Skocz do zawartości

Dołożenie haka do auta - jakie koszta?


pij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba do każdego haka dokładana jest istrukcja montażu.

więc jak nie masz 2 lewych rąk to założysz samemu.

gorzej zapewne z elektryką...

tutaj też trzeba wiedzieć czy do auta potrzebny jest moduł (żeby na przykład kontrolki przepalonej żarówki nie świrowały) czy wystarczy uniwersalna wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak z wiązką kupisz na allegro. Ja kupowałem chyba Hak-Pol Słupsk, pasował idealnie w otwory montażowe. Do Laguny moduł nie był potrzebny, ale z tego co widziałem na aukcjach moduł to około stówka drożej. Montaż ogarniesz samemu, wystarczy miernik. Jeżeli boisz się wpinania w instalacje świateł to kup hak a osobno wiązki thule, oni mają rozwiązania, że podpinasz się kostkami do lampy, czyli zero dłubania przy kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem hak sam. Diagnosta pierwsze co się zapytał "Pokaż Pan papier/zaświadczenie że montaż został przeprowadzony przez odpowiedni zakład". Ja mu na to że sam montowałem. Zaczął stękać, wymyślać że to ingerencja w konstrukcje samochodu że kto będzie brany za " 4 litery" w przypadku kiedy Panu kula haka odpadnie i przyczepka spowoduje wypadek i itp. Nie wgłebiałem się w przepisy i itp, zapytałem go w końcu "czy coś z tego będzie?" lekko "wku...ony". A on do mnie jakie śruby Pan zastosował? [Pewnie myślał że mu powiem M12], ja mu na to "śruby kl. 10.9". Po tej odpowiedzi powiedział "Daj Pan dowód" :hehe:  Nawet nie sprawdził instalacji el. w haku, spisał tylko nr. homologacji z haka. Powiem szczerze że nawet się później nie interesowałem jak to normują przepisy odnośnie montażu haka w samochodzie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nawet się później nie interesowałem jak to normują przepisy odnośnie montażu haka w samochodzie. pozdrawiam

 

można samemu, montowałem dwa haki i żadnych problemów nie było

powinna być tabliczka (choć u mnie w fordzie nawet nie patrzyli - hak oryginał z logo ford'a)

 

nie wiem jak w starszych autach, ale w nowszych montaż to prosta sprawa 

w sumie najtrudniejsze było ściągnięcie zderzaka ;)

 

na stronach producentów są czasem instrukcje o można obadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.