Skocz do zawartości

Co wybrać, Citroen Berlingo czy Fiat Doblo?


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o nowym samochodzie. Bardziej skłaniam się w stronę Fiata, czy to dobry wybór? W grę wchodzi dizel.

Pytanie czy to ma być osobówka czy typowy blaszak. Jeśli wybór między Doblo 2.0 MJ vs Berlingo 1.6 HDI to Fiata. Miałem okazję trochę pojeździć nówką Berlingo 1.6 HDI (było to około 1,5 roku temu). Francuz kiepsko wypadał w trasie, za słaby i ekonomiczna jazda była nim do około 90km/h, jak szybciej to spalanie znacznie wzrastało. Po około 1500km przebiegu (od wyjechania z salonu) lewarek od biegów miał prezycję i kulturę pracy jak kij wlożony w wiadro ze smołą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to ma być osobówka czy typowy blaszak. Jeśli wybór między Doblo 2.0 MJ vs Berlingo 1.6 HDI to Fiata. Miałem okazję trochę pojeździć nówką Berlingo 1.6 HDI (było to około 1,5 roku temu). Francuz kiepsko wypadał w trasie, za słaby i ekonomiczna jazda była nim do około 90km/h, jak szybciej to spalanie znacznie wzrastało. Po około 1500km przebiegu (od wyjechania z salonu) lewarek od biegów miał prezycję i kulturę pracy jak kij wlożony w wiadro ze smołą :facepalm:

 

Pisałem już 80% osobówka reszta wół roboczy.

 

Ten test z najlepsze polskiego magazynu rozwieje twoje wątpliwości ;)

 

 

Najlepszy test? Odniosłem inne wrażenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz kiepsko wypadał w trasie, za słaby i ekonomiczna jazda była nim do około 90km/h, jak szybciej to spalanie znacznie wzrastało. Po około 1500km przebiegu (od wyjechania z salonu) lewarek od biegów miał prezycję i kulturę pracy jak kij wlożony w wiadro ze smołą :facepalm:

 

a ile doblo spali przy 140 ?

ujeżdżam drugiego fracuza i mimo że często licznik pokazuje ponad 100km/h to tragedii w spalaniu nie ma - srednia coś koło 6L/100km

oczywiście jak się jedzie 140 to wychodzi pod 10, choc z trasy gdzie średnią miałem niecałe 100km/h wyszło 7L

silnik oczywiście mógłby byc mocniejszy, ale tragedii IMO nie ma (a jeździłem tymi słabszymi 90KM)

 

z lewarkiem to nie wiem OCB, pierwszy berlingo miał taki objaw ale po 140kkm 

obecne tepee biegi wchodzą OK (100kkm na liczniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile doblo spali przy 140 ?

ujeżdżam drugiego fracuza i mimo że często licznik pokazuje ponad 100km/h to tragedii w spalaniu nie ma - srednia coś koło 6L/100km

oczywiście jak się jedzie 140 to wychodzi pod 10, choc z trasy gdzie średnią miałem niecałe 100km/h wyszło 7L

silnik oczywiście mógłby byc mocniejszy, ale tragedii IMO nie ma (a jeździłem tymi słabszymi 90KM)

 

z lewarkiem to nie wiem OCB, pierwszy berlingo miał taki objaw ale po 140kkm 

obecne tepee biegi wchodzą OK (100kkm na liczniku)

Aż taki prędkości nie osiągałem, ale aby zrobić na zbiorniku trasę W-wa- Sopot i wrócić trzeba było jechać spokojnie. Nie pamiętam jakiej mocy był ten 1.6 hdi ale wyprzedzanie w trasie to wyzwanie. Najsłabsza wersja ma chyba 75KM. Ten był nówka, ale blaszak 3 osobowy, przednie fotele to porażka, szczególnie ten prawy niby dla dwóch osób. Lepiej i wygodniej mi się jeździło kilkuletnim Combo C niż tym nowym Berlingo.

A co do tewarka to chyba jeszcze gdzieś mam nagrany film, na którym widać jaki jest luz po włóżeniu biegu  :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki prędkości nie osiągałem, ale aby zrobić na zbiorniku trasę W-wa- Sopot i wrócić trzeba było jechać spokojnie. Nie pamiętam jakiej mocy był ten 1.6 hdi ale wyprzedzanie w trasie to wyzwanie. Najsłabsza wersja ma chyba 75KM. Ten był nówka, ale blaszak 3 osobowy, przednie fotele to porażka, szczególnie ten prawy niby dla dwóch osób. Lepiej i wygodniej mi się jeździło kilkuletnim Combo C niż tym nowym Berlingo.

A co do tewarka to chyba jeszcze gdzieś mam nagrany film, na którym widać jaki jest luz po włóżeniu biegu  :hehe: .

 

blaszak to trochę inna historia, jest głośniej, bardziej telepie itd

na zbiorniku (55L ale tankuje się do 60l) robię od 800-950km,

a ile pali doblo ? 

 

do lewarka jak pisałem, wielkich zastrzeżeń nie mam, ale też nie mam porównania do doblo

 

a autor niech pojeździ obydwoma i będzie wiedział co mu bardziej leży ;)

doblo na pewno będzie mocniejsze, w końcu silnik ma 2L i 130KM ?

porównywać można by do MJ 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszak to trochę inna historia, jest głośniej, bardziej telepie itd

na zbiorniku (55L ale tankuje się do 60l) robię od 800-950km,

a ile pali doblo ? 

 

do lewarka jak pisałem, wielkich zastrzeżeń nie mam, ale też nie mam porównania do doblo

 

a autor niech pojeździ obydwoma i będzie wiedział co mu bardziej leży ;)

doblo na pewno będzie mocniejsze, w końcu silnik ma 2L i 130KM ?

porównywać można by do MJ 1.6

Dokładnie, niech pojeździ jednym i drugim ;) . Berlingo\Partner pewnie już będzie z AdBlue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wersja Berlingo (XTR) i nie ma lepszego wyboru  :oki:

Porównywałem jak szukaliśmy auta dla mojego taty (swoją droga nie znaleźliśmy zacnego używanego egzemplarza za okolice 30k PLN).

Berlingo jest bardziej komfortowy (cichszy silnik 1.6HDI, ma więcej miejsca w tynym rzędzie siedzeń i miękkie zawieszenie)

Fiat trochę bardziej klekocze (też 1.6, Multijet) i jest sztywniej zawieszony. Z zalet - jest większy/wyższy, ale przekłada się to tylko na miejsce w bagazniku - ten jest przepastny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając dostawczaka też miałem ten dylemat. Berlingo 1,6HDI 90KM czy Doblo 1,6JTD 105KM. Ostatecznie wybór padł na Berlingo, był tańszy od Doblo i w wersji L2. Mam go od sierpnia zeszłego roku i jak na razie nic mu nie dolega. Drążek zmiany biegów działa normalnie. Jeszcze tańszy był Partner, ale Peugeot ma nie otwieralną przegrodę a czasami zdarza mi się przewieźć coś dłuższego i dlatego odpadł z zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.