Skocz do zawartości

Kupuj z AK: Laguna 2 FL czy Citroen C5 2 FL


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Było już coś podobnego, ale nie rozwiało moich wątpliwości. Poza tym mam konkretne cechy do porównania. Rozważam wersje kombi z silnikiem diesla. 

 

Laguna (2005-2007):

- silniki 2.0 DCI (łańcuch, trwałość, moc)

- keyless (bajer?)

- wygląd węwnętrzny i zewnętrzny

- więcej dostępnych młodych egzemplarzy

 

Przewaga Cytryny (2005-2008)

- lepiej wykonane wnętrze (nie trzeszczy, często welury)

- świetne wyposażenie z hydro i skrętnymi bixenonami włącznie

- większa

 

W przypadku cytryny biorę pod uwagę 2.0HDI i tutaj problemem będzie przeciętna dynamika. Z drugiej strony można zapodać chipa i jakoś by to jeździło. Jednak najbardziej razi mnie w C5 wygląd - taki jakiś dziwny- kobiecy przód, brzydki tył, małe kółka i ogólnie taka pokraka. Renówka wypada tutaj o wiele lepiej, jednak brakuje jej bardzo wiele do wyposażenia i praktyczności citroena. No i tak jak pisałem - renówki w danym przedziale cenowym można znaleźć młodsze.

 

Macie może coś do dorzucenia, co mogło by przechylić szalę w którąś ze stron? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu to powiem Ci tak... Kolega z pracy ma c5 mk1 lifback. Jak go zobaczyłem 3 lata temu to stwierdziłem ze brzydal jakich malo i nigdy nie kupie czegos takiego. Po dwóch latach sam zakupilem c5 kombi. Do wyglądu da sie przyzwyczaić a nawet można sobie wmówić ze jest nietuzinkowy. Cala reszta przewazyla nad wygladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają od 7 lat Lagunę 2 FL z 2005 roku (1.9 dCi). Auto może się podobać, fajnie się nią jeździ. Kiedyś narzekałem na skrzynię biegów ale to tylko moje osobiste wrażenia ;) Absolutnie zero rdzy, zawieszenie trwałe, niestety środek skrzypi (podczas jazdy jest cicho), deski lubią się przy szybie odkształcać i odklejać, nietrwałe plastikowe elementy podnośników szyb elektrycznych (wszystko da się samemu naprawić). Pseudo chromy i gumowane plastiki obłażą.

Oprócz tych wizualnych minusów to najmniej awaryjne auto jakie kiedykolwiek mieli ;]

Cytryna wygląda na lepiej spasowaną w środku i przytulniejszą, no i ma hydro  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LIIFL i przed zakupem jej oglądałem wiele różnych aut i miałem podobny wybór jak Ty. Wybrałem Lagunę bo się trafiła z pewnego źródła z bardzo niewielkim przebiegiem i lpg. Oglądałem kilka C52 FL ale one były droższe niż Laguna.

Kup tego który się badziej podoba ale najpierw poszukaj zadbanego egzemplarza bo to klucz do sukcesu a tutaj o to ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może coś do dorzucenia, co mogło by przechylić szalę w którąś ze stron? 

 

Laguna 2 szczególnie po lifcie jest ładniejsza od C5 MKI czy C5 MKII.

Ja kupiłem C5 MKI ze świadomością, że jest brzydki - jeśli to jest dla Ciebie problem, to nie kupuj, bo będziesz potem niezadowolony - serio piszę.

Dla mnie to nie problem, przyzwyczaiłem się ;) Jak się pod odpowiednim kątem spojrzy to nawet ujdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.