Skocz do zawartości

Podłoga z desek na belkach (strych)


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jest sobie półużytkowy strych - w zamyśle miejsce na jakąś choinkę, nieużywane ciuchy itp. Oczywiście czasem może tam ktoś wejść.

 

Potrzeba zrobić w nim podłogę. Swiatło pomiędzy belkami to 80 cm. Pytanie - jakie dechy się nadadzą ? Czy 25mm da radę ? Jakaś minimalna szerokość ?

 

Ma być jak najtaniej, aspekt estetyczny nieważny.

Powierzchnia jaka ma być pokryta to ok. 80m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jest sobie półużytkowy strych - w zamyśle miejsce na jakąś choinkę, nieużywane ciuchy itp. Oczywiście czasem może tam ktoś wejść.

 

Potrzeba zrobić w nim podłogę. Swiatło pomiędzy belkami to 80 cm. Pytanie - jakie dechy się nadadzą ? Czy 25mm da radę ? Jakaś minimalna szerokość ?

 

Ma być jak najtaniej, aspekt estetyczny nieważny.

Powierzchnia jaka ma być pokryta to ok. 80m2

U mnie jest 18 mm wiórówka i to min. co może być.

A i tak się ugina i chodzi się "na pamięć" po belkach.

Myślę, że najlepsze będzie OSB bo sklejka to za droga zabawa.

W pojedyncze deski się nie baw bo potem odkurzanie/zamiatanie kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaka gruba? 25 ? 32 ?

Nie chciałbym kiedyś wpaść na piętro :)

 

 

Kluczowe pytanie, co ile legary. Potem możesz wybierać grubość, ale 25mm może się uginać, jak będziesz miał szeroko legary ustawione.

Mam u siebie wszędzie położone 32mm, ale miało to ładnie wyglądać, więc są bejcowane i lakierowane.

Cena ~60zł/m2 wiec tanio nie było  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to masz zamiar dać deski surowe czy po jakiejś obróbce stolarskiej (heblowanie etc.)?

Najlepiej byłoby dać deski na pióro-wpust, bo pojedyncze mogą klawiszować, zwłaszcza jakieś wąziutkie. Szerokie dechy mają znów tendencję do wyginania się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem jakie jest światło między belkami... Ma być tanio, więc będą surowe. Też obawiam się o te 25mm grubości. Pióro wpust najlepsze, ale chyba nie zmieści się w budżecie...

po desce 25mm , 12 cm szerokości wprowadzam skuter do kanciapy fakt deska sie ugina ale ma dwa podparcia , długość 2.25m a skuter waży coś koło 75-80 kg. więc spokojnie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem jakie jest światło między belkami... Ma być tanio, więc będą surowe. Też obawiam się o te 25mm grubości. Pióro wpust najlepsze, ale chyba nie zmieści się w budżecie...

Głowy nie położę ale u mnie belki stropowe są bodajże także co 80 cm (kojarzę, że jak kładłem ocieplenie to odcinałem z rolki właśnie ok. 20 cm) więc tak jak u ciebie.

Tak jak pisałem u mnie jest wiórówka 18 mm i jest to rozwiązanie minimum - cieniej się już nie da.

Natomiast bicie podwójnych desek jak ktoś proponuje to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem jakie jest światło między belkami... Ma być tanio, więc będą surowe. Też obawiam się o te 25mm grubości. Pióro wpust najlepsze, ale chyba nie zmieści się w budżecie...

 

 

No fakt, przepraszam.

 

Przy 80cm będzie się 25 uginać, ale złamać się nie złamie.  Mimo wszystko dla komfortu dałbym 32mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam zwykłe najtańsze deski budowlane calowe bezfelcowe. Odległości miedzy jętkami około 80 cm. Deski prawie nie uginają się.

 

Przy 80cm będzie się 25 uginać, ale złamać się nie złamie.  Mimo wszystko dla komfortu dałbym 32mm.

Przy odległościach między jętkami 80 cm, calowe deski prawie nie uginają się. Na strych wystarczą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj deskę ale ażurowo tak powiedzmy światło 25/30cm między nimi. Na to płytę osb gr 15/18mm tylko pamiętaj żeby łączenie wzdłużne płyty wypadało na desce. Powinno był taniej a wytrzymałościowo będzie ok, sprawdzone nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.