Skocz do zawartości

chlodnica - spawac?


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

post-129742-0-94891100-1465130019_thumb.jpg

 

pękła na długości ok. 20cm bylem u jednego spawacza plastiku i powiedzial ze sie nie podjmie- palskik stary (24lata) i w kazdej chwili znowu moze strzelic

 

nowa tylko ASO do dostania za 6 tygodni i bagatela 2800zł

 

ryzywowac i -  dorabiac caly alu gorny kolektor 350zł czy zlecic zrobienie calej alu chodnicy na wymiar koszt 1200złł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dobrego spawacza będzie tak wyglądało , w warszawce oglądałem pracę takiego fachowca - jak z fabryki  :oki: , ale widziałem też inne, niekoniecznie udane wynalazki - działały ale mało estetycznie  ;l

\

 

A ja znam polską firemkę , która robi dokładnie takie kapy na chłodnice z jednego bloku aluminium (frezowanie cnc 5 osiowo). Części te idą do bardzo luksusowych samochodów. 

 

Jak coś podam namiary na priv, ale pewnie tanio nie zrobią, bo to projekt itd. etc. 

 

Jak ma być chwilowo, to spróbowałbym pokleić jakimś mocnym klejem, po uprzednim odpowiednim przygotowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

A ja znam polską firemkę , która robi dokładnie takie kapy na chłodnice z jednego bloku aluminium (frezowanie cnc 5 osiowo). Części te idą do bardzo luksusowych samochodów.

Jak coś podam namiary na priv, ale pewnie tanio nie zrobią, bo to projekt itd. etc.

Jak ma być chwilowo, to spróbowałbym pokleić jakimś mocnym klejem, po uprzednim odpowiednim przygotowaniu

Daj proszę namiary na priv.

Ma byc dobrze a nie tanio ale bez przesady. Aby nie byli drozej niż w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

 

A ja znam polską firemkę , która robi dokładnie takie kapy na chłodnice z jednego bloku aluminium (frezowanie cnc 5 osiowo). Części te idą do bardzo luksusowych samochodów. 

 

 

myślę, że kolega nie potrzebuje aż takich luksusów , ładnie wycięte elementy , do tego fachowo położony spaw i estetyka będzie pierwsza klasa 

ale ładną łuskę na aluminium to trzeba umieć położyć żeby oko cieszyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że kolega nie potrzebuje aż takich luksusów , ładnie wycięte elementy , do tego fachowo położony spaw i estetyka będzie pierwsza klasa 

ale ładną łuskę na aluminium to trzeba umieć położyć żeby oko cieszyła 

Trzeba umieć ale wtedy się nie da zrobić dobrego zdjęcia  ;]  Przynajmniej ja nie potrafię  ;)

Wracając do tematu to jak ma 20 lat chłodnica to raczej bym robił nową,  aluminium nie jest wieczne, utlenia się. Przełożysz środek i to on gdzieś pocieknie za jakiś bliżej nieokreślony czas  ;)

Tylko im pokaż że tak  maja wyglądać spawy   ;]  

 

 

 

post-149796-0-83809600-1465315341_thumb.jpg

post-149796-0-34703800-1465315358_thumb.jpg

 

A jak nie to bierz w częściach i wpadaj do mnie ogarniemy w garażu  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Estetyką nie powala  ;] tak spaw jak i blacha traktowana młotkiem  :hehe: Za tą kasę mogli się bardziej postarać ;] Piękny silnik  :jem:

 

Weźcie mi wytłumaczcie temat estetyki spawów na chłodnicy. Ogląda to ktoś? W żuciu to może ze dwa razy na chłodnicę patrzyłem przez 10 sekund. Dla mnie to ona może wyglądać sobie dowolnie, szczególnie, że jest jeszcze zamknięta pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weźcie mi wytłumaczcie temat estetyki spawów na chłodnicy. Ogląda to ktoś? W żuciu to może ze dwa razy na chłodnicę patrzyłem przez 10 sekund. Dla mnie to ona może wyglądać sobie dowolnie, szczególnie, że jest jeszcze zamknięta pod maską.

To nie auto którym jeździsz po bułki do sklepu ;]  Ten silnik wygląda jak dzieło sztuki  ;]   I szkoda by zaburzał to jakiś nieudolnie położony spaw i pogięta blacha  ;) Zwłaszcza że robiła to firma która powinna takie rzeczy ogarniać i zwracać uwagę na estetykę a przy ich cenach to chyba ich stać na przyzwoitego spawacza  ;]

Edytowane przez cumel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u jednego spawacza plastiku i powiedzial ze sie nie podjmie- palskik stary (24lata)

 

Odwiedź jeszcze ze dwóch i zobacz co powiedzą.

Usługa relatywnie tania, a szanse są 50/50, wiec może warto spróbować.

 

Dobra, doczytałem do końca wątek ;)

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.