Skocz do zawartości

Dom szkieletowy - realne koszty budowy + jaka firma jest warta zapytania?


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Dywagacji ciąg dalszy.

 

Mamy działkę i potrzebuję się dowiedzieć ile realnie kosztuje budowa domu.

Tyle, że nie chodzi mi o odpowiedź na zasadzie więcej niż myślisz ;]

 

Chodzi mi o koszty dodatkowe, o których nie wspominają oferty...

 

Artykuły w necie są z lat 2008-10 [o budowie domu, kosztorysach], więc średnio mi pomagają....

 

Na co oprócz samej oferty firmy trzeba się przygotować i średnio ile...

 

Druga sprawa, to gdzie pytać, ewentualnie która firma jest sensowna

[mogą być gotowe projekty] i na stronie daje możliwość oszacowania ich kosztów...

 

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj projekt na którym chcesz uzyskać wycenę, to Ci konkretnie powiem co do złotówki. Dobrze też by było, żebyś określił zakres realizacji, standard energetyczny budynku oraz jeżeli masz preferencje co do konkretnych materiałów to też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Daj projekt na którym chcesz uzyskać wycenę, to Ci konkretnie powiem co do złotówki.

 

Razem z projektem przyłączy, geodetą (kilka razy), wypisami, wyrysami, uzgodnieniami, budową przyłączy itd?

 

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/422940-b%C4%99dzie-dom/page-2#entry6019165

 

Do tego zaraz zapłacimy architektowi, geodecie znowu i oczyścimy działkę i będzie jakieś 10K zł przed faktycznym rozpoczęciem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacji ciąg dalszy.

 

Mamy działkę i potrzebuję się dowiedzieć ile realnie kosztuje budowa domu.

Tyle, że nie chodzi mi o odpowiedź na zasadzie więcej niż myślisz ;]

 

Chodzi mi o koszty dodatkowe, o których nie wspominają oferty...

 

Artykuły w necie są z lat 2008-10 [o budowie domu, kosztorysach], więc średnio mi pomagają....

 

niestety ale jak rozeznawalem temat to w naszych warunkach porzadny dom szkieletowy kosztuje tyle co murowany (+-10%)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale jak rozeznawalem temat to w naszych warunkach porzadny dom szkieletowy kosztuje tyle co murowany (+-10%)

 

No właśnie z tego co ja się dowiedziałem to owszem szkieletowy kosztuje tyle co murowany,

ale szkieletor stawia firma, a o murowanym była mowa w metodzie gospodarczej.....

A to już spora różnica dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co ja się dowiedziałem to owszem szkieletowy kosztuje tyle co murowany,

ale szkieletor stawia firma, a o murowanym była mowa w metodzie gospodarczej.....

A to już spora różnica dla mnie.

 

Szkieletowy postawią błyskawicznie. Sam mam murowany, ale kolega ma szkieletowy i bardzo mi się podoba. Dlaczego ? Prosta, lekka konstrukcja, łatwa do przeróbek i wykończenia. Nic nie waży setki kg i można samodzielnie remontować/modernizować. Cenowo taniej (nie dużo), ale sporo trzeba dołożyć do stanu gotowego do zamieszkania (ocieplenie, ścianki etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkieletowy postawią błyskawicznie. Sam mam murowany, ale kolega ma szkieletowy i bardzo mi się podoba. Dlaczego ? Prosta, lekka konstrukcja, łatwa do przeróbek i wykończenia. Nic nie waży setki kg i można samodzielnie remontować/modernizować. Cenowo taniej (nie dużo), ale sporo trzeba dołożyć do stanu gotowego do zamieszkania (ocieplenie, ścianki etc).

A jak z wieszaniem się na ścianach u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wycenę w paru firmach na dom 102 m2 użytkowej bez garażu, prosta bryła, dach dwuspadowy.

Na gotowo wychodzilo ok. 290 tys. z płytą fundamentowa, ogrzewaniem podlogowym, kotłownia z instalacja gaz, ściany pokryte gkb i zaciągnięte + schody bukowe. Zostaje jeszcze wykonczenie.

U nas na Śląsku duzo trzaska firma Mawit, ale jakoś nie podchodzi mi to ze na elewacje walą styropian ( wiele firm neguje ten material w szkielecie i robi na wełnie) i ścianka od wewnatrz wydaje mi sie za słaba, bo dają tylko stelaż pod gkb i na to płytę gkb, więc wszędzie masz pusto. Znalazlem inną firmę co wzmacnia od srodka jeszcze 12 mm mfp, a dopiero na to gkb wiec ściana grubsza i odpada temat wzmacniania miejsc pod meble itp.

Edytowane przez riot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wycenę w paru firmach na dom 102 m2 użytkowej bez garażu, prosta bryła, dach dwuspadowy.

Na gotowo wychodzilo ok. 290 tys. z płytą fundamentowa, ogrzewaniem podlogowym, kotłownia z instalacja gaz, ściany pokryte gkb i zaciągnięte + schody bukowe. Zostaje jeszcze wykonczenie.

U nas na Śląsku duzo trzaska firma Mawit, ale jakoś nie podchodzi mi to ze na elewacje walą styropian ( wiele firm neguje ten material w szkielecie i robi na wełnie) i ścianka od wewnatrz wydaje mi sie za słaba, bo dają tylko stelaż pod gkb i na to płytę gkb, więc wszędzie masz pusto. Znalazlem inną firmę co wzmacnia od srodka jeszcze 12 mm mfp, a dopiero na to gkb wiec ściana grubsza i odpada temat wzmacniania miejsc pod meble itp.

Ok to co oprócz firmy dokladales?

Jak widzę to koło 100m2 to w cennikach wychodzi 220000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to cena z fundamentem, instalacja elekt, wod-kan, kotłownia, skrzdla drzwiowe, schody wewnetrzne, gniazdka i włączniki, gładzie, adaptacja projektu, cena projektu gotowca lub indywidualnego, grzejniki, podlogowka, kocioł. Zazwyczaj tego nie bylo w wycenie.

Ja jeszcze nie postawiłem, zalatwiam papierologie i dalej rozeznaje firmy.

Z mojej strony zostanie bialy montaż, kafle, podłogi, malowanie, dociagniecie mediow do budynku, ogrodzenie, kostka, a wczesniej jeszcze geodeta, mapy, pozwolenia, uzhodnienia branżowe, zakup projektu...

Edytowane przez riot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie szkielet, ale...

Długo ciepło myślałem o m3system - domy ze styropianu. U mnie z różnych względów odpadli i będzie tradycyjnie.

Ale te 10K, które trzeba wydać przed budową, to w każdym przypadku będzie. Albo i więcej. Do tego w m3 system trzeba im przygotować jeszcze podłoże. Więc na starcie ze 12K trzeba liczyć przy dobrych warunkach gruntowych. Do tego budowa przyłączy i inwentaryzacje powykonawcze przyłączy (geodeta) - tu cena zależy od konkretnej specyfiki ile i jak trzeba ciągnąć. Tego jeszcze dokładnie nie przerabiałem, ale kolejne tysiące. Może z 10k zł? Do tego zagospodarowanie działki - ogrodzenie, komunikacja, wiata śmietnikowa itp. No i wykończenie - tu tradycyjnie, limitu nie ma. A tak ze 400zł/m2 PU trzeba przyjąć  jako minimum.

 

Cenę i parametry cieplne m3system ma IMO rewelacyjne.

 

http://olx.pl/oferta/m3-system-domy-energooszczedne-juz-za-1649-zl-m2-CID619-ID5hobN.html

 

 

Ale konkretny przypadek musisz wycenić indywidualnie - brak praktycznie w cenie CO a i inne instalacje raczej skąpe. Niestety, IMO do tego, czego sami nie robią mają drogich partnerów i chyba lepiej poszukać lokalnie konkurencji (np. do rekuperacji czy pompy ciepła).

 

 

 

Jak będziesz zainteresowany, to dzwoń do nich, bo strona nędzna, na maila odpowiadają z opóźnieniem albo i wcale.

Na forum muratora jest chyba tylko jeden wątek kogoś, kto zbudował się z nimi. Ale pani chyba mało techniczna i nie bardzo wie, co i jak u niej działa i ile kosztuje. Za to wątek rozbudowany o przepisy na makowiec i instrukcje głaskania kota ma już 267 stron.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?231059-Nasz-DOMU%C5%9A-czyli-prawie-st%C3%B3wka-z-M3System

 

Jak chcesz znać konkretną wycenę, to IMVHO jak ktoś powie, że Ci postawi dom to sprawdź, czego dokładnie jeszcze brakuje i zbierz ze trzy oferty na to (np. jak w m3system na CO i wyceń rozbudowanie instalacji). Jak to samo wykończenie (tak, jak w bloku od dewelopera) to policz min. 400zł/m2 na wykończenie. Do tak oszacowanych kosztów, dolicz ze 20-30% zapasu, jak nie chcesz obudzić się z ręką w nocniku (ale dalej trzymaj dyscyplinę "budżetową", bo po jej rozluźnieniu to te 30% zapasu będzie za mało). Bo okaże się, że trzeba 20 wywrotek piasku ekstra, bo żeby z drogi nie spływała woda do domu to trzeba go podnieść, że fundamenty trzeba lepiej zaizolować, bo o wszem, badanie geotechniczne stwierdziło wodę na 2m, ale wtedy była susza a po grzebnięciu jest już na 80cm mokro, a to nie zdążyłeś przed zmianą przepisów (od przyszłego roku się zmieniają) i trzeba izolacji dołożyć  itd. itp.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wycenę w paru firmach na dom 102 m2 użytkowej bez garażu, prosta bryła, dach dwuspadowy.

Na gotowo wychodzilo ok. 290 tys. z płytą fundamentowa, ogrzewaniem podlogowym, kotłownia z instalacja gaz, ściany pokryte gkb i zaciągnięte + schody bukowe. Zostaje jeszcze wykonczenie.

100-metrowy, prosty dom (z użytkowym poddaszem) wymuruje tradycyjnie i wykończy pod klucz niewiele przekraczając 300 tzł.

Mam 110 m2 po podłogach i kosztowało mnie to jakieś 330 tzł - wszystkie koszty od papierów, pierwszego wbicia łopaty, do wykończenia wewnątrz i zewnątrz wraz z ogrodzeniem i zagospodarowaniem działki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-metrowy, prosty dom (z użytkowym poddaszem) wymuruje tradycyjnie i wykończy pod klucz niewiele przekraczając 300 tzł.

Mam 110 m2 po podłogach i kosztowało mnie to jakieś 330 tzł - wszystkie koszty od papierów, pierwszego wbicia łopaty, do wykończenia wewnątrz i zewnątrz wraz z ogrodzeniem i zagospodarowaniem działki.

Metoda gospodarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sam organizowałem ekipy. Materiały z jednej, pobliskiej hurtowni. Beton z gruchy. Koparka, ciężarówka od lokalnego gościa. itp.

Z tym, że to było w 2011-2012 r.

to myślę, że spokojnie 20-30% trzeba doliczyć. Koszty pracy bardzo wzrosły od tamtego czasu. Rozmawiałem z kumplem, który działa w budowlance, mówi, że znaleźć teraz ogarniętego gościa do roboty za mniej niż 250 zł na dzień nie ma żadnych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.