Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu a rezygnacja z ubezpieczenia? Co ma napisać kupujący?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie oświadczenie musi mi podpisać kupujący odnośnie ubezpieczenia?

Mam ubezpieczenie w Mbanku płatene w ratach co m-c.

Mam im zgłosić że sprzedałem i chce rozwiązania umowy i przestać płacić od następnego m-ca?

Co ma mi napisać kupujący - nie chce mu dać ubezpieczenia - zaczęło się m-c temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oświadczenie musi mi podpisać kupujący odnośnie ubezpieczenia?

Mam ubezpieczenie w Mbanku płatene w ratach co m-c.

Mam im zgłosić że sprzedałem i chce rozwiązania umowy i przestać płacić od następnego m-ca?

Co ma mi napisać kupujący - nie chce mu dać ubezpieczenia - zaczęło się m-c temu.

 

Kupujący podpisuje wypowiedzenie umowy OC. Druków poszukaj sobie w necie jest kilka wzorów. Korzystam z tego w którym są 4 podane przyczyny i wybiera się jedną z nich.

Jak zgłosisz fakt sprzedaży pojazdu nie musisz już płacić kolejnej raty.

Polisę musisz wydać kupującemu.

M.

Edytowane przez Rudobrody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oświadczenie musi mi podpisać kupujący odnośnie ubezpieczenia?

Mam ubezpieczenie w Mbanku płatene w ratach co m-c.

Mam im zgłosić że sprzedałem i chce rozwiązania umowy i przestać płacić od następnego m-ca?

Co ma mi napisać kupujący - nie chce mu dać ubezpieczenia - zaczęło się m-c temu.

 

Ja zawsze w umowie K-S daję dodatkowy paragraf, że kupujący zrzeka się umowy OC. I tyle. :)

Aaaa, żeby nie było, żem żyd - moja firma jak sprzedaje używane wozy też podsuwa kupującemu świstek o takiej treści (umowy K-S nie ma, bo wystawiają faktury VAT). Wiem, bo sam juz kupiłem 2 fordy: S-maxa i przed paroma dniami C-maxa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa w aucie prywatnym w działalności.

Auto jest zarejstrowane na mnie a było w działalności żony - ona wystawia fakturę i tyle?

Czy ja jeszcze umowe K-S piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący podpisuje wypowiedzenie umowy OC. Druków poszukaj sobie w necie jest kilka wzorów. Korzystam z tego w którym są 4 podane przyczyny i wybiera się jedną z nich.

Jak zgłosisz fakt sprzedaży pojazdu nie musisz już płacić kolejnej raty.

Polisę musisz wydać kupującemu.

M.

A nie wystarczy, że kupujący napisze, że zrzeka się OC samochodu [marka/model/nr polisy] ?

Wtedy musi kupić sobią swoją następnego dnia, czy w momnecie rejstracji?

Może napisać, że zrzeka się z dniem np.: 31.07 ?

i ja wtedy do tego dnia płacę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko napisz osobne wypowiedzenie w imieniu kupującego, bo od momentu zakupu on jest władny w dysponowaniu OC.

Inna sprawa, że od momentu zgłoszenia przez Ciebie zbycia pojazdu wszelkie zobowiązania przechodzą na kupującego, dla pewności możesz to sobie potwierdzić na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko napisz osobne wypowiedzenie w imieniu kupującego, bo od momentu zakupu on jest władny w dysponowaniu OC.

Inna sprawa, że od momentu zgłoszenia przez Ciebie zbycia pojazdu wszelkie zobowiązania przechodzą na kupującego, dla pewności możesz to sobie potwierdzić na infolinii.

Zakładamy, że papiery są z datą wczoraj wieczór, moge dopisać na wypowiedzeniu, ze oc działą do 31.07 bo na nim jest tylko data sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy, że kupujący napisze, że zrzeka się OC samochodu [marka/model/nr polisy] ?

Wtedy musi kupić sobią swoją następnego dnia, czy w momnecie rejstracji?

Może napisać, że zrzeka się z dniem np.: 31.07 ?

i ja wtedy do tego dnia płacę ?

Można podać datę wypowiedzenia  polisy OC.

Swoją musi wykupić tak żeby nie było przerwy. W przypadku przerwy w ciągłości OC zapłaci stosowną karę w UFG.

Ustawa stanowi o solidarnej odpowiedzialności i kupującego i sprzedającego za opłacenie składki. Częściej to kupujący ma pokryć ewentualną dopłatę.

 

Polecam wypełnienie stosownego dokumentu o wypowiedzeniu umowy OC przez kupującego a nie tylko adnotację w umowie K-S ponieważ w praktyce to kupujący wypowiada dotychczasową polisę OC i to on decyduje do kiedy jest mu ona potrzebna.

Natomiast w przypadku płacenia co miesiąc składki jak w pytaniu praktycznie nie zachodzi problem zwrotu niewykorzystanej składki lub jest znikomy. Jako sprzedający i tak masz obowiązek poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu w ciągu 14 dni. W momencie jak zostanie on poinformowany o tym fakcie polisa przestaje być przypisana do sprzedawcy i przechodzi na kupującego i tylko pozostaje kwestia tego czy kupujący dokona zgłoszenia zakupu i ewentualnej rekalkulacji składki u ubezpieczyciela.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, że papiery są z datą wczoraj wieczór, moge dopisać na wypowiedzeniu, ze oc działą do 31.07 bo na nim jest tylko data sprzedaży

Tak jak napisałem wcześniej jeżeli nie zachodzi u Ciebie zwrot niewykorzystanej składki lub dopłata za ubezpieczenie to wystarczy sama umowa K-S i zgłoszenie zbycia pojazdu wtedy automatycznie polisa przechodzi na nowego właściciela nie musisz jej dodatkowo wypowiadać bo za kolejne okresy po rekalkulacji będzie płacił nabywca.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oświadczenie musi mi podpisać kupujący odnośnie ubezpieczenia?

Mam ubezpieczenie w Mbanku płatene w ratach co m-c.

Mam im zgłosić że sprzedałem i chce rozwiązania umowy i przestać płacić od następnego m-ca?

Co ma mi napisać kupujący - nie chce mu dać ubezpieczenia - zaczęło się m-c temu.

 

Miałem identyczną sytuację.

Zgłosiłem tylko do mbanku, że sprzedałem auto. Nic wiecej nie było robione z tym. Podejrzewam, że do nabywcy zgłosili się po kolejne składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.