Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Seicento 1.4 16v on AirRide

Featured Replies

Napisano

To może ja zacznę... ;)

 

Sej kupiony jakieś 3 lata temu, z grubsza był już swapnięty na 1.4...wymagał jednak wiele poprawek po wcześniejszym właścicielu.

2001r. Sporting z faldachem

Ori był kolor majtokwy, w 2008r. pomalowany był w czarny mat, a w 2015r. za mojej kadencji na metaliczny brąz z palety BMW

Tak to wyglądało:

10486055_966442910035774_317162525693965

10388071_966453396701392_859143312343533

Z grubsza to wyposażenie takie:

silnik 1.4 Idea na osprzęcie z P1

Skrzynia 5biegów Stilo, chyba jedna z dłuższych ;)

z modów silnikowych to tylko zrobiony customowy dolot i przelot fi50 po całości na 1 tłumiku przelotowym

 

Felgi były różne zaczęło się od Intr 13 7J na 165/55/13

10689414_967138839966181_165999435698882

Potem skręcane PLS Hockenheim 13 7J

10409235_966446703368728_272207523488166

BBS RM 012 na 1,5rantach co łącznie dało 7,5J et ok 20 na 165/45/15 Nankanga

10930121_1018515968161801_11228717311336

Obecnie Borbet Procast 15 7J ale za długo nie pośmigają, bo są obecnie na sprzedaż ;)

http://olx.pl/oferta/felgi-borbet-procast-15-7j-165-45-15-naciag-cult-CID5-IDgmsmt.html#bea84adb56

 

Co do zawieszenia przez te 3 lata troszkę się tego potestowało :P

Od ciętej serii po 4/4 mts 3/3 eibach customowe gwinty, potem gwinty mts/ta aż wreszcie wleciał Air oparty o gwint MTS

10450829_966460966700635_134108742727303

10991173_1024091960937535_39827560560154

11693867_1107414685938595_34781940963921

12417885_1274679382545457_49690237713663

Okuci robione u Pana CzesłąwaCustomizera

2 zawory 5/3 o przepływie 3000l/min

kompresor Viair 480cm

Butla 15l

Podświetlane manometry Viair jeden podwójny na osie, drugi pojedyńczy na butle

Sterowanie może odbywać się pilotem z 1,5m przewodem lub bezprzewodowo.

12806210_1246974588649270_66544045323639

944330_1273108622702533_2162835063561798

12931301_1274679889212073_23267919198695

13533213_1336786099668118_19214068293244

W środku raczej taka sparta...

kubły bimarco z szelkami Schrotha

Kiera z nabą ori OMP

lewarek przeniesiony do środka

Z tyłu zamiast kanapy rollbar

I kilka innych rajdowych smaczków typu gajgerki zapinki na masce TowStrap itp

Kubły na nowo obszyte:

13138960_1295845523762176_15432364260381

 

Podczas lakierowania zrobiona została blacharka, wymienione błotniki i maska i zała reszta która była zarażona...

Dodatkowo spód wyczyszczony do gołej blachy i odnowa zakonserwowany

 

Buda podcięta pod glebe...

13006514_1284115748268487_85215110953872

11210411_1072996026047128_65895141854237

11245806_1076393019040762_82073743088875

11146655_1088774821135915_35157329279745

11258718_1088774981135899_41927114072637

11377392_1088774861135911_59669485740250

11401066_1093247787355285_92684564656013

11202448_1102938296386234_80748965584168

Napisano

o, jest i pierwszy odważny :P ciężko się powtarzać, ale po raz kolejny napisze ze widac ze wlozyles w to Sejo duzo czasu i pracy :) AR bardzo dobry pomysł i na bank marzenie wielu :P no i serducho takie, jakie powinno być ! oby tak dalej, ale ogarnij ten burdel za fotelami :P

PS: kurde, myślałem, że jak wróce z pracy to będzie kilka tematów i wrzucę swój a tu tylko jeden ... :V

Edytowane przez adriank3

Napisano

o, jest i pierwszy odważny :P ciężko się powtarzać, ale po raz kolejny napisze ze widac ze wlozyles w to Sejo duzo czasu i pracy :) AR bardzo dobry pomysł i na bank marzenie wielu :P no i serducho takie, jakie powinno być ! oby tak dalej, ale ogarnij ten burdel za fotelami :P

PS: kurde, myślałem, że jak wróce z pracy to będzie kilka tematów i wrzucę swój a tu tylko jeden ... :V

 

pierwszy wątek mocno ambitny :oki:

pewnie teraz pozostali się wstydzą ;) dajmy ludziom trochę czasu ;)

 

BTW, podoba mi się że kot brał czynny udział w pracach przy samochodzie ;)

 

944330_1273108622702533_2162835063561798

Napisano

Kot praktycznie na każdych fotach się przewijał, podczas jak i po odbudowie. Kilku fotek tu nie ma na których również był ;]  ;]

 

Jaka rolka teraz wleci?? TH czy jednak nie? :hmm:

Napisano
  • Autor

Th miały być...ale ktoś mnie uprzedził :/

Były RMy przez jakiś czas, ale nawet nie zdążyłem ich na auto wsadzić bo koleszka odkupił :P

Prawdopodobnie jak sej zostanie na kolejny sezon :P to zamiast kół wleci dupowóz.

 

Kot powiedzmy że pomagał :P

12417872_1274680179212044_91621725467032

  • 1 miesiąc później...
Napisano
  • Autor

Troszkę odkopie ;)

 

Pod maską coś tam się pozmieniało...

post-182188-0-33131200-1475838742_thumb.jpg

 

Audio

post-182188-0-98291800-1475838614_thumb.jpg

 

Nowy zderzak...w sumie nie wiem czy dobry ruch, bo te abartki już troszkę oklepane się robią ;)

post-182188-0-59748400-1475838675_thumb.jpg

post-182188-0-93336900-1475838648_thumb.jpg

post-182188-0-72183500-1475838711_thumb.jpg

 

I coś tam modze z silnikiem

post-182188-0-05588200-1475838503_thumb.jpg

post-182188-0-30655700-1475838541_thumb.jpg

Napisano

będzie podobny do sc Molo...ale te abarth'y mi bardziej leżą :oki:

Napisano
  • Autor

W sumie... jakoś tak od 2011r jaram się jego byłym sejem.

Więc jakoś tak podświadomie klon się buduje ;)

Napisano

Dobre posunięcie tym bardziej że już nie istnieje     ;]     A czemu kota nie ma fotach??     :hmm:

  • 2 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

Kotu pomyliły się miesiące...czyt, marcuje się ;)

Ale przybyły nowe

 

Miałem tylko wymienić zderzak ale jakoś tak naszło mnie na rozkręcanie :P

post-182188-0-70836300-1476640425_thumb.jpg

post-182188-0-63752200-1476640465_thumb.jpg

post-182188-0-10098300-1476640504_thumb.jpg

post-182188-0-16422000-1476640532_thumb.jpg

post-182188-0-57898400-1476640574_thumb.jpg

 

 

Napisano

super działasz.

szkoda ze nie mam takich warunków jak ty .

miłego modzenia

Napisano
  • Autor

Ja też nie mam warunków ;p

 

Zwykły mały garaż nawet kanału nie ma nie wspominając o ogrzewaniu ;)

I właśnie ze względu na temperaturę prace stoją...

 

Ale coś robię, małe ale cieszy ;)

Ver.1 Prototipo

 

post-182188-0-11585500-1477181564_thumb.jpg

Napisano

Też chce taki licznik :P

Napisano

@proshotter  prąd masz ? to farelkę :oki:

Napisano

Taki licznik wraz z obrotkiem bym przygarnął   ;]

Obroty centralnie a prędkość obok + temp wody i oleju  ;]

Edytowane przez dawiddawidowski

Napisano
  • Autor

Jak na razie zmieniona tylko tarcza, plus licznik wyskalowany pod felgi 15"

Całość inspirowana tym co ma Ahi w Turbowozie

 

@@dawiddawidowski

Żeby zrobić tak jak mówisz, to już wyższa szkoła jazdy bo trzeba ciąć i przerabiać tył licznika. Mocowania linki prędkościomierza itp, o taśmie elektronicznej nie wspominając ;)

Takie zabawy może zacznę jak kupie licznik ten z impulsatorem

 

@@roach

Farelką to ja sobie mogę jajka podgrzać, nie garaż ;p

Edytowane przez proshotter

Napisano

@proshotter  to piecyk....ja nie mam prądu u siebie ale na pewno jakieś ogrzewanie bym miał jak bym miał prąd....

Napisano

Ja mam zbyt mało miejsca na działce by wybudować garaż.

marzył by mi się taki z kanałem bądź z podnośnikiem . no i oczywiście ogrzewany. ;] .

ale kto wie może wiosną coś się zmontuje na wygląd garażu.heh taką mam nadzieje. Pozdro  ;]

Napisano

garaż to jest dobra rzecz nawet jeżeli nie ma się ogrzewania.....ważne ze jeżeli czegoś nie uda Ci się złożyć na czas to zamykasz budę i idziesz do domu....na podwórku ( wiele razy zaskoczył mnie deszcz i inne rzeczy które powodowały osłabnięcie mego zapału do pracy ).....

  • 2 tygodnie później...
Napisano

no właśnie nie raz wiatr czy deszcz skutecznie zniechęciły mnie do prac przy smoku.

Napisano
  • Autor

Na dworze śnieg, w garażu gorąco bo aż 2stopnie ;) ale coś tam dłubię

post-182188-0-83932400-1478727475_thumb.jpg

 

Zbiorniczek będzie schowany za osłoną nagrzewnicy ( będzie tylko trzeba przerobić osłonę w okolicy akumulatora)

post-182188-0-36908500-1478727411_thumb.jpg

 

Graty powoli sie kompletują...

post-182188-0-12193900-1478727445_thumb.jpg

 

Niepotrzebne otwory zaspawane i zaszpachlowane

post-182188-0-89503600-1478727510_thumb.jpg

Napisano

no fajna sprawa.działaj.

;]

Napisano
  • Autor

Grzanie jest to i robić można...

post-182188-0-38660400-1479338143_thumb.jpg

Skrzynia eSka po rewizji, nowe łożysko oporowe przeguby osłonki...

post-182188-0-31009200-1479338580_thumb.jpg

post-182188-0-81974900-1479338279_thumb.jpg

 

 

Lakier na komorę silnika, nie wiem czy nie za odważnie ;)

post-182188-0-44406100-1479338308_thumb.jpg

 

 

post-182188-0-09783400-1479338176_thumb.jpgpost-182188-0-66432100-1479338209_thumb.jpgpost-182188-0-45702000-1479338243_thumb.jpgpost-182188-0-47838700-1479338345_thumb.jpg

Napisano

Prawilny projekt ,pozro dla wszystkich z sc.pl   ;]

Edytowane przez Gość

Napisano

Przyznam, że po raz pierwszy w życiu widzę silnik polakierowany w całości w kolor nadwozia :D Trzeba przyznać, że masz nietuzinkowe pomysły i ciekawy jestem efektu końcowego:) Ale czy ten lakier wytrzyma na silniku? Jak z odpornością na temperaturę?

Napisano
  • Autor

Jako podkład poradzono mi chlorokauczuk i na to normalnie baza, ponoć nic złego z lakierem nie powinno się dziać.

Jak będzie się okaże :)

Napisano
  • Autor

Lecimy z tematem...

 

Rozpórka w kolor budy

post-182188-0-62705000-1480081472_thumb.jpg

 

Custom kolektor ssący + przepustnica 1.6

post-182188-0-51550000-1480081499_thumb.jpg

post-182188-0-66964800-1480081533_thumb.jpg

 

Łapy silnika odnowione + wkłady wzmocnione klejem do szyb

post-182188-0-30073800-1480081587_thumb.jpg

post-182188-0-35914800-1480081710_thumb.jpg

post-182188-0-37576000-1480081611_thumb.jpg

post-182188-0-40478000-1480082262_thumb.jpg

 

Nowe przeguby i osłonki

post-182188-0-72126700-1480081636_thumb.jpg

post-182188-0-91362400-1480081669_thumb.jpg

 

Zderzak umalowany w kolor i złożony

post-182188-0-77349600-1480082318_thumb.jpg

post-182188-0-50948200-1480082219_thumb.jpg

 

Motorownia wlatuje do budy

post-182188-0-73302600-1480082546_thumb.jpg

 

Modernizacja koła pasowego i mocowania CPW

post-182188-0-52337900-1480082576_thumb.jpg

 

I ciutke większa chłodnica

post-182188-0-68238500-1480082618_thumb.jpg

post-182188-0-71031900-1480082679_thumb.jpg

 

 

Silnik wstępnie odpalony, ale chyba są jakieś problemy z dolotem bo wolne obroty są bliskie tym które są na odcince :hehe:

Napisano

z czego ta chlodnica i czemu taka duza?

Napisano
  • Autor

z czego ta chlodnica i czemu taka duza?

Chodnica z Doblo 1.9

Generalnie aż taka dużą nie jest, troszkę większa od tej powszechnie montowanej z felicji

Jest sporo cieńsza od ori chłodnicy z sc, dzięki czemu będę mógł ja bardziej oddalić od kolektora.

Napisano

Szacun super robota.

pozdrawiam  ;]

Napisano
  • Autor

Nowa instalacja pod światła:

post-182188-0-40461600-1480684684_thumb.jpg

post-182188-0-01042500-1480684715_thumb.jpg

 

I powoli składam wsio do kupy...

post-182188-0-49508500-1480684751_thumb.jpg

post-182188-0-11021000-1480684863_thumb.jpg

Napisano

:oki: szacun ze Ci się chciało to robić

  • 5 tygodni później...
Napisano

I kolejny forumowicz z upadłego seicento.pl[emoji4] [emoji106]

Widać że mało popularne jest tutaj pokazywanie swoich projektów...

Ładne postepy zrobiłeś. Fajny kolor komory no sporo pracy aby schować całe kabelkowo.

Szkoda ze nie poszalałeś z kolorem silnika. No i razi troche ta oslona nagrzewnicy.

Edytowane przez Dumbl

  • 4 miesiące później...
Napisano
  • Autor

Dawno mnie tu nie było ;]

Sej nadal żyje. Ale, że od stycznia zrobił może z 10km i w sumie to co miałem w nim zrobić już zrobiłem...

Także idzie na sprzedaż ;)

Jak ktoś byłby zainteresowany całością, czy też konkretnym czymś zapraszam na PW 

280220176803.jpg.bc669a699608a3f22ba23ecbfe0395e1.jpg030420176846.jpg.eb3c9d42d9d57b3d86279776f0bc984b.jpg030420176851.jpg.382f4ca44778d7112a4047b6fb9b1e8f.jpg030420176842.jpg.a8545fbeb865457522078172d1249d85.jpg

Napisano

Ja jestem zainteresowany pamiętasz czym??

Napisano
53 minuty temu, adriank3 napisał:

zły pomysł :P

 

Ciebie to tez czeka;l

Napisano
18 minut temu, adriank3 napisał:

mylisz się i to bardzo :phi:

każdy sprzedaje jak już osiągnie max'a......8-)

Napisano
Dnia 17.05.2017 o 14:18, Kooboosh napisał:

nie ma maxa :)

100% racja.

maksa obiecywałem żonie już ze 3 lata temu ;l a dalej coś przybywa do całokształtu.

Napisano

Mój Max jest na allegro za 22tyś.zł myślę że jest idealny...ale i tak bym nie sprzedawał tylko jeździł i jezdzil:jem:

Napisano
13 godzin temu, roach napisał:

Mój Max jest na allegro za 22tyś.zł myślę że jest idealny...ale i tak bym nie sprzedawał tylko jeździł i jezdzil:jem:


Poważnie mając do dyspozycji 22k kupił byś to seicento ? :hmm:

Napisano
38 minut temu, Steffan napisał:


Poważnie mając do dyspozycji 22k kupił byś to seicento ? :hmm:

Nie....ale jest zrobione tak jak lubię....za tą kwotę szukam był równie małego autka...mini cuper jest idealny;] 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.