Skocz do zawartości

Zakup skutera 125 - porady.


Adamro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup skutera 125, cena budżetowa - max 6-7tys. Jazda w 80% miejska, czasami rekreacyjnie za miasto. Wiem, ze za tą kwotę nie ma się czego wielkiego spodziewać, ale prosiłbym o porady co wybrać, ewentualna marka, to jak z serwisem, z częściami, itp. Dobrze by było też, gdyby dało się na nim przewieźć drugą osobę. Za porady piękne dzięki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie porównywać Rometa do Kymco. Co z tego, że z daleka wygląda i pierwszy sezon przejeździ jako tako bez awarii... to się źle serwisuje, jest upierdliwe. Lepiej kupić coś bardziej markowego.

Właśnie słyszałem nienajlepsze opinie o Romecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec zeszlorocznego sezonu kupilem i narazie sprawuje sie bez zazutu w preciwienstwie do caffe ktory jest strasznie upierdliwy bo ciagle cos.

w takich pieniadzach od kymco kupisz tylko agility chcac kupic cos podobnego do maxiego wydasz 2x tyle

stosunek ceny do jakosci niestety, maxi nie jest wykonczony idealnie ale jezdzi i to calkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować upolować jeszcze Piaggio Typhoona 125 za promocyjną cenę 7800 zł. Budżet naciągnięty, ale to Typhoon. Taka Łada Niva wśród skuterów. ;]

No i producent...

Jeśli naciągniesz budżet do 8000 zł, wybór zaczyna być fajny. Kymco (Agility, Like, People), Sym (Fiddle), Piaggio (TPH, Liberty).

 

Powodzenia.

 

Edyta: Nawet Peugeot Tweet się łapie w ósemce. Chyba warto naciągnąć lub po prostu odłożyć zakup o sezon, żeby grzebać w półce o pięterko wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować upolować jeszcze Piaggio Typhoona 125 za promocyjną cenę 7800 zł. Budżet naciągnięty, ale to Typhoon. Taka Łada Niva wśród skuterów. ;]

No i producent...

Jeśli naciągniesz budżet do 8000 zł, wybór zaczyna być fajny. Kymco (Agility, Like, People), Sym (Fiddle), Piaggio (TPH, Liberty).

 

Powodzenia.

 

Edyta: Nawet Peugeot Tweet się łapie w ósemce. Chyba warto naciągnąć lub po prostu odłożyć zakup o sezon, żeby grzebać w półce o pięterko wyższej.

Nad tym też myślałem, Piaggio fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie porównywać Rometa do Kymco. Co z tego, że z daleka wygląda i pierwszy sezon przejeździ jako tako bez awarii... to się źle serwisuje, jest upierdliwe. Lepiej kupić coś bardziej markowego.

Oglądałem dzisiaj Rometa, jakość wykonania woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze skuterami Barton miał ktoś styczność?

nie wymyslaj

KYMCO to koreanczyk jak hyundai

 

lepsze od kymco som japonczyki, włoszki i peugeot

 

ten model na rynku jest bodajze od 2007r.  jest to popularny ,model, czesci nowe i uzywane sa łatwo dostepne

model city ma wieksze koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymyslaj

KYMCO to koreanczyk jak hyundai

 

lepsze od kymco som japonczyki, włoszki i peugeot

 

ten model na rynku jest bodajze od 2007r.  jest to popularny ,model, czesci nowe i uzywane sa łatwo dostepne

model city ma wieksze koła

 

Z peugeotem to bym podyskutował....  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup skutera 125, cena budżetowa - max 6-7tys. Jazda w 80% miejska, czasami rekreacyjnie za miasto. Wiem, ze za tą kwotę nie ma się czego wielkiego spodziewać, ale prosiłbym o porady co wybrać, ewentualna marka, to jak z serwisem, z częściami, itp. Dobrze by było też, gdyby dało się na nim przewieźć drugą osobę. Za porady piękne dzięki.

Pzdr.

 

z nowych to Kymco agility city 125

Miałem i za tą kasę ok, ideał nie jest, ale wszystko się trzyma kupy i dobrze jeździ. Serwis robisz pierwszy przy 300km a potem można zlać i samemu wymieniać olej. Szkoda 300zł na serwis czyli 5% wartości skutera :D.

 

rynek używek jest spory, warto popatrzeć na japończyki - model to zależy co się trafi w ogloszeniu wartego rozważenia, wad raczej nie mają technologicznych, tylko to co komu pasuje z wyglądu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rynek używek jest spory, warto popatrzeć na japończyki - model to zależy co się trafi w ogloszeniu wartego rozważenia, wad raczej nie mają technologicznych, tylko to co komu pasuje z wyglądu itp

No właśnie, a może rozejrzeć się za używanymi? Warte to uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Peugeota bym uważał - chińska produkcja, jakość "nieco" odbiega od tego co nam się kojarzy z Francją.

Piaggio - w mojej, serwisowej ocenie jakość także nie powala, zwłaszcza, w klasie 125ccm.

Standardowy przegląd po 1 tys. km u mnie kosztuje połowę,tj. 150-160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a może rozejrzeć się za używanymi? Warte to uwagi?

 

zależy czego oczekujesz, jak czegoś trochę większego niż kymco to na pewno warto, jak czegoś mocniejszego to również. Najgorzej tylko z przeszłością sprzętów. Albo się godzisz że coś było walone i nie do końca wiesz jak, albo szukasz perły ;)

Rynek sprzętów od 1 wł się powiększa więc jest szansa na coś dobrego np.

http://allegro.pl/honda-pcx-125-2014-krajowa-nowe-opony-michelin-i6237433422.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego jednak będę chyba szukał czegoś nowego.

 

sam sprzedałem kymco (po dzwonie z wygiętą ramą) jakiemuś kolesiowi który pewnie wyprostuje, podpicuje i opchnie dalej... a skuter jak nowy, 2 tys km miał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


KYMCO to koreanczyk jak hyundai

Kymco to Tajwan, żadna Korea. Podobnie jak Sym. A Tajwańczyk to nic innego jak...szczęśliwy Chińczyk. ;]

Koreańskie skuto-moto to np. Hyosung. Mowa o Korei Południowej. :)

Ale spokojnie. Oni też nie widzą różnicy między Polakiem, a Słowakiem. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup skutera 125, cena budżetowa - max 6-7tys. Jazda w 80% miejska, czasami rekreacyjnie za miasto. Wiem, ze za tą kwotę nie ma się czego wielkiego spodziewać, ale prosiłbym o porady co wybrać, ewentualna marka, to jak z serwisem, z częściami, itp. Dobrze by było też, gdyby dało się na nim przewieźć drugą osobę. Za porady piękne dzięki.

Pzdr.

 

Jeśli chcesz nówkę to w tym budżecie chyba jedyne sensowne będzie Kymco Agility City

Jeśli używkę to w przypadku gdy chcesz coś mniejszego mogę Ci polecić Hondę PCX, jak coś średniego jakaś Yamahę, jak coś większego Piaggio X8 lub XEvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymyslaj

KYMCO to koreanczyk jak hyundai

 

lepsze od kymco som japonczyki, włoszki i peugeot

 

ten model na rynku jest bodajze od 2007r.  jest to popularny ,model, czesci nowe i uzywane sa łatwo dostepne

model city ma wieksze koła

A ja myslalem, ze KYMCO to Tajwańczyk.

Z ciekawostet to firma Kwang Yang Motors Corporation od 1963 roku robila silniki dla hondy

W roku bodaj 1993 powolali wlasna marke skuterow KYMCO co jest skrotem nazwy.

KYMCO, SYM to najlepsze "niefirmowe" rozwiazanie w rozsadnych pieniadzach i serwisie.

Sam uzywam XCITING z 2006 roku tyle ze 250ccm. Powiem tak, fajnie toto jezdzi jak na 21 KM

Wizualnie wloszki podobaja mi sie najbardziej aprilka, piagio ale z serwisem lipa, z czesciami jeszcze gorzej .

Jesli zalozyciel watku dopuszcza uzywke to mysle ze za 7k mozna znalezc jakas 3-4 latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kymco to Tajwan, żadna Korea. Podobnie jak Sym. A Tajwańczyk to nic innego jak...szczęśliwy Chińczyk. ;]

Koreańskie skuto-moto to np. Hyosung. Mowa o Korei Południowej. :)

Ale spokojnie. Oni też nie widzą różnicy między Polakiem, a Słowakiem. :phi:

Tylko troche inna kontrola jakosci na Tajwanie a w chinach.

HYOSUNG (kto taka nazwe wymyslil) nakeda 650 nowke mozna w promo za 13k kupic co 73 kuce ma z gwarancja na 5 lat.

Ale jak z serwisem???

Wlasnie. Podobnie bylo z KIA czy Hujdaj 20 lat temu, egzotyka, a dzis das Auto patrzy na koree  co kombinuje w motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko troche inna kontrola jakosci na Tajwanie a w chinach.

Trochę...różnica między Chinami, a Tajwanem jest tak "drobna" jak między NRD i RFN. ;]

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tajwańczyki mają lepszą jakość/bezawaryjność niż włoskie sprzęty...chociaż nie mają takiego POWERA. ;]

Do każdej chińszczyzny trzeba podchodzić indywidualnie. Są produkty, których jakość budzi niedowierzanie i szok u ludzi, którzy nawet pamiętają produkty made in PRL, ale są produkty, których jakość w aspekcie ceny jest akceptowalna. Nic tylko chłodna głowa pomoże w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu szufladkujecie Kymco czy Syma na średnia półkę? Jakby te Kymco czy Sym były w cenie włoskich to ciekawe czy też byście pisali ze to takie pół na pół. Jak dla mnie jest to produkt na poziomie włoskich z dużo bardziej przystepniejsza cena.

Pokażcie gdzie jest ta niższa jakość. Plastiki super, silnik ok, nic się nie urywa nie odlazi?

Czy cena produktu wskazuje na lepszą jakość? Nie. Miałem Kymco Agility 50ccm 4t przejechałem 16 000km i nic nie robiłem prócz zmiany oleju i raz rolek. A i filtr powietrza pod kompresorem dmuchlem i w drogę.

Ale te zupełnie tanie chińczyk typu boaotiaon i inne widzę że też robią coraz dłuższe przebiegi jedynie te plastiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.