Skocz do zawartości

Piszczące hamulce - jak raz na zawsze zwalczyć problem?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wymianą kompletu tarcz i klocków hamulce piszczały, bo wymianie również piszczą, także szlag mnie już trafia.

Tydzień temu byłem jeszcze raz u swojego mechaniora, poczyścił zaciski i było dobrze, ale po przejechaniu 100 km znów słyszę pisk.

 

Co ciekawe, gdy auto jest zimne (w sensie hamulce) pisku nie ma, ale przejechanie odległości 500 metrów i dwukrotne użycie hamulców wyzwala pisk. 

Jestem w 99% przekonany, że to wina jakiegoś luzu klocka albo zacisku, bo mocniejsze przyciśnięcie pedału hamulca powoduje, że auto hamuje i nie ma piszczenia. Wychodzi więc na to, że zacisk albo jarzmo się lekko rozszerza od nagrzania i luźniejszy klocek drga i piszczy.

 

Wertowałem różne fora, na których pseudo-specjaliści zwalają winę na byle jakie klocki, tarcze itd, ale trafiam także na wypowiedzi osób, które zalecają użycie jakiejś pasty (np. Wurtha) na powierzchnie klocków przylegające do tłoczka, bo podobno sam pisk rzadko kiedy pochodzi od kontaktu klocka z tarczą a najczęściej od drgań klocka w jarzmie/zacisku. Znalazłem taki ciekawy artykuł: http://www.larsson.pl/piszcza-hamulce-i-co-teraz,670,news.html

 

Ktoś to stosował i może coś o takim zabiegu powiedzieć?

 

Znalazłem takie preparaty:

 

0002ATZ3LCVFJGNX-C116-F4.jpg

 

wurth_srodek_zapobiegajacy_piskom_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta na przylgnie i na te smieszne blaszki na koncach klocka i w zacisku. Rozwiazuje 99% problemow z piszczeniem.

Tak właśnie myślę, ale wszyscy mechanicy (nawet Ci z ASO) uparcie doszukują się winy w byle jakich tarczach/klockach. Normalnie ręce opadają, człowiek przy prostym problemie musi się doktoryzować z tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą kompletu tarcz i klocków hamulce piszczały, bo wymianie również piszczą, także szlag mnie już trafia.

Tydzień temu byłem jeszcze raz u swojego mechaniora, poczyścił zaciski i było dobrze, ale po przejechaniu 100 km znów słyszę pisk.

To w focusie ten problem?

I czy pisk jest przy hamowaniu, czy jak sie np. toczysz?

Chyba mam to samo, a wlasciwie mialem, bo od jakiegos czasu jest ok, ale nie wiem jak sie tego pozbylem, wiec jak Tobie sie uda, to chetnie bym sie dowiedzial jak, bo obawiam sie, ze u mnie problem powroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, poczyścił zaciski i było dobrze, ale po przejechaniu 100 km znów słyszę pisk.

 

Jeśli to podziałało to obawiam się, że jedynym skutecznym sposobem jest wymiana/regeneracja zacisku. Możesz ewentualnie spróbować użyć zestawu naprawczego. To jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.