Skocz do zawartości

[KzAK] Kia Sorento 3.5 V6 czy Jeep Grand Cherokee 3.7 V6


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam rozgladac sie za czyms wyzszym, co radziloby sobie lepiej na polnych drogach (dojazd do dzialki). Zastanawiam sie nad tymi 2 modelami, choc nie ukrywam, ze spodobal mi sie 3 wariant, mianowicie Jeep, ale z 5.7 Hemi.

Jakie sa glowne bolaczki tych aut, na co zwracac szczegolna uwage w poszukiwaniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jeepach wiem jedno, mają żenujące zabezpieczenie antykorozyjne. Przekonałem się o tym jak zobaczyłem nówkę sztukę, która podczas transportu doznała uszkodzenia lakieru na słupku przednim i po kilku godzinach od uszkodzeniu pojawiła się w tym miejscu rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jeepach wiem jedno, mają żenujące zabezpieczenie antykorozyjne. Przekonałem się o tym jak zobaczyłem nówkę sztukę, która podczas transportu doznała uszkodzenia lakieru na słupku przednim i po kilku godzinach od uszkodzeniu pojawiła się w tym miejscu rdza.

 

Może nie mają ocynku, co się zdarza w autach amerykańskich (inny klimat). Jak się popatrzy na rankingi awaryjności, to Jeep wypada cieniutko. Z drugiej strony Sorento też żadnym cudem nie jest. Moim zdaniem - przejechać się jednym i drugim, w tym w terenie i wziąć to, co bardziej leży. Rdzewieć i psuć się pewnie będą podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewieć i psuć się pewnie będą podobnie.

 

Pewnie nie. Sorrenta, które znam ani się nie psują ani nie rdzewieją. W przeciwieństwie do Jeepów. Ale te z kolei są dużo fajniejsze. Ile do wydania?

Sorrento II generacji są na ramie i mają reduktor. Przy dosyć wysokim prześwicie nie ma problemu z dojazdem nawet w dosyć ciężkich warunkach. Któryś z kolegów ostatnio kupił i jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy że inny klimat - przecież w stanach są różne klimatycznie stany (że wspomne o alasce).

 

A mówimy o jeepie z czasów FCA czy starszym jakimś?

 

Ale zdecydowana większość USA jest na szerokości geograficznej północnych Włoch. I nie mają zimy ani soli na jezdni. Dlatego zabezpieczenie antykorozyjne jest słabsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdecydowana większość USA jest na szerokości geograficznej północnych Włoch. I nie mają zimy ani soli na jezdni. Dlatego zabezpieczenie antykorozyjne jest słabsze.

To chyba tak nie działa. Niva powinna być przygotowana na rdzę a chrupie ja aż miło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Cherokee i najsłabszy silnik? Ja ma być grand to tylko z V8. 5.7 w ogóle już super bo fajne osiągi ma.

Ps. Bierz Discovery albo Commander przewieziesz 7 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore modele?

 

Kia ze swoim GDI V6 jest uznawana za jeden z bardziej bezproblemowych silnikow. Q wyklepania bedzie lepsza, FCA nie jest znane z bezproblemowych aut ...

 

maxresdefault.jpg

 

 

752050-405ad480-f279-11e3-94a8-09c2117d0

 

W koncu sie faccet 4%^&*()_ :chipsy:  i go zniszczyl ...

 

A ten stal sie slawny ... ($$$ oddana :oki: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z rocznikow 2007-2009 wiec wchodza w gre Kia I generacja i Jeep WK (najbardziej pasowalby mi 5.7 Hemi, tylko czy to nie psuje sie jakos masowo, bo ceny Jeepow z Hemi zachecaja do kupna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z rocznikow 2007-2009 wiec wchodza w gre Kia I generacja i Jeep WK (najbardziej pasowalby mi 5.7 Hemi, tylko czy to nie psuje sie jakos masowo, bo ceny Jeepow z Hemi zachecaja do kupna)

Sorento 1 gen szukaj z 3.3 V6 lub 3.8 V6 z rynku US. 3.5 to żlop i nie jedzie. Piszę jako posiadacz 2.4 16v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z rocznikow 2007-2009 wiec wchodza w gre Kia I generacja i Jeep WK (najbardziej pasowalby mi 5.7 Hemi, tylko czy to nie psuje sie jakos masowo, bo ceny Jeepow z Hemi zachecaja do kupna)

To może rozważysz jeszcze Toyota Rav4 3.5l V6 albo nieco większy HighLander?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorento 1 gen szukaj z 3.3 V6 lub 3.8 V6 z rynku US. 3.5 to żlop i nie jedzie. Piszę jako posiadacz 2.4 16v

  

3.3 i 3.8 to niemalze biale kruki na rynku aut uzywanych, obserwuje ogloszenia i trafiaja sie sporadycznie, a jak sie pojawia, to cena niemalze 2x tyle co 3.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.3 i 3.8 to niemalze biale kruki na rynku aut uzywanych, obserwuje ogloszenia i trafiaja sie sporadycznie, a jak sie pojawia, to cena niemalze 2x tyle co 3.3

Wiem, ale i 2.4 zdrowie ciężko znaleźć :/

Szukam 3.3 na przyszły rok dopiero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z rocznikow 2007-2009 wiec wchodza w gre Kia I generacja i Jeep WK (najbardziej pasowalby mi 5.7 Hemi, tylko czy to nie psuje sie jakos masowo, bo ceny Jeepow z Hemi zachecaja do kupna)

 

Jesli cos  z WK zostanie to wlasnie HEMI. Ale :hmm:  - jako fan Jeep, mowie - zastanow sie. Patrzysz na auta gdzie GFC byl w pelni i producenci cieli wydatki :hmm: - FCA ma do dzis 7 lat pozniej ogromne Q z jakoscia, o tamtych latach nie mowiac ... :hmm:  Bylem kupowac Grand Cherokee - i po popatrzeniu na poddalem sie.

 

www.jeepgarage.org/forums.php

 

Jak ci sie trafi to Jeep jezdzi, jak nie to siebi u dealer-a ... Najlepsze jest to ze w ciagu 5 miesiecy GC mial 5 recalls na service z problemami - pod koniec roku dostal miejsce numer 1 - 9x na service w ciagu roku...

 

1445468753511.jpg

 

Szanse ze Kia sie rozleci a zdecydowanie mniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa glowne bolaczki tych aut, na co zwracac szczegolna uwage w poszukiwaniach ?

 

Jeep to taki amerykański Fiat. Będzie jeździł, ale zawsze jakaś - choćby pierdoła - będzie do zrobienia. Na plus - części są tanie i dostępne.

Przed zakupem WG 4.7 brałem pod uwagę WH 3.7. Silnik podobno niezły i z ograniczonym apetytem na paliwo (tzn. 16-17 a nie 22-25).

U mnie padło na WG bo raz, że v8 a dwa, że ten drugi to niestety pierwszy "plastikowy" Grand Cherokee.

Koszty utrzymania v6 będą zapewne niższe niż HEMI. Więcej cylindrów to więcej świec, cewek, oleju, bardziej wymagający serwis, pewnie inny zawias etc.

 

Koszty utrzymania były nieadekwatne do tego co oferował ale nadal jest to jedyne auto które kupiłbym ponownie.

 

A... i jeśli nie miałeś okazji to standardowo poradzę przejechać się przed zakupem. Prowadzi się toto zupełnie inaczej niż zwykłą osobówkę. Precyzję sterowania można porównać z kutrem rybackim a fakt, że może pokonać wertepy, nie oznacza, że zrobi to komfortowo. Ja po pierwszej trasie WJ'em kolegi powiedziałem, że nigdy nie kupię Jeep'a ...a pół roku później kupiłem.

 

 

Szukałbym raczej wersji "export" (WH) niz USA (WK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep to taki amerykański Fiat. Będzie jeździł, ale zawsze jakaś - choćby pierdoła - będzie do zrobienia. Na plus - części są tanie i dostępne.

Przed zakupem WG 4.7 brałem pod uwagę WH 3.7. Silnik podobno niezły i z ograniczonym apetytem na paliwo (tzn. 16-17 a nie 22-25).

U mnie padło na WG bo raz, że v8 a dwa, że ten drugi to niestety pierwszy "plastikowy" Grand Cherokee.

Koszty utrzymania v6 będą zapewne niższe niż HEMI. Więcej cylindrów to więcej świec, cewek, oleju, bardziej wymagający serwis, pewnie inny zawias etc.

 

Koszty utrzymania były nieadekwatne do tego co oferował ale nadal jest to jedyne auto które kupiłbym ponownie.

 

A... i jeśli nie miałeś okazji to standardowo poradzę przejechać się przed zakupem. Prowadzi się toto zupełnie inaczej niż zwykłą osobówkę. Precyzję sterowania można porównać z kutrem rybackim a fakt, że może pokonać wertepy, nie oznacza, że zrobi to komfortowo. Ja po pierwszej trasie WJ'em kolegi powiedziałem, że nigdy nie kupię Jeep'a ...a pół roku później kupiłem.

 

 

Szukałbym raczej wersji "export" (WH) niz USA (WK).

 

Ale WH to raczej tylko 3.0 CRD, chyba nie wystepuja benzyniaki w wersji europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole duza benzyne z LPG, wychodzi taniej

 

Przy tych cenach LPG to tak. Ale takie 3.5 potrafi spalić 20 po mieście. Nie dając przy tym żadnych wrażeń z jazdy. Jeśli potrzebujesz dupowozu to polecam. Jeśli czegoś więcej to się rozczarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.