Jump to content

slawekw

użytkownik
 • Posts

  4154
 • Joined

 • Last visited

About slawekw

 • Birthday 03/03/1900

Retained

 • Maxi-Kaz

Profile Information

 • Name
  Sławek
 • Lokalizacja
  Warszawa, PL
 • Car
  Skoda Kodiaq

Recent Profile Visitors

1559 profile views

slawekw's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

1.3k

Reputation

 1. Ja tyle nawet w mieście nie spalam. Weekendowe wypady to bliżej 8,0 (poniżej 7,0 jeśli drogi krajowe i prędkość do 100 km/h).
 2. Już Ci kiedyś polecałem Kodiaq'a. Wersja RS ma aku w bagażniku (po środku pod podłogą), co skutecznie zmniejsza jego pojemność. Więc nie polecam. Dobrze wyposażony L&K powinien się zmieścić w tej kwocie.
 3. Tak off-topicowo: lataliś,my z @PawelWawpo jakieś 1,5-2 km dronami MM1 (cały czas w zasięgu wzroku) i dawały radę.
 4. Sam sobie odpowiem w formie podsumowania - warunki które muszą być spełnione łącznie, żeby miała zastosowanie jazda na suwak: 1. Znaczne spowolnienie ruchu (czyli przysłowiowy korek) 2. Auto porusza się pasem który zanika lub na którym jest przeszkoda (nie dotyczy pasów rozbiegowych na A/S czy wyjazdu ze stacji benzynowej) 3. Auto musi dojechać do końca swojego pasa ruchu (czyli nie ma możliwości kontynuowania jazdy swoim pasem) 4. Jazda naprzemienna na tytułowy suwak (jedno auto z kończącego się pasa, kolejne normalnie jadące swoim itd.) to oczywiście jest moja interpretacja - jeśli się mylę proszę wskażcie gdzie.
 5. Na podstawie kilku filmików na YT i dyskusji na HP postanowiłem założyć wątek z pytaniem: Kiedy obowiązuje jazda na suwak ? Czyli jakie warunki muszą być spełnione, żebym jadąc kończącym się pasem ruchu miał pierwszeństwo ?
 6. Hmmmm... internet mówi co innego: Jak obliczyć powierzchnię użytkową budynku? Wartość powierzchni użytkowej jest mierzona wewnątrz pomieszczeń budynku, takich jak pokoje, sypialnie, kuchnia łazienka i pomieszczenia gospodarcze. W skład powierzchni użytkowej nie wchodzi garaż, strych, kotłownia, korytarze, czy klatki schodowe.
 7. Zasady doboru mocy klimatyzacji do metrażu pomieszczenia: Aby dokonać wstępnego doboru klimatyzatora do pomieszczenia należy określić jaka jest jego powierzchnia. Następnie pomnożyć powierzchnię (w metrach) przez 100. Wynik podaje nam konieczną moc chłodniczą klimatyzatora (w watach), np. 50 m2 - 50x100 = 5000 Wat. Z tego wynika, że potrzebujemy klimatyzatora o mocy chłodniczej ok. 5,0 kW.
 8. Z doświadczenia: do mieszkania 42 m2 bierz co najmniej 3,5 kW. Lub 5 kW. Ja na 85 m2 mam trzy jednostki 3,5 kW (dają radę, ale nie wyobrażam sobie słabszych).
 9. Planuję postawić też budynek gospodarczy (szopę) na równe narzędzia i "przydasię". Do 35 m2 tylko na zgłoszenie. Na każde 500m2 działki mogę mieć 2 takie budynki (więc w sumie 4). Rozważam dwa: szopę i ewentualnie garaż. Z tego co wiem - garaż nie wlicza się do powierzchni użytkowej domu. Więc tu nie widzę problemu. Zastanawiam się nad garażem jednostanowiskowym, oprócz tego wiata. A dodatkowo postawiłbym osobny garaż na dwa auta (do 35 m2). Głównym problemem jest koszt budowy garażu w bryle domu (dzięki Tomek). Ale zakładam że jedno stanowisko wystarczy, a nie podniesie dramatycznie kosztów (które obecnie poszybowały w kosmos)
 10. Cześć, mam dylemat. Jest działka (duża i ustawna - 30x40 metrów). MPZP przewiduje zabudowę siedliskową, o powierzchni użytkowej do 110m2. Zastanawiam się nad domkiem tylko z wiatą garażową (i późniejszą dobudową garażu) versus domek z garażem jednostanowiskowym. Poproszę o praktyczne wskazówki co Wy byście wybrali.
 11. XIAOMI Evaporative Humidifier 2
 12. Tydzień temu widziałem w Chorwacji pod hotelem Teslę na tablicach z podwarszawskiego Legionowa. 1500 KM od domu.
 13. Na kanale Zachara vel "reklama Mubi" pojawił się film o hulajnogach elektrycznych. Po obejrzeniu byłem zażenowany poziomem (nie)wiedzy i spłycenia tematu. Prawie każdy w marce "Motus" odnajdzie prawdziwych protoplastów każdego z modeli. Jednak dla osób o zerowej wiedzy o UTO ten film może mieć pewną wartość poznawczą. Dlatego wrzucam. I od razu dodam, że ta "topowa" hulajnoga to zaledwie średniak. Prawdziwe topowe hulajnogi elektryczne mają dwa silniki po kilka kV, napięcie pod 80V i rozpędzają się dobrze ponad 100 km/h.
 14. UOKiK prowadził przeszukanie w siedzibie spółki Kia Polska. Potwierdzamy, że 31 maja br. zakończono przeszukanie w siedzibie spółki w ramach postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez prezesa UOKiK - napisała w oświadczeniu Monika Krzesak z Kia Polska. Podkreśliła, że spółce nie zostały postawione żadne zarzuty naruszenia prawa konkurencji. Więcej: link
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.