Skocz do zawartości

Z dwojga złego co wybrać? AXA czy Aviva?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kończy mi się OC+AC na Speedy-ego. Od lat jestem klientem AXA ale od około 3 lat kusi mnie Aviva dając trochę lepszą ofertę. Nie chodzi o cenę ale opcje dodatkowe.

Wiele złego naczytałem się o likwidacji szkód w AXA a niewiele albo wcale o Aviva.

Lepsze to to? To prawda czy ściema, że niby można wybrać wariant likwidacji po powstaniu szkody? Tak obiecują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Kończy mi się OC+AC na Speedy-ego. Od lat jestem klientem AXA ale od około 3 lat kusi mnie Aviva dając trochę lepszą ofertę. Nie chodzi o cenę ale opcje dodatkowe.

Wiele złego naczytałem się o likwidacji szkód w AXA a niewiele albo wcale o Aviva.

Lepsze to to? To prawda czy ściema, że niby można wybrać wariant likwidacji po powstaniu szkody? Tak obiecują.

 

Tylko nie AXA !

Przechodziłem z nimi likwidacje szkody, krętacze i oczuści. Zresztą na ich temat nawet na AK dużo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie AXA !

Przechodziłem z nimi likwidacje szkody, krętacze i oczuści. Zresztą na ich temat nawet na AK dużo było.

 

Druga opinia negatywna. Nie mogę się doprosić odszkodowania, chyba tylko sąd został. ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Aviva pełny pakiet oc+ac , korzystałem raz z ich usług Ac szyby i wszystko zadziałało tak jak trzeb , szybko i sprawnie :) , teraz też biorę u nich pełny pakiet , dali mi dobrą ofertę więc zostaje u nich :)

 

pozdrawiam i polecam , tylko nie bierz czasem w Ergo Hestia , same problemy , oszuści i nic więcej :( pozostał tylko sąd który rozwiązał sprawę z tymi partaczami

Edytowane przez Fatal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Aviva pełny pakiet oc+ac , korzystałem raz z ich usług Ac szyby i wszystko zadziałało tak jak trzeb , szybko i sprawnie :) , teraz też biorę u nich pełny pakiet , dali mi dobrą ofertę więc zostaje u nich :)

 

pozdrawiam i polecam , tylko nie bierz czasem w Ergo Hestia , same problemy , oszuści i nic więcej :( pozostał tylko sąd który rozwiązał sprawę z tymi partaczami

 

Wszystko loteria, na jakich ludzi trafisz, ja Hestie 2x testowalem (z AC i czyjegos OC) i bylem bardzo zadowolony (tyle, ze nie chcialem przyciac na nowy aqu, auta robione bezgotowkowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Kończy mi się OC+AC na Speedy-ego. Od lat jestem klientem AXA ale od około 3 lat kusi mnie Aviva dając trochę lepszą ofertę. Nie chodzi o cenę ale opcje dodatkowe.

Wiele złego naczytałem się o likwidacji szkód w AXA a niewiele albo wcale o Aviva.

Lepsze to to? To prawda czy ściema, że niby można wybrać wariant likwidacji po powstaniu szkody? Tak obiecują.

 

Robiłem szkodę z AC w Avivie i było bezproblemowo ale tylko w wersji warsztat - nie dali zarobić na wypłacie w gotówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to to? To prawda czy ściema, że niby można wybrać wariant likwidacji po powstaniu szkody? Tak obiecują.

Zapewne zależy to od treści umowy. Szukanie opinii ma taką wadę, że wariantów może być sporo, a ubezpieczeni nie zawsze są świadomi konsekwencji swoich wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o podejście do klienta przy likwidacji szkody, niezależnie od wariantu. Ilość negatywnych opinii o AXA jest tak przytłaczająca, że w końcu czas zmienić ubezpieczyciela, zanim będę zmuszony napisać kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie likwidacji szkody z AC w AXA Direct i oczywiście kombinują jak mogą. Przycięli na Vacie i wypłacili kwotę netto tylko dlatego, że jestem płatnikiem VAT. Zrobili tak pomimo, ze w zgłoszeniu zaznaczyłem, że samochód nie jest środkiem trwałym i przy zakupie Vat nie był odliczony. Odwołałem się informując, że samochód jest prywatny i nie mam możliwości odliczenia Vatu to zażądali przesłania jakiś zaświadczeń z US. Już widzę, że dodatkową kasę, która się należy będę im musiał z gardła wydzierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie likwidacji szkody z AC w AXA Direct i oczywiście kombinują jak mogą. Przycięli na Vacie i wypłacili kwotę netto tylko dlatego, że jestem płatnikiem VAT. Zrobili tak pomimo, ze w zgłoszeniu zaznaczyłem, że samochód nie jest środkiem trwałym i przy zakupie Vat nie był odliczony. Odwołałem się informując, że samochód jest prywatny i nie mam możliwości odliczenia Vatu to zażądali przesłania jakiś zaświadczeń z US. Już widzę, że dodatkową kasę, która się należy będę im musiał z gardła wydzierać.

 

Ja dodam jeszcze rozbieżne informacje od rzeczoznawcy i raportu oraz ewidentne uchylanie się od wypłaty. Ja rozumiem, że tam pracują tylko ludzie i można różnie trafić, ale ja na tylko takich trafiłem podczas prawie rocznej likwidacji, typu: "tak ma Pan rację, nie wiem czemu nie ma wypłaty, wyślę ponaglenie do działu realizującego przelewy" i tak w kółko podobna gadka różni ludzie + słanie pism, które ktoś tam jednak odebrał. W moim przypadku wypłacili dopiero po 8m, po przed sądowym wezwaniem do zapłaty :facepalm: . Kwota jakaś śmieszna była, coś koło 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to już na wstępie kombinują. Zaproponowali jakąś ofertę pi czym w rozmowie miła pani powiedziała, że składka rośnie o 35zł w związku z parkowanie w garażu wspólnym a nie indywidualnym.

Tymczasem w tym co otrzymałem do opłacenia składka jest wyższa o 200zł.

I teraz już nie wiem czy skoro zgodziłem się telefonicznie to już amba na kolejny rok czy mogę się jeszcze wycofać?

Z zasady nie podoba mi się takie traktowanie i niechciałbym opłacać: "cfaniakuf".

Termin płatności i rozpoczęcia ochrony mija za tydzień.

Po prostu nie płacić czy trzeba to wypowiedzieć?

Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.