Skocz do zawartości

Czy Cruze ze Stanów Zjednoczonych to ten co z Europy


mr_hammerer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam możliwość kupna Cruze że Stanów, ale ASO nie potrafiło zdecydować VINu i powiedzieli że mogą być kłopoty z częściami do tego samochodu - macie jakieś doświadczenie z naprawami Cruza sprowadzonego z US? 

I pytanie ile może kosztować wymiana świateł na europejskie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy ktoś tu miał wersję amerykańską.

Inna sprawa, że większość aut sprowadzonych zza oceanu to szroty.

Znasz historię tego egzemplarza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie targac z USA. Wiec to bedzie szrot. Jezdzilem Cruzem amerykaskim, mial inne radio, zderzak przedni byl po FL (inny niz w PL). Troche inaczej skomponowane wyposazenie poza tym to ten sam samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rwIcIk @wujekcybul dzięki za odpowiedzi. Historii auta nie znam, ale sprawdzony w ASO i ogólnie stan wręcz idealny, do tego sprzedający "komponuje" się z historią samochodu.

@wujekcybul obawiałem się tylko innych części niż te europejskie. Na tą chwilę poprosiłem ASO żeby wycenili mi koszt zmiany lamp i to będzie maksymalny koszt przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz kupić używanego kompletu z allegro? Myślę że będzie wielokrotnie taniej. Mocowania i kable są na 100% takie same. One się różnią jedynie kierunkiem padania światła czyli kształtem luster w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaruga napisał:

A nie możesz kupić używanego kompletu z allegro? Myślę że będzie wielokrotnie taniej. Mocowania i kable są na 100% takie same. One się różnią jedynie kierunkiem padania światła czyli kształtem luster w środku.

A skąd wiesz, że mocowania i kable są w 100% takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto globalne - nie opłacało by się robić osobnych rozwiązań - to tylko koszty a zysku żadnego.

W sumie to żadnego amerykańskiego auta nie znam, ale wiem że do anglików europejskie lampy pasują bez konieczności jakichkolwiek modyfikacji.

 

Ew. dogadaj się ze sprzedawcą że oddasz jak nie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mr_hammerer napisał:

@rwIcIk @wujekcybul dzięki za odpowiedzi. Historii auta nie znam, ale sprawdzony w ASO i ogólnie stan wręcz idealny, do tego sprzedający "komponuje" się z historią samochodu.

@wujekcybul obawiałem się tylko innych części niż te europejskie. Na tą chwilę poprosiłem ASO żeby wycenili mi koszt zmiany lamp i to będzie maksymalny koszt przeróbki.

 

O ile nie jest to wyjatkowa okazja za pol ceny, to ja bym sobie darowal zakup takiego wynalazku...

NIe dosc, ze Chevi sie wycofal z EU, to jeszcze dojda za chwile komplikacje jak cos bedzie niestandardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

O ile nie jest to wyjatkowa okazja za pol ceny, to ja bym sobie darowal zakup takiego wynalazku...

NIe dosc, ze Chevi sie wycofal z EU, to jeszcze dojda za chwile komplikacje jak cos bedzie niestandardowe.

Dlatego pytam, czy jest coś niestandardowego w tym modelu, bo uważam, że okazja rzeczywiście jest, ale nie za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maciej__ napisał:

 

O ile nie jest to wyjatkowa okazja za pol ceny, to ja bym sobie darowal zakup takiego wynalazku...

NIe dosc, ze Chevi sie wycofal z EU, to jeszcze dojda za chwile komplikacje jak cos bedzie niestandardowe.

Nie zdziwię się jak szybko powróci jak się wycofał.

Z oficjalnych komunikatów GM tłumaczył że nie chce robić konkurencji oplowi. 

Ale skoro teraz pozbyli się Opla to kto wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mr_hammerer napisał:

Wrzuciłem w jakiś podstawowy raport carfax i samochód nie był uszkodzony, co by się zgadzało z historią jaką podaje sprzedawca.

Powiem jak krowie na rowie. :phi: Zaplac te 200-300zl zanim utopisz wor pieniedzy za Carfax. Zobacz ile kosztuje Cruze w USA  z tego rocznika + dolicz VAT i dolicz akcyze. Pozniej porownaj z cena jaka masz zaplacic. Jesli to nie jest mienie przesiedlencze ( a kto o zdrowych zmyslach by Cruza targal) to to zadna super oferta. Cala technika jest plug and play ale sam samochod to na 99% szrot. Kumpel z Zielonki targa auta powypadkowe z USA z aukcji i jak czasem widze jak to w kontenerze jedzie w czesciach to bym takiego auta nie kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Powiem jak krowie na rowie. :phi: Zaplac te 200-300zl zanim utopisz wor pieniedzy za Carfax. Zobacz ile kosztuje Cruze w USA  z tego rocznika + dolicz VAT i dolicz akcyze. Pozniej porownaj z cena jaka masz zaplacic. Jesli to nie jest mienie przesiedlencze ( a kto o zdrowych zmyslach by Cruza targal) to to zadna super oferta. Cala technika jest plug and play ale sam samochod to na 99% szrot.

no nic, trzeba wyłożyć kasę na carfax ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Powiem jak krowie na rowie. :phi: Zaplac te 200-300zl zanim utopisz wor pieniedzy za Carfax. Zobacz ile kosztuje Cruze w USA  z tego rocznika + dolicz VAT i dolicz akcyze. Pozniej porownaj z cena jaka masz zaplacic. Jesli to nie jest mienie przesiedlencze ( a kto o zdrowych zmyslach by Cruza targal) to to zadna super oferta. Cala technika jest plug and play ale sam samochod to na 99% szrot. Kumpel z Zielonki targa auta powypadkowe z USA z aukcji i jak czasem widze jak to w kontenerze jedzie w czesciach to bym takiego auta nie kupil.

Wykupiłem CARFAX. Samochód był zalany. 

Dziękuję Panowie, temat zamykam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.