Skocz do zawartości

Naprawa zacisku aku - odlew z olowiu


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki nietypowy problem. Z zacisku aku fi ok 15mm chcialbym zrobic zacisk standardowy (fi ok 25mm). Da sie to jakos nadlac ołowiem?

Forma w postaci kawalka rurki stalowej, kilka ciezarkow olowiu od oponiarza, roztopic na gazie i wlac na zacisk. Będzie ok?

 

Ów zacisk od dolu ma wlasciwa srednice (ok 25mm), a od mniej wiecej polowy wysokosci ok 15mm. A zepsulem go ja, chcac dopasowac do mniejszych klem. Pomysl nie wypalil, trzeba po prostu wymienic klemy.

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem. Z zacisku aku fi ok 15mm chcialbym zrobic zacisk standardowy (fi ok 25mm). Da sie to jakos nadlac ołowiem?

Forma w postaci kawalka rurki stalowej, kilka ciezarkow olowiu od oponiarza, roztopic na gazie i wlac na zacisk. Będzie ok?

 

Ów zacisk od dolu ma wlasciwa srednice (ok 25mm), a od mniej wiecej polowy wysokosci ok 15mm. A zepsulem go ja, chcac dopasowac do mniejszych klem. Pomysl nie wypalil, trzeba po prostu wymienic klemy.

 

:piwo:

Powinno dać się zalać bez problemu, tylko nie wiem czy tą rurkę łatwo wyciągniesz. Ja bym pomyślał o okrągłej tulejce z blachy, żeby ją później rozszerzyć, albo rurkę przed zalaniem rozciąć i później lekko śrubokrętem rozszerzyć przy ściąganiu. I jeszcze pomyślałbym o jakichś rowkach w tym "zacisku", żeby po zalaniu całość dobrze trzymała i się nie obracała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalać się zaleje ale stare z nowym się nie połączy, trzeba by zrobić to domowym sposobem, trzeba by zrobić lance z pręta grafitowego z baterii płaskiej 6V,w tym celu rozbieramy baterie delikatnie aby wyjąc i nie pokruszyć pret , na jego końcu metalowym zakręcamy przewód elektryczny który jego drugi koniec mocujemy do słupka nie naprawianej klemy, po zalaniu ołowiu do formy łapiemy kombinerkami ów pręt i dotykamy w miejsce wlanego ołowiu i roztapiamy go wpychając pręt głębiej aby stopić stara klemę z nową, tylko do uszczelnienia dołu wylewki zapewne przydał by się namoczony papier azbestowy, albo inna papka niepalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.