Skocz do zawartości

Uszczelka spustu oleju


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów postanowiłem samodzielnie wymienić olej w żoninym aucie.

Zdjęcie poglądowe korka z uszczelką:

 

953463.jpg

 

Uszczelka jest stalowa ale z gumą w środku.

Prawdopodobnie zamiennie występują miedziane czy tam mosiężne.

 

Po spuszczeniu oleju, obejrzałem korek i uszczelkę.

U mnie guma z uszczelki była w złym stanie, nie miałem sposobności jechać kupić nowej, więc wydłubałem ją doszczętnie zostawiając samą stal.

Powierzchnia korka, uszczelki, miski olejowej na oko idealne. Wszystko dokładnie poczyściłem. Zakręciłem porządnie korek z uszczelką bez gumy i wlałem olej.

 

Sucho.

 

Włączyłem silnik na 15 minut. Sucho.

 

Będzie sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest stalowa ale z gumą w środku.

Prawdopodobnie zamiennie występują miedziane czy tam mosiężne.

 

Po spuszczeniu oleju, obejrzałem korek i uszczelkę.

U mnie guma z uszczelki była w złym stanie, nie miałem sposobności jechać kupić nowej, więc wydłubałem ją doszczętnie zostawiając samą stal.

Powierzchnia korka, uszczelki, miski olejowej na oko idealne. Wszystko dokładnie poczyściłem. Zakręciłem porządnie korek z uszczelką bez gumy i wlałem olej.

 

Sucho.

 

Włączyłem silnik na 15 minut. Sucho.

 

Będzie sucho?

 

Pytanie: czy guma uszczelniała, czy też była tylko po to, by przytrzymać uszczelkę na korku? Stawiam, że to drugie, więc będzie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy guma uszczelniała, czy też była tylko po to, by przytrzymać uszczelkę na korku? Stawiam, że to drugie, więc będzie sucho.

Dobre pytanie.

Dokładnie na to - na centralne ułożenie podkładki podczas zakręcania - zwróciłem uwagę, ale ułożyło się w punkt.

Ktoś wyżej pisał o podkładce miedzianej - owszem też jest do Renówek, ale wg VIN podpowiada mi taka jak na zdjęciu w 1 poście i taka też była (silnik K4J w Clio2PH2 1.4 16v).

Ale na przyszłość nauczka, żeby zaopatrzyć się uszczelkę i korek (jak widać ktoś wcześniej odkręcał nie wiadomo czym bo pocharatał kwadratowy otwór)

Wymiana była w niedzielę, 2 dni jeżdżone i korek suchy jak pieprz. Myślę, że już tak pozostanie. Zdjęcie:

post-170057-0-56355400-1464077779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.