Skocz do zawartości

Poduszki powietrzne takata


Flash

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,20200752,poduszki-takata-producenci-nadal-sprzedaja-wadliwe-auta.html 

(pierwszy z brzegu artykuł) 

 

Po wklepaniu w szukajke "takata" nic nie znalazlo wiec .. nie bylo?

 

W skrocie, prodcent poduszek powietrznych do wielu marek uzywał środka chemicznego który po kilku latach zamienia sie w pył (w zaleznosci od klimatu)  przez co jego wybuch podczas wypadku jest niezgodny z tym co było przewidziane i czasem się to kończy metalowymi elementami wbitymi w głowe/szyje. Czyli nawet przy drobnej kolizji poduszka może zabić. 

 

Chodzi głownie o auta starsze niż 2-3 lata.  Sprawa zaczęła się już w 2015 ale w zeszlym miesiącu rozdmuchali i dorzucili do listy kolejne marki i modele. 

 

Wlasnie sie dowiedzialem ze moje subaru może być na liscie. Niestety producenci poprawionych zamienników nie nadążają z produkcją więc mnóstwo aut czeka w kolejce (dotyczy wszyskich dotkniętych marek) 

 

Co ciekawe w większości przypadków dotyczy to tylko poduszki pasażera. Nie rozumiem dlaczego. Poduszki kierowcy i pasażera aż tak się różnią od siebie? 

 

Ludzie piszą, że producenci radzą by w oczekiwaniu na swoją kolej ... nikogo nie wozić na miejscu pasażera! 

A podejrzewam, że akcja wymiany potrwa rok przynajmniej. Więc niezłe jaja. 

 

W newsach znalazłem, że moje subaru się łapie ale na stronie subaru po wklepaniu mojego VINu nie widzę by tak było. Na amerykanskim forum subaru tribeca część ludzi dostała już oficjalne listy. 

Jeden gość co ma też Tribecę kupioną też w Colorado i też w 2008 napisał, że jego auto tak samo jak moje, nie ma tej wymiany (jeszcze?) zaplanowanej.  

Ciekaw jestem czy to zbieg okoliczności czy jednak auto z różnych regionów mogę mięć poduszki powietrzne wykonane przez innego producenta w innej technologii ....

 

A jak tam w Polsce? Obiło Wam się coś o uszy? Podobno dotyczy to samochodów praktycznie na wszystkie rynki. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w większości przypadków dotyczy to tylko poduszki pasażera. Nie rozumiem dlaczego. Poduszki kierowcy i pasażera aż tak się różnią od siebie? 

 

nabój z poduszki w kierownicy się obraca (miesza), a nabój pasażera nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabój z poduszki w kierownicy się obraca (miesza), a nabój pasażera nie

 

W sumie racja. Ale śmieszniejsze jest to ze w niektorych modelach to poduszki kierowcy wymagają wymiany. W tych przypadkach podobno o wiele łatwiej o samochód zastępczy bo odpowiedz "prosze nie siedzieć na miejscu kierowcy" nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i zapytaj. Mojego auta nie było na liście z nr vin, ale zadzwoniłem do ASO BMW, podałem nr nadwozia i zaprosili mnie na wymianę poduszki pasażera robionej przez firmę Takata.

Ooo! To jestem pod wrażeniem :ok: myślałem że nas zleją sikiem prostym ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i zapytaj. Mojego auta nie było na liście z nr vin, ale zadzwoniłem do ASO BMW, podałem nr nadwozia i zaprosili mnie na wymianę poduszki pasażera robionej przez firmę Takata.

 

e46? Z którego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i zapytaj. Mojego auta nie było na liście z nr vin, ale zadzwoniłem do ASO BMW, podałem nr nadwozia i zaprosili mnie na wymianę poduszki pasażera robionej przez firmę Takata.

 

Wczoraj juz umowilem wizyte przez internet na za 3 tygodni na przeglad oraz wspomnialem o sprawie z poduszkami. Ma sie jakis czlowiek odezwac do mnie. Zobaczymy ...

 

Ale jestem na 99% pewien ze nie maja czesci :/ Tak przynajmniej wnioskuje przegladajac internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.