Skocz do zawartości

Wymiana panele -> parkiet


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

Taki ciekawy przypadek:

 

W całym mieszkaniu położone panele (oprócz łazienki i kuchni). Panele marketowe, ale takie z górnej półki (AC5, 10mm), pod spód położona mata wygłuszająca (też najlepsza jaką mieli w markecie).

Jakieś 3 miesiące po zakończeni prac podłoga zaczęła się ruszać !

W najbardziej uczęszczanym miejscu panel się zapadł (chyba wyłamało się pióro). W innych miejscach panele są pofalowane i czuć jak pracują kiedy się po nich chodzi.

Pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem to szczeliny dylatacyjne przy ścianach - są. Więc nie to jest problemem.

Wcześniej na podłodze były płytki PCV (chyba nie zostały zerwane) oraz krusząca się wylewka betonowa.

 

I poważnie zastanawiam się nad zerwaniem tych paneli i położeniem normalnej podłogi drewnianej (parkietu). Problemem (poza kosztem) są postawione na tych panelach szafy wnękowe oraz ościeżnice drzwi wewnętrznych (8 szt) a także łączenie panel-płytki (jaką wysokość ma parkiet ?).

 

Da się to jakoś w miarę bezproblemowo ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy przypadek:

 

W całym mieszkaniu położone panele (oprócz łazienki i kuchni). Panele marketowe, ale takie z górnej półki (AC5, 10mm), pod spód położona mata wygłuszająca (też najlepsza jaką mieli w markecie).

Jakieś 3 miesiące po zakończeni prac podłoga zaczęła się ruszać !

W najbardziej uczęszczanym miejscu panel się zapadł (chyba wyłamało się pióro). W innych miejscach panele są pofalowane i czuć jak pracują kiedy się po nich chodzi.

Pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem to szczeliny dylatacyjne przy ścianach - są. Więc nie to jest problemem.

Wcześniej na podłodze były płytki PCV (chyba nie zostały zerwane) oraz krusząca się wylewka betonowa.

 

I poważnie zastanawiam się nad zerwaniem tych paneli i położeniem normalnej podłogi drewnianej (parkietu). Problemem (poza kosztem) są postawione na tych panelach szafy wnękowe oraz ościeżnice drzwi wewnętrznych (8 szt) a także łączenie panel-płytki (jaką wysokość ma parkiet ?).

Da się to jakoś w miarę bezproblemowo ogarnąć ?

Rozbierz wpierw tą podłogę i zobacz, co się dzieje... Sam układałeś? Może ktoś miał genialny pomysł ułożenia kilku warstw pianki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże musi być równe i stabilne. Więc to najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Może też być podkład niefajny. Te pianki o mniejszej gęstości to się prasują na grubość kartki papieru z czasem. IMO najlepszy jest korek a na drugim miejscu eko płyta.

 

Pod parkiet musisz jeszcze dokładniej przygotować podłoże - jak się sypie, to skuć i zrobić wylewkę, do której da się przykleić parkiet. A drzwi szafy i prowadnice pewnie lepiej zdemontować. Ale i bez tego może ćwierćwałek w roli listwy będzie sensownym rozwiązaniem.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie układałem - bo się na tym nie znam.

Robili to zaufani ludzie, z doświadczeniem (w poprzednim mieszkaniu położyli mi panele bardzo dobrze).

 

Pianka położona jest jednowarstwowo, to taki rodzaj bardzo twardej pianki.

Ponoć nie dało się zerwać tych płytek PCV (odchodziły kawałkami wielkości znaczka pocztowego). 

 

Chcę zdjąć panele i zobaczyć jak wygląda podłoga pod nimi. Ale zakładam, że nie da się już poprawnie położyć paneli i chcę mieć plan naprawy - właśnie parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili to zaufani ludzie, z doświadczeniem (w poprzednim mieszkaniu położyli mi panele bardzo dobrze).

 

 

To reklamuj. Nie dotykaj.

 

Pod panele nie dało się zerwać... Czyli pod parkietem też zostawisz PCW*?

 

Od czego to skrót PCV? Często spotykany, ale nie daje się prawidłowo rozwinąć ;)

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@slawekw z tego co piszesz to pierwszą i podstawową kwestią jest podłoże. Pod panele jak i parkiet musisz mieć równą twardą posadzkę. Mam panele średniej klasy AC4 z podkładem od 2 lat i nic się z tym nie dzieje, tylko  że ja robiłem nowe wylewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od czego to skrót PCV? Często spotykany, ale nie daje się prawidłowo rozwinąć ;)

Jak nie jak tak.

Aczkolwiek, nie PCV, tylko PCW. Ewentualnie PVC.

PCW, to polski skrót od polskiej nazwy Polichlorek winylu   :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@slawekw z tego co piszesz to pierwszą i podstawową kwestią jest podłoże. Pod panele jak i parkiet musisz mieć równą twardą posadzkę. Mam panele średniej klasy AC4 z podkładem od 2 lat i nic się z tym nie dzieje, tylko  że ja robiłem nowe wylewki.

Dokładnie też tak myślę i jestem pewny że to główna przyczyna. Podłoże musi byś równe. Jeśli jest pofalowane to nawet najlepsze panele będą pękać, zamki nie wytrzymają.

@@slawekw tak czy siak trzeba zbić te płytki PCV i wyrównać podłoże. U mnie akurat łatwo schodziły ale nie raz spotkałem się z bardzo mocno przyklejonymi. Twarda krótka szpachelka, młotek i cheja.

Możesz jeszcze wybrać wariant dla leniwych. Płytki posmarować betokontaktem i na to wylewka. Ale nie masz pewności ż nie odparzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I parkiet mieć 2 cm wyżej, niż reszta podłogi? A co z drzwiami? Jak je otworzyć?

A kto mówi o podwyższaniu posadzki o 2 cm. Znaleźć najwyższy punkt pomieszczenia i zrobić go punktem 0. A wylewka nie musi mieć poziomu, wystarczy linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.