Skocz do zawartości

Filtr fazy ciekłej - kiedy wymienić?


Benjamin

Rekomendowane odpowiedzi

Gazmen do którego jeździłem do tej pory miał wytyczne takie:


- filtr fazy lotnej - wymiana co 10kkm

- filtr fazy ciekłej - wymiana co 30kkm

 

Ja natomiast odkąd wymieniłem listwę wtryskową i filtr fazy lotnej na lepszy jakościowo to trzymam się:

 

- filtr fazy lotnej - wymiana co 15kkm

- filtr fazy ciekłej - wymiana co 15kkm

 

Filtr fazy ciekłej kosztuje w hurcie groszem względem filtra fazy lotnej więc wymieniam oba na raz jak powyżej. W moim przypadku jest to min. 2 razy do roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 13:46, steyr napisał:

Gazmen do którego jeździłem do tej pory miał wytyczne takie:


- filtr fazy lotnej - wymiana co 10kkm

- filtr fazy ciekłej - wymiana co 30kkm

 

Ja natomiast odkąd wymieniłem listwę wtryskową i filtr fazy lotnej na lepszy jakościowo to trzymam się:

 

- filtr fazy lotnej - wymiana co 15kkm

- filtr fazy ciekłej - wymiana co 15kkm

 

Filtr fazy ciekłej kosztuje w hurcie groszem względem filtra fazy lotnej więc wymieniam oba na raz jak powyżej. W moim przypadku jest to min. 2 razy do roku.

 

 

Dzięki za odpowiedzi. Na filtrach nie zamierzam oszczędzać. Filtr fazy lotnej już wymieniałem, więc teraz przy okazji wymienię i ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym smiało przedłużył  okres wymiany i wymieniał razem z filtrem powietrza (ja np wymieniam co drugą wymiane oleju, czyli co 30 tyś. km).  W ten weekend wymieniałem u siebie  po 120kkm filtry LPG (jakoś zawsze to  odkładałem na później :hehe: ) i szczerze nie wyglądały źle. Czerwone valteki po tym przebiegu tez działają jak nowe ale zrobie im prewencyjnie regeneracje i czyszczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord na filtrze fazy ciekłej to 90kkm i widać już było trochę śmieci 

 

przy sekwencji wymieniałem co 30kkm i filtr był praktycznie czysty

fazy lotnej co 15kkm, czasem kontrolowałem po 10kkm jak wygląda 

IMO wymiana f. fazy ciekłej co 15kkm to przesada - szkoda czasu (bo kasy to faktycznie niewiele)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.