Skocz do zawartości

Problem ze stilo 1.9 jtd


peci84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim stilo 1.9 jtd 115 2002r. zrobilm w nim kompletny rozrząd z rolkami napinaczami pompą wody dwómas sprzęgło kompletne itd itp a gdy jechałem w trase zaswieciła mi kontrolka check engine no i tak co jakis czas mrógała czasem chwile poświecił ale gasł stanełem na postój a gdy chciałem odpalić auto bo się zimno zrobiło niechciał zapalic tak jak by chytał na początku ale nie mógł załapać wtedy raz pokazał się komunikat loose conect czy jakoś tak ale tylko jeden jedyny raz. a teraz z tym paleniem to różnie jak postoi dłużej to zapali jak jest ciepły to nie koniecznie chce palć. Co to może być pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze : interpunkcja, interpunkcja ..... i parę innych rzeczy  !! 

A na poważnie - na pierwszy rzut po opisie to podejrzany czujnik  na wałku rozrządu, potem ew. na kole zamachowym. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby podpięcie pod FES-a ( MES-a ), ten z reguły prawdę Ci "powie". Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i amen dziś stilo po tygodniu stania nie odpaliło i nie chce w ogóle zagadać wyciągłem czujnik wału ale wydawał się ok przeczyściłem go bo trochę oleju na nim było ale dalej kręci i nie pali czasem załapie ale nie na tyle żeby odpalić. pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie GMP nic nie da ;) Po pierwsze podłączyć pod kompa i zobaczyć co wyjdzie, może komp od razu wskaże winnego. Jak nie masz kabla to zamiast czyścić gmp lepiej miernikiem zmierzyć jego opór, porównać z oporem dobrego czujnika i może będzie wiadomo co i jak. Jak nie czujnik to masy, rozrząd i kto wie co jeszcze może być :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy jak kupie obd 2 albo jakieś inne to uda mi się zdiagnozować co unieruchomiło moje stilo? Może mi ktoś powiedzieć jaki kupić obd czy ten jakis ELM327 i najlepiej jak można to proszę o jakiś link. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim stilo 1.9 jtd 115 2002r. zrobilm w nim kompletny rozrząd z rolkami napinaczami pompą wody dwómas sprzęgło kompletne itd itp a gdy jechałem w trase zaswieciła mi kontrolka check engine no i tak co jakis czas mrógała czasem chwile poświecił ale gasł stanełem na postój a gdy chciałem odpalić auto bo się zimno zrobiło niechciał zapalic tak jak by chytał na początku ale nie mógł załapać wtedy raz pokazał się komunikat loose conect czy jakoś tak ale tylko jeden jedyny raz. a teraz z tym paleniem to różnie jak postoi dłużej to zapali jak jest ciepły to nie koniecznie chce palć. Co to może być pomóżcie

 

Sprawdź punkt masowy pod akumulatorem, na lewym (od kierowcy) nadkolu. Jeśli jego przeczyszczenie nic nie da to jedynie diagnoza po podłączeniu kompa. Ze szklanej kuli nikt nie wywróży co dolega stilonowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam juz 2 obd2 jeden bluetooth a drugi kabel

1. http://allegro.pl/interfejs-elm327-bluetooth-obd2-obdscan-nowosc2016-i6023238571.html

2. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5350320340&reco_id=0b2361f0-07fc-11e6-9f94-02dbbc1ee91f&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

 

na pierwszym OBD bluetooth nie chce sie za bardzo łączyć z ECU a jak już się połączy to pisze ze nie ma żadnych błędów w ECU czy jakos tak programy to : Torque, piston, scanmaster, Obd car doctor a z alfa obd nie łaczy

Na drugim kablu OBD pisze cos takiego ze port com1 nie istnieje i nie może się połączyć na fiatECUScan

błędy są bo np. poduszka świeci no i auto nie działa wiec chyba coś jest nie tak możecie mi coś pomóc? Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zassac sterowniki od vag kkl, zainstalowac jezeli w menedzerze urzadzen masz pytajnik... nastepnie w fiatecuscan ustaw w ustawieniach port com na jakim jest kabel. Oczywiscie kabel musisz miec podlaczony. Powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podłączyłem się w końcu pod ten silnik jak zwykle nie mogłem bo trzeba było pokombinować z tymi ustawieniami portu. I tak podłączyłem się a komp pisze ze nie ma żadnych błędów zapisanych w ECU a auto dalej nie działa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o napisanie mi jak mają wyglądać ustawienia portu w KKL do stilo 1.9 JTD bo nie mogę się połączyć z ECU pisze żeby sprawdzić ustawienia portu, a co ciekawsze tydzień temu się połączyłem normalnie może mi ktoś pomóc. mam program fiatECUscan 2,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.