Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy duży do Roomster'a


tttbbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać o duży bagażnik dachowy do Skody Roomster.

Rodzinka mi się powiększyła i muszę mieć wiecej przestrzeni do pakowania :)

 

Ten proponowany w sklepie skody jest dość drogii ok 2300 pln :(


 

Czy ktoś ma doświadczenie z bagażnikami i może coś tańszego, ale równie dobrego polecić...

Jakiej firmy wybrać bagażnik, jaki typ, jakie umocowania są potrzebne...

Dodam, że mam dach szklany panoramiczny :( niestety...

A moj roomster ma disel 1,6 i 77 kW mocy - rocznik 2010, sprowadzony ze Szwajcarii po lekkiej stłuczce.

 

Bedę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam,

T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki poprzeczne i jakiś box dachowy :-)

 

jakiej firmy, jakich firm ten box? bo to najdroższe chyba... thule

możecie coś polecić...

może jakiś sklep internetowy albo realny w Wawie - Otwock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na belki już dostałeś, nie muszą być Thule, ale ważny dla Ciebie jest rozstaw abyś "złapał" oba relingi, czyli nie mogą być ani za małe ani za duże (choć tu czasem idzie coś przerobić, niemniej nie chodzi o to aby od razu przy tym dłubać)

 

Co do bagażnika też już masz powyżej propozycję.

Ja bym na Twoim miejscu zmierzył ile masz od górnej szyby do końca dachu - to da Ci optymalną długość samego boxa.

Z wodotryskami nie ma też co przesadzać, bo będziesz go uzywał rzadziej niż częściej. Interpacka jakiegoś możesz wybrać. NIe będzie miało to loga zielonej kury, ale będzie kosztowało 1/3 tego co wstawiłeś.

Edytowane przez Chooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na belki już dostałeś, nie muszą być Thule, ale ważny dla Ciebie jest rozstaw abyś "złapał" oba relingi, czyli nie mogą być ani za małe ani za duże (choć tu czasem idzie coś przerobić, niemniej nie chodzi o to aby od razu przy tym dłubać)

 

 

Jeśli nie belki Thule to jakie ?? - mniej markowe a "podpbnie" solidne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dłuzszych trasach szlag Cie trafi od szumu i zrezygnujesz z boxa, kupuj cos tanszego albo uzywke albo interpacka

To właśnie cecha tanich bagażnikow i obozów-szumią. Bardziej markowy sprzęt nie jest taki zły. Z boxem Thule latam po 150 bez dyskomfortu.

mar00ha

Sent from ISS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam box extreme 400, do roomstera idealny, to tego mam rozkładany taboret ułatwiający pakowanie http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/drabiny-i-rusztowania/drabiny-i-stolki/taborety/taboret-341019/

 

post-152703-0-19370400-1473670297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam box extreme 400, do roomstera idealny, to tego mam rozkładany taboret ułatwiający pakowanie http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/drabiny-i-rusztowania/drabiny-i-stolki/taborety/taboret-341019/

 

Nie ma to jak sprawdzone rozwiązanie :)

 

A jak z antenką radiową? chyba na styk chowa się pod box...

Jakie masz poprzeczki / bagażnik... też extreme?

 

Co do taboretu  to super pomysł - chyba kupię wysyłkowo, bo July nie ma w okolicach Wawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak sprawdzone rozwiązanie :)

 

A jak z antenką radiową? chyba na styk chowa się pod box...

Jakie masz poprzeczki / bagażnik... też extreme?

 

Co do taboretu  to super pomysł - chyba kupię wysyłkowo, bo July nie ma w okolicach Wawy :(

 

 

Belki mam firmy menabo model brio kupione w kauflandzie na wyprzedaży za ok. 100zł, antena faktycznie na styk nawet jest lekko pochylona, ale bagażnik otwiera się bezproblemowo. Z ciekawostek to nie miałem fabrycznie relingów tylko samodzielnie dokładałem oryginalne ;]

post-152703-0-87759200-1473775458_thumb.jpg

post-152703-0-98154100-1473775519_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.