Skocz do zawartości

usunięcie starej taśmy dwustronnej


Pado

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oknach pozostałości po starych roletach wewnętrznych tj. boczne prowadzenia były przyklejone taśmą dwustronną- rolety wyleciały, ale taśma została i nie ma szans jej zedrzeć.

Czy są jakieś domowe sposoby na „namoczenie” tego i łatwe usunięcie? Albo jakieś środki do kupienia? Namaczanie benzyną ekstrakcyjną coś tam daje, ale niewiele i w tak powolnym tempie, a nie mam czasu bawić się z oknami cały tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, zaczne od najtańszych metod tj. WD40 ;]  bo akurat mam dużo tego w domu.

 

PS

Rolkę Bolla też kupiłem- bo jesli pomoze to mocno przypsieszy pracę (mam więcej okien z taką taśmą :( )

Edytowane przez PaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, zaczne od najtańszych metod tj. WD40 ;]  bo akurat mam dużo tego w domu.

 

PS

Rolkę Bolla też kupiłem- bo jesli pomoze to mocno przypsieszy pracę (mam więcej okien z taką taśmą :( )

 

Z czego są te okna? Jeśli to plastik, to krążek może zostawić ślady, niestety - najlepiej spróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rolkę Bolla też kupiłem- bo jesli pomoze to mocno przypsieszy pracę (mam więcej okien z taką taśmą :( )

 

z krążkiem uważaj, bo jak zdejmiesz tą wierzchnią warstwę z plastiku to będą ślady i dużo szybciej się będzie brudzić + trudniej czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wd40 nie pomaga...

 

Nie pomoże Ci żaden popularny specyfik bo sama taśma jest nienasiąkliwa, w związku z czym zmywasz klej tylko z jednej strony, a do drugiej strony chemia nie ma się jak dostać. Pozostaje Ci tylko usuwanie mechaniczne, może z pomocą suszarki będzie nieco łatwiej.

 

No chyba, że jest jakiś dedykowany specyfik do takich taśm, co potrafi "przebić" się przez taśmę i rozpuścić dolną warstwę kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może próbować przez warstwę taśmy.

Oczywiście, że trzeba ją usunąć mechanicznie.

Podgrzewać suszarką i odklejać. Jest szansa, że odejdzie z klejem. Jeśli to nic nie da to zrolować a później usuwać klej przy pomocy rozpuszczalników przytoczonych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odejdzie po nagrzaniu bo ta tasma ma taka dziwną strukturę- nie ma szans jej "oderwać/odciągnąć" w jednym kawałku. to tak jakby na klej nałozyć piankę, watę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wd40 nie pomaga...

 

to jedziesz mechanicznie, na zdjęciu tego jest sporo i faktycznie chemią będzie problem.

 


Olej

 

nie da rady, ja długo męczyłem się z olejem do zdjęcia kleju po naklejkach z umywalki - za cholerę nic nie działało. WD40 i 2 min załatwiło sprawę.

Więc IMVHO jeżeli WD40 psikane wprost na klej/taśmę nie działa to olej też nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odejdzie po nagrzaniu bo ta tasma ma taka dziwną strukturę- nie ma szans jej "oderwać/odciągnąć" w jednym kawałku. to tak jakby na klej nałozyć piankę, watę...

Jeśli leży już długo to rzeczywiście oderwać nawet na ciepło może być trudno.

Pozostaje zrolowanie lub inne mechaniczne usunięcie i dopiero rozpuszczalniki.

WD-40 działa tak samo jak dowolny tłuszcz. Zawiera rozpuszczalniki kauczuku, na którym bazuje klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolka bolla przyszła i dała radę- taśma szybko zniknęła, akurat w tym przyadku doszło do zmatowienia powierzchni, ale na białym oknie tego nie wiadać i nie rzuca się w oczy... zdzierając to szpachelką narobiłbym się , a zmiana powierzchni byłaby podobna albo i wieksza (pewnie narobiłbym rys i zadziorów) .

Edytowane przez PaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolka bolla przyszła i dała radę- taśma szybko zniknęła, akurat w tym przyadku doszło do zmatowienia powierzchni, ale na białym oknie tego nie wiadać i nie rzuca się w oczy...

 

 

Na lakierze samochodowym ten krążek działa świetnie i nie zostawia śladów :ok: - z plastikiem to już tak różnie, dlatego trzeba być ostrożnym. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.