Skocz do zawartości

BUS blaszak


optiview

Rekomendowane odpowiedzi

hej, pytałem na "waga ciężka", ale tam cisza.

 

Interesuje mnie bus blaszak H1L1 z rocznika 2007 - 2010 do 20.000 netto.

Co możecie doradzić, chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny, wyposażenie konieczne to diesel, klima i 3 miejsca siedzące. Nie będzie woził ciężkich rzeczy, nie  będzie robił tysięcy km miesięcznie, liczę mniej więcej do 5tkm max. Silnik nie musi mieć miliona KM, wystarczy okolice 100-115.

Moje typy to:

Opel Vivaro

Renault Traffic

Citroen Boxer

Fiat Ducato

Fort Transit

na co w nich uważać, który teoretycznie będzie najmniej kłopotliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pytałem na "waga ciężka", ale tam cisza.

 

Interesuje mnie bus blaszak H1L1 z rocznika 2007 - 2010 do 20.000 netto.

Co możecie doradzić, chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny, wyposażenie konieczne to diesel, klima i 3 miejsca siedzące. Nie będzie woził ciężkich rzeczy, nie  będzie robił tysięcy km miesięcznie, liczę mniej więcej do 5tkm max. Silnik nie musi mieć miliona KM, wystarczy okolice 100-115.

Myślę, że musisz pomyśleć o większym budżecie. Takie auta pracują, więc przebieg 4.000 km / mc (czyli 50kkm / rok) jest chyba rzadko spotykany, częściej jeżdżą zdecydowanie więcej.

W takim budżecie co kupisz w lepszym stanie. Chyba najprostsze z najtańszymi częściami są Traffic/Vivaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pytałem na "waga ciężka", ale tam cisza.

 

Interesuje mnie bus blaszak H1L1 z rocznika 2007 - 2010 do 20.000 netto.

Co możecie doradzić, chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny, wyposażenie konieczne to diesel, klima i 3 miejsca siedzące. Nie będzie woził ciężkich rzeczy, nie  będzie robił tysięcy km miesięcznie, liczę mniej więcej do 5tkm max. Silnik nie musi mieć miliona KM, wystarczy okolice 100-115.

Moje typy to:

Opel Vivaro

Renault Traffic

Citroen Boxer

Fiat Ducato

Fort Transit

na co w nich uważać, który teoretycznie będzie najmniej kłopotliwy?

Traffic i Vivaro to numer mniej w gabarycie niż reszta . Transit musi być pewny blacharsko bo jak trafisz na minę to z dnia na dzien będziesz musiał zdjęcia robić bo zapomnisz jak wygląda. Ruda u niego jest jak wirus, jak dotknie momentalnie się rozprzestrzenia. Jumpery i Boxery mają własny soft na silnikach 2.2 mariażu Forda z PSA i korby lubią wylatać. Ten sam silnik ma Ducato ale tylko 100KM i dlatego jest trwalszy . Chwalą te 2.3 Iveco ale nie znam tego silnika. Co znajdziesz zdrowego i w miare jeżdżącego to bierz . Nie łudź się że znajdziesz coś poniżej 200k km . Ja kupiłem na wyprzedaży wynajmu długoterminowego i sobię chwale . Wszystkie naprawy musiały być w ASO mam kopie FV od momentu zarejestrowania auta , nalatane ponad 250kkm .Ogólnie firma miała flote 130 aut w wieku 4-5 lat i rozeszły sie w 5 dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pytałem na "waga ciężka", ale tam cisza.

Interesuje mnie bus blaszak H1L1 z rocznika 2007 - 2010 do 20.000 netto.

Co możecie doradzić, chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny, wyposażenie konieczne to diesel, klima i 3 miejsca siedzące. Nie będzie woził ciężkich rzeczy, nie będzie robił tysięcy km miesięcznie, liczę mniej więcej do 5tkm max. Silnik nie musi mieć miliona KM, wystarczy okolice 100-115.

Moje typy to:

Opel Vivaro

Renault Traffic

Citroen Boxer

Fiat Ducato

Fort Transit

na co w nich uważać, który teoretycznie będzie najmniej kłopotliwy?

Może scudo maxi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może scudo maxi ?

potrzebny nieco szerszy

 

Traffic i Vivaro to numer mniej w gabarycie niż reszta . Transit musi być pewny blacharsko bo jak trafisz na minę to z dnia na dzien będziesz musiał zdjęcia robić bo zapomnisz jak wygląda. Ruda u niego jest jak wirus, jak dotknie momentalnie się rozprzestrzenia. Jumpery i Boxery mają własny soft na silnikach 2.2 mariażu Forda z PSA i korby lubią wylatać. Ten sam silnik ma Ducato ale tylko 100KM i dlatego jest trwalszy . Chwalą te 2.3 Iveco ale nie znam tego silnika. Co znajdziesz zdrowego i w miare jeżdżącego to bierz . Nie łudź się że znajdziesz coś poniżej 200k km . Ja kupiłem na wyprzedaży wynajmu długoterminowego i sobię chwale . Wszystkie naprawy musiały być w ASO mam kopie FV od momentu zarejestrowania auta , nalatane ponad 250kkm .Ogólnie firma miała flote 130 aut w wieku 4-5 lat i rozeszły sie w 5 dni 

nie nastawiam się na przebieg niższy niż 200tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pytałem na "waga ciężka", ale tam cisza.

 

Interesuje mnie bus blaszak H1L1 z rocznika 2007 - 2010 do 20.000 netto.

 

 

 

ja wiem że w zawierciu i okolicy samochodów się nie kupuje, ale polecę ci te dwa autokomisy:

 

http://autoarti.gratka.pl/oferta/c_1-sr.html

 

http://lukpol.gratka.pl/oferta/c_1-sr.html

 

mają auta poleasingowe z polskich salonów,

osobiście w jednym z nich kupowałem auto i byłem zadowolony.

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu co? Bus do przewozu osób czy blaszak dostawczy?

Większość tych dostawczaków jest dość trwała, o ile się o nie dba. Trzeba wiedzieć, że to wozy typu "wół roboczy" i mają zarabiać, a nie wyglądać więc trzeba się dobrze naszukać żeby trafić coś dobrego.

Większość producentów oferuje wersje długie, krótkie, niskie lub podwyższone także wybór jest olbrzymi.

Kwestia potem tylko detali typu, błotniki wewnątrz, uchwyty, zaczepy, rodzaj i liczba drzwi i ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszerszy będzie Transit

Od czego ? Przez rok miałem jednoczesnie i Transita i Ducato. (Transit poszedł do ludzi) Obydwa L2H2 i na długości paki Fiat dłuższy o jakies 20cm szerszy o ponad 10 i wyższy 18 cm. Chyba że masz na myśli ten ostani model 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.