Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem w 2.0 Multijet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od prawie trzech tygodni borykam się z następującym problemem. Jadę spokojnie, bez butowania itp., dojeżdżam do świateł, wciskam sprzęgło i w tym momencie czuję, że nie stawia ono żadnego oporu a po wciśnięciu zostaje w podłodze. Nie można wbić żadnego biegu mimo dociśnięcia pedału do podłogi. Niekiedy da się wbić jedynkę żeby ruszyć ale wtedy sprzęgło "łapie" już około 2-3mm od podłogi. Pomaga podniesienie go nogą i "podpompowanie" kilkukrotnie - jest okej przez następne 2-3 kilometry. Nie ma żadnego widocznego wycieku płynu hamulcowego (nie ubywa go ze zbiorniczka). Sprzęgło było już odpowietrzane chyba z 10 razy. W ASO został spuszczony cały płyn hamulcowy z całego układu (z każdego koła), została wymontowana pompa sprzęgła i wyczyszczona bo jak się dowiedziałem był tam straszny syf. W dodatku dwa razy był już wymieniany płyn hamulcowy. Po tym przez kilka dni było okej, sprzęgło łapało tak jak poprzednio (może trochę wyżej). Dziś wyjechałem z domu i przejechałem może 20-25 kilometrów (z dwoma postojami) po czym w trakcie powrotu do domu przy dojeździe do świateł znowu straciłem sprzęgło. Zatrzymałem się, znowu "pompowałem" i jakoś do domu wróciłem, mimo, iż w trakcie jazdy kilkukrotnie przy zmianie biegów na wyższe bądź redukcji musiałem "pomachać" pedałem sprzęgła. Gdy podjechałem już na parking problem całkowicie ustąpił - ruszyłem jeszcze kawałek i sprzęgło działało idealnie.

Może mi ktoś podpowiedzieć co mogę jeszcze zrobić/wymienić żeby całkowicie pozbyć się tego problemu bo jest on cholernie uciążliwy? Myślę na początek o wymianie pompy sprzęgła i jeszcze jednej próbie wymiany płynu hamulcowego z odpowietrzeniem całego układu. Jeśli to nie pomoże to co? Wysprzęglik? Sprzęgło? Bo już sam nie wiem...

Z góry dzięki za podpowiedzi!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż będę śledził wątek bo miałem identyczną przypadłość w Punto ale występowała to usterka tylko w temperaturze otoczenia ponad 25 stopni :)

Jak było zimniej wszystko działało idealnie.

Ja nie doszedłem co to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na pompę sprzęgła, przepuszcza na tłoczysku z powrotem do zbiorniczka wyrównawczego. Był w niej syf to i pewnie sam cylinderek jest porysowany. W przypadku jakby wysprzęglik siadał miałbyś wyciek, wysprzęglki robi za odbiornik i element wykonawczy w tym układzie czyli olej musiałby gdzieś po prostu ujść, czytaj wyciec.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same objawy kiedy pompa pod pedalem sprzęgła powiedziała papa . dokładnie tloczysko się wyrobilo. Pompa valeo to koszt 100-150zl . i tylko taka polecam gdyż ma lepsze tloczysko niż w zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już popsułeś moje Bravo ;) ??

 

Jak będziesz potrzebował pompę sprzęgła to daj znać bo chyba mam z F40, wyślę w ramach gwarancji :phi:

 

Hehe, pierwsza awaria :D poza tym sprawuje się super, daje dużo frajdy z jazdy - oby tak dalej (odpukać żeby nie zapeszyć) ;) ile za tą pompkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pierwsza awaria :D poza tym sprawuje się super, daje dużo frajdy z jazdy - oby tak dalej (odpukać żeby nie zapeszyć) ;) ile za tą pompkę?

 

nawet nie wiesz jak żałuje sprzedaży  :ok:  no ale błędy młodości  :phi:

 

Robiłeś coś przy nim jeszcze prócz softa? ile ma teraz nalatane? 

 

Jutro sprawdzę, jeśli mam to wyślę w ramach gwarancji  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiesz jak żałuje sprzedaży :ok: no ale błędy młodości :phi:

Robiłeś coś przy nim jeszcze prócz softa? ile ma teraz nalatane?

Jutro sprawdzę, jeśli mam to wyślę w ramach gwarancji :oki:

Prócz softa to zawieszenie Eibach Sportline i delikatna kosmetyka tj. ciemne szyby z przodu, grill pociągnięty plastidipem, hidy itp. :)

Na dzień dzisiejszy ma 75000 z haczykiem ;)

Daj znać czy będziesz miał taką pompę, chętnie przygarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.