Skocz do zawartości

Źle założona wskazówka obrotomierza.


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj byłem u mechanika w związku z niskimi obrotami na biegu jałowym. Otóż na biegu jałowym jest około 550-600 obr i przykładowo na 4 ostatnim biegu (automat) przy 90kmh jest 2000 obr czyli nisko. Okazało się po podłączeniu komputera, że obroty na jałowym to 800-850 obr czyli prawidłowe  i że ktoś musiał grzebać w zegarach i źle ustawił wskazówkę od obrotomierza. Czy jest to możliwa wersja ?  Moje auto to Clio IIPHI. Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to niemożliwe, ale... czy pewnym wyznacznikiem nie może być położenie spoczynkowe wskazówki?

Parkuje na pozycji "zero"?  Na 4 obrotomierze, które widuję, 3 tak właśnie robią, czwarty opuszcza wskazówkę poniżej zera, ale włączenie zapłonu ustawia ją na zerze. Może szwankuje coś, co podaje sygnał do obrotomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , jaki problem wyjąć zegary , zdjąć szybkę i wyciągnąć wskazówkę  z ośki silniczka  , sam tak w jednym aucie robiłem 

Jak dobrać się do zegarów trzeba je wyciągnąć czy całkowicie ? czy można dobrać się do nich od czoła gdzie jest szybka ?

 

No jak słucham silnika to wydają się trochę za niskie obroty ale absolutnie nie telepie silnikiem. Dodałem 2 zdjęcia zrobione przy odpalonym i nagrzanym silniku. Te niższe obroty jak jest na biegu D a wyższe jak jest na Parking. Odczytuje chyba dobrze ?

post-142504-0-73765600-1475914048_thumb.jpg

post-142504-0-94965200-1475914055_thumb.jpg

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim aucie z automatem na rozgrzanym silniku mam 650 obrotów, i to jest prawidłowe wskazanie , dużo osób gdy kupi swoje pierwsze auto z automatem szuka porady na forach co może być przyczyną niskich obrotów ;] ,ale co do problemu kolegi to albo tak jeździć w niczym to nie przeszkadza (najtańsza opcja), lub podpatrzyć w innym takim aucie czy takie wskazania obrotomierza są identyczne,lub wyjąć zegary i przestawić wskazówkę, lub kupić drugi zestaw zegarów i podmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zakupie clio IIphII 16.16v tez mialem problem ze strasznie niskimi obrotami biegu jalowego. Okazalo sie ze przyczyna byl nagar w przepustnicy ktory zebral sie dookola talerzyka przepustnicy. Komp uchylal przepustnice tak jak to zrobic powinien, ale nagar blokowal przeplyw powietrza. Po wyczyszczeniu przepustnicy obroty byly prawidlowe 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać się do zegarów trzeba je wyciągnąć czy całkowicie ? czy można dobrać się do nich od czoła gdzie jest szybka ?

 

No jak słucham silnika to wydają się trochę za niskie obroty ale absolutnie nie telepie silnikiem. Dodałem 2 zdjęcia zrobione przy odpalonym i nagrzanym silniku. Te niższe obroty jak jest na biegu D a wyższe jak jest na Parking. Odczytuje chyba dobrze ?

tak , licznik  się całkowicie na stół wyciąga , i wtedy na części można rozebrać , zazwyczaj jest na zatrzaskach poskładany , i przednią szybkę można bez problemu wyjąć bez rozbierania reszty , wskazówki są na ośki wciskane ,  przy wyciąganiu licznika nie trzymaj kluczyka w stacyjce , 

 

moim zdaniem jesli komp diagnostyczny pokazuje wyższe obroty  to tak jest , przecież on odczyt bierze nie z licznika , tylko czujnika  wału korbowego , nie wiem co to za komp i oprogramowanie było , ale na wszelki wypadek można innym to sprawdzić dla pewności 

Edytowane przez sediciv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako posiadacz renówki potwierdzam - te wskazówki chyba fabrycznie są źle założone, u mnie też pokazuje sporo mniej, a po podpięciu kompa więcej - i jak oglądałem jutuba to sporo renówek właśnie ma jałowe na poziomie wizualnym na tarczy 500-600 z całkiem stabilną pracą silnika. Co więcej wskazówka od licznika zachowuje się tak samo, swoją ściągałem kilka razy w celu kalibracji i zakładałem na nowo, lekko przy tym wyginając ją pod ten dolny dynks ograniczający jej najniższe położenie i wówczas ją przenosząc wyżej i dociskając na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.