak się nie uda to trudno , trzeba skrobać  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy a jakieś łatwiejsze pytanie  ;]  nie mam pojęcia. regips to chyba nie jest, ale nie brałem udziału przy wykańczaniu mieszkania (wprowadziliśmy się na gotowe) a na budownictwie aż tak dobrze się nie znam  :(

Ok. Jeśli regips czyli płyta gips/karton na stelażu to podczas skrobania łuszczącej się farby możesz zedrzeć papier z płyty i to będzie lipa. Podczas malowanie też może papier spuchnąć jeśli do tej pory nie spuchł.

Jeśli tynk cementowy zaciągnięty gładzią to poskrobać łuszczącą się farbę to co schodzi.Następnie to co zeszło zagruntować, po wyschnięciu pomalować farbą na plamy/zacieki po czym uzupełnić gładź,przeszlifować,zagruntować, pomalować.

Jeśli tynk gipsowy to M.P.-ek. To samo co przy tynku cementowym tylko może się okazać że podczas skrobania wywalą się większe dziury i trzeba je będzie najpierw zaciągnąć M.P.-kiem lub goldbandem (prawie to samo).

Tynk cementowy jest najtrwalszym materiałem i wymaga najmniej pracy w takim przypadku.

Jak poznać czy sufit jest z g/k? Zapukać w sufit jeśli odgłos jest głuchy to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś konkretny grunt polecasz?

przyznam szczerze, że taka opcja by mi odpowiadała, bo drapanie całego sufitu mi się nie uśmiecha, jednak tego rolowania się lekko obawiam właśnie  ;]

Ja używałem śnieżki i dekorala. Obie dają radę.

Co do rolowania to nigdy nie będziesz miał pewności. Na sucho może się trzymać a jak dostanie wody z farby to może się nawinąć na wałek.

Zawsze możesz cały sufit najpierw przemalować gruntem głęboko penetrującym. Jeśli po tym nie spuchnie to po farbie też nie powinno, choć 100% gwarancji też nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba n zacieki i plamy nazywa się Remomat. To taka jakby farba olejna, którą można potem pomalować farbą, którą malujesz pokój. Kiedy teściom przeciekł dach, to plamę właśnie tym malowałem a potem zwykłą farną na to (jak wyschło - to ważne), nie widać plamy, nie przebija.

Ja bym zdarł to co odpada, przerównał i na to remomat i farba na gotowo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba n zacieki i plamy nazywa się Remomat. To taka jakby farba olejna, którą można potem pomalować farbą, którą malujesz pokój. Kiedy teściom przeciekł dach, to plamę właśnie tym malowałem a potem zwykłą farną na to (jak wyschło - to ważne), nie widać plamy, nie przebija.

Ja bym zdarł to co odpada, przerównał i na to remomat i farba na gotowo...

a podpowiedz jeszcze czy tym mam maźnąć cały sufit, czy tylko to miejsce z zaciekiem ? czytałem, że ma też ona funkcję farby gruntującej więc to chyba nie głupi kierunek  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiedz jeszcze czy tym mam maźnąć cały sufit, czy tylko to miejsce z zaciekiem ? czytałem, że ma też ona funkcję farby gruntującej więc to chyba nie głupi kierunek  :ok:

 

Różnie mówią...ja malowałem tylko plamę i jej okolice, ale wprawne oko zauważyłoby, że sufit w tym miejscu ma jakby inną fakturę, dlatego lepiej maznąć chyba całość i po wyschnięciu jechać farbą docelową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pożyczyć gdzieś taka maszynę która pompuje do wałka farbę. Włączasz to i jedziesz wałkiem w literki W powoli pokrywając powierzchnie. Duży sufit (kilkadziesiąt m2) maluje sie tak w 20-30 minut. Jak masz dobra farbę to jedna warstwa starczy nawet jak zmieniasz kolor. Wiecej pracy jest z obklejeniem ścian i zabezpieczeniem podłogi + myciem maszyny po zakończeniu niz z samym malowaniem.

Allah Jahve Amen Alleluja Tortellini!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.