Skocz do zawartości

Wada okna dachowego


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem miesiąc temu drewniane okna dachowe FAKRO. Po montażu okazało się że jedno z okien ma pęknięcie ramy od "gwoździa fabrycznego" czy jak to tam się nazywa :hmm:

Jak myślicie czy w późniejszym czasie pęknięcie ramy nie będzie dalej postępować?

Fakro po zgłoszeniu reklamacji twierdzi że wszystko jest w normie, a tego pęknięcia nie będzie po zabudowie widać :no: motyla noga, ale ja kupowałem i płaciłem za okno bez wady :ogien:

Okno zamontowane :(

 

post-132336-0-15260600-1474912853_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio żalili się ludzie z Fakro, że konkurencja ich wygryza z rynku.

Sami się eliminują takim produktem i podejściem do klienta.

 

Najlepsze jest to że mogłem kupić Veluxa i miałbym 400 zł w kieszeni bo tyle były tańsze od Fakro :ok:

ale człowiek, aa nie Polska fabryka, nasz produkt i tyle mam z tego :sciana:

"Dziękuję za przesłane zgłoszenie.

Informuję, że zgłoszenie reklamacyjne nie podlega gwarancji"

 

motyla noga :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna wyglądać jak jakaś rzemieślnicza produkcja. Okpol kiedyś robił taką chamską technologią.

Mimo wszystko nie przejmowałbym się. Nie wypadnie bo to nie jest element mocowania. Przeciekać też nie będzie bo to nie drewno uszczelnia.

W następnym domu kupisz Velux-a i zobaczysz jak to technologicznie powinno być wykonane.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna wyglądać jak jakaś rzemieślnicza produkcja. Okpol kiedyś robił taką chamską technologią.

Mimo wszystko nie przejmowałbym się. Nie wypadnie bo to nie jest element mocowania. Przeciekać też nie będzie bo to nie drewno uszczelnia.

W następnym domu kupisz Velux-a i zobaczysz jak to technologicznie powinno być wykonane.

;)

Wszyscy chwalili Fakro, a druga sprawa jak już wyżej napisałem człowiek chciał być dobry i kupić nasz krajowy produkt :ok:

Prawda jest taka że każdemu się może zdarzyć jakaś wpadka, ale podejście do klienta mogli by mieć trochę lepsze :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo serwis fakro ma/mialo naprawde ok

do kumpla nawet przyjezdzali poprawiac montaz po dekarzu bo cos spieprzyl i wialo/ okno sie ciezko zamykalo

swoja droga co to za okno ze drozsze od veluxa ?

mam 7 fakro i zadne nie bylo drozsze od odpowiednika z veluxa

aaa ja kupowalem z 34% upustu od katalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalili Fakro, a druga sprawa jak już wyżej napisałem człowiek chciał być dobry i kupić nasz krajowy produkt :ok:

Prawda jest taka że każdemu się może zdarzyć jakaś wpadka, ale podejście do klienta mogli by mieć trochę lepsze :(

Napisz 2 slowa i wklej fotke gdzies w mediach spolecznosciowych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie widać, to ściągnąłbym to z boku wkrętem/gwoździkiem, a tam, gdzie rysa się kończy wywiercił otwór fi 1 - 2 mm co by zlikwidować naprężenia.

Dużo pisania, ale roboty może z 10 minut.

 

Możesz też olać temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo serwis fakro ma/mialo naprawde ok

do kumpla nawet przyjezdzali poprawiac montaz po dekarzu bo cos spieprzyl i wialo/ okno sie ciezko zamykalo

swoja droga co to za okno ze drozsze od veluxa ?

mam 7 fakro i zadne nie bylo drozsze od odpowiednika z veluxa

aaa ja kupowalem z 34% upustu od katalogu

FAKRO  FTP-V U3 o 50 zł droższe od Veluxa o takich samych parametrach + Velux miał albo ma jeszcze promocje że po zakupie i rejestracji na ich stronie zwracają 50 zł za okno :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie widać, to ściągnąłbym to z boku wkrętem/gwoździkiem, a tam, gdzie rysa się kończy wywiercił otwór fi 1 - 2 mm co by zlikwidować naprężenia.

Dużo pisania, ale roboty może z 10 minut.

 

Możesz też olać temat :D

 

może i tak :ok:  tylko co dziś wkręcę wkręta i zasmaruje klejem, a za rok jak coś będzie się działo z oknem to co wtedy?

FAKRO powie że gdybym nie moje kombinacje i robótki ręczne to i gwarancje bym może miał, a po drugi ku... no nie po to tyle płace żeby nowe okno skręcać wkrętami bo trzeba poprawić fabrykę bo kontrola jakości chyba na fajce wtedy była :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak :ok:  tylko co dziś wkręcę wkręta i zasmaruje klejem, a za rok jak coś będzie się działo z oknem to co wtedy?

FAKRO powie że gdybym nie moje kombinacje i robótki ręczne to i gwarancje bym może miał, a po drugi ku... no nie po to tyle płace żeby nowe okno skręcać wkrętami bo trzeba poprawić fabrykę bo kontrola jakości chyba na fajce wtedy była :sciana:

 

Próbuj to jeszcze reklamować, wyślij im fotki, może podpytaj sprzedawcę. Jak kupowałem okna to właśnie ludzie chwalili Fakro za ich serwis.

Velux i Fakro to bardzo zbliżone produkty i kosztują podobnie. Czasem każdy zalicza wpadkę (u rodziców i sąsiadów Velux zczerniał, ale po gwarancji :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak :ok: tylko co dziś wkręcę wkręta i zasmaruje klejem, a za rok jak coś będzie się działo z oknem to co wtedy?

FAKRO powie że gdybym nie moje kombinacje i robótki ręczne to i gwarancje bym może miał, a po drugi ku... no nie po to tyle płace żeby nowe okno skręcać wkrętami bo trzeba poprawić fabrykę bo kontrola jakości chyba na fajce wtedy była :sciana:

Ja to wiem, ale odpowiadam ci co bym zrobił. Drewno pracuje i wolałbym żeby mi takie pęknięcie nie poszło dalej. Swoją drogą, gwóźdź jest wbity za mocno - albo gówniane drewno miękkie, albo gwoździarka za mocno ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, ale odpowiadam ci co bym zrobił. Drewno pracuje i wolałbym żeby mi takie pęknięcie nie poszło dalej. Swoją drogą, gwóźdź jest wbity za mocno - albo gówniane drewno miękkie, albo gwoździarka za mocno ustawiona.

 

Przecież to sosna. 

 

O drewno to bym się nie przejmował, tylko układ słojów w tym oknie. Najlepsi potrafią to spierd... nawet na targach pokazują źle sklejone okno      :hehe:

Na + po zwróceniu uwagi zdejmują okno z "wystawki"    ;]

Kolega niech w takim razie zostawi sprawę i zamontuje tak jak jest. 

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zawodach :no:

 

 

Witam,

Konsultowałem powyższy temat z działem serwisu oraz menedżerem produktu.
Takiego rodzaju pęknięcia drewna poza obszarem widocznym po zamontowaniu nie mają wpływu na estetykę ani na funkcjonalność okna.
Zaznaczam jednak, że Firma Fakro gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie tego okna, i może to zostać potwierdzone osobną deklaracją.
Jeżeli nadal ma Pan wątpliwości nasz serwis służy pomocą i może ocenić zgłaszaną usterkę na miejscu.


Z poważaniem
Konsultant FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po zawodach ... masz imię i nazwisko konsultanta? Bo widać, że nikt się nie podpisał. Jak nie to poproś o te dane.

 

mam imię i nazwisko konsultanta, kierownika serwisu i Wszyscy jednogłośnie piszą, że choć okno z wadą fabryczna to nic to nie przeszkadza w użytkowaniu i wyglądzie okna bo nie będzie tego widać - zabudowa :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam imię i nazwisko konsultanta, kierownika serwisu i Wszyscy jednogłośnie piszą, że choć okno z wadą fabryczna to nic to nie przeszkadza w użytkowaniu i wyglądzie okna bo nie będzie tego widać - zabudowa :pad:

No to w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym, że nie chcą napisać czy pęknięcie nie będzie postępować dalej tylko zasłaniają się, że to nie przeszkadza i FAKRO daje gwarancje na swoje produkty :no:

"Takiego rodzaju pęknięcia drewna poza obszarem widocznym po zamontowaniu nie mają wpływu na estetykę ani na funkcjonalność okna."

Przeciez napisali !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takiego rodzaju pęknięcia drewna poza obszarem widocznym po zamontowaniu nie mają wpływu na estetykę ani na funkcjonalność okna."

Przeciez napisali !

 

to tak jakbyś powiedział Panie auto nowe, a że ma szpachlowany bok na całej długości to nie wpływa na estetykę ani na funkcjonalność :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś pisał, wstaw fotki na FB, poejdź po nich, to sami będą prosić żeby wymienić to okno. 

 

Mam to już w du... mieli przesłać deklaracje to przesłali, kierownik serwisu napisał mi maila:

 

"w nawiązaniu do  Pana zgłoszenia,  gwarantujemy, że okno o nr  identyfikacyjnym  872607 6113 01 7599, zamontowane u Pana, będzie funkcjonowało prawidłowo.  Powód zgłoszenia nie wpływa na funkcjonalność i estetykę produktu. .  

W załączeniu przesyłamy  kartę gwarancyjną na produkt   z warunkami udzielonej gwarancji. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą. "

 

dodał w załączniku czystą kartę gwarancyjną :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to już w du... mieli przesłać deklaracje to przesłali, kierownik serwisu napisał mi maila:

 

"w nawiązaniu do  Pana zgłoszenia,  gwarantujemy, że okno o nr  identyfikacyjnym  872607 6113 01 7599, zamontowane u Pana, będzie funkcjonowało prawidłowo.  Powód zgłoszenia nie wpływa na funkcjonalność i estetykę produktu. .  W załączeniu przesyłamy  kartę gwarancyjną na produkt   z warunkami udzielonej gwarancji. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą. "

 

dodał w załączniku czystą kartę gwarancyjną :sciana:

Masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam imię i nazwisko konsultanta, kierownika serwisu i Wszyscy jednogłośnie piszą, że choć okno z wadą fabryczna to nic to nie przeszkadza w użytkowaniu i wyglądzie okna bo nie będzie tego widać - zabudowa :pad:

 

A czy jest jakiś obowiązek zabudowywania okna? Co to ma do rzeczy? Obramienie jest ewidentnie uszkodzone wskutek niewłaściwego montażu. Być może nie wpływa to na funkcjonalność, ale wpływa na estetykę i to jest wystarczający powód, aby walczyć z taką (za...ną) firmą. Nie odpuszczaj.

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś obowiązek zabudowywania okna? Co to ma do rzeczy? Obramienie jest ewidentnie uszkodzone wskutek niewłaściwego montażu. Być może nie wpływa to na funkcjonalność, ale wpływa na estetykę i to jest wystarczający powód, aby walczyć z taką (za...ną) firmą. Nie odpuszczaj.

kwa

 

Dokładnie ... a firma widać, że jest debilna, bo chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy że przez tę jedną manianę, stracą kupę klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.