Skocz do zawartości

9 miesięcy i 19500kkm z Sandero Stepway


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

pojazd z połowy 2016 roku, 0,9tce z fabryczną instalacją lpg.

umówiony na wtorek na przegląd w moim "ulubionym" Aso w Piotrkowie Trybunalskim. 

Cena podana przez kierownika aso to 600pln za wszystko z ich materiałem. 

Opiszę przebieg i wrażenia po przeglądzie. Mam nadzieję , że nie popsujĄ niczego, bo w środę pojazd jedzie na wycieczkę do Szwajcarii.

Osobiście jeździłem pojazdem 6 miesięcy, teraz użytkuje go moja matula. 

Ogólnie poza idiotyczne wysoko ustawioną temperaturą przełączania lpg i wolnym nagrzewaniem się silnika, Pojazd spoko do miasta. 

Średnie spalanie 6,47l lpg na 100km . 

Zmieniłem na większy i z większym zasięgiem butli. 

Pozdrawiam, 

Szymon 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 6.04.2017 o 09:24, Pipper napisał:

Witajcie, 

pojazd z połowy 2016 roku, 0,9tce z fabryczną instalacją lpg.

umówiony na wtorek na przegląd w moim "ulubionym" Aso w Piotrkowie Trybunalskim. 

Cena podana przez kierownika aso to 600pln za wszystko z ich materiałem. 

Opiszę przebieg i wrażenia po przeglądzie. Mam nadzieję , że nie popsujĄ niczego, bo w środę pojazd jedzie na wycieczkę do Szwajcarii.

Osobiście jeździłem pojazdem 6 miesięcy, teraz użytkuje go moja matula. 

Ogólnie poza idiotyczne wysoko ustawioną temperaturą przełączania lpg i wolnym nagrzewaniem się silnika, Pojazd spoko do miasta. 

Średnie spalanie 6,47l lpg na 100km . 

Zmieniłem na większy i z większym zasięgiem butli. 

Pozdrawiam, 

Szymon 

 

 

Witajcie!

Po sporej przerwie w jeździe Dacią, pojazd w końcu dotarł do ASO na swój pierwszy przegląd.

Przegląd zrobiony dopiero w czwartek 18.05.2017r, miesiąc przed terminem w książce, bo kilometry wcześniej wyskoczyły.

Opóźnienie w stosunku do pierwotnego terminu z pierwszego posta podyktowane względami zdrowotnymi.

No i kilka powodów dla których już nie kupię nowego pojazdu marki Dacia/Renault:

1. Cena za przegląd po 20kkm miała być 600pln za wszystko robota+materiał z ASO, na dzień przed przeglądem dowiedziałem się, że cena wyniesie 908pln...

Pierwsza myśl WTF?!? :ogien: 50% ceny więcej "skunt ja siem pytam?" :facepalm:

Po burzliwej rozmowie zeszło na 750pln, to i tak 150pln więcej niż pierwotna cena.

2. Olej zalany 5w30, mógł być 5w40, ale ten jest droższy - ergo - ASO więcej kosi klienta.

3. Pod maską bałagan zostawiony, nawet odpięta linka od regulacji prawego reflektora.

4. Obsługa kiepska, nie potrafią ani sprzedać, ani serwisować pojazdu.

5. Filtr powietrza zatłuczony, nawet nie zapytali czy wymienić? Pojazd ma fabryczne lpg, więc to raczej istotna kwestia - zmienię sobie sam.

6. Mycie pojazdu po serwisie zostawiło sporo drobnych zarysowań, a elementy plastikowe czarne niedomyte.

 

Ogólnie cienko wypadli, lepiej niż ASO Fiata z Piotrkowa w latach 2005-2007, ale dalej porażka.

 

Powyższy przypadek potwierdza tylko moje odczucia, że w Polsce nie opłaca się prywatnie posiadać nowego pojazdu.

Na początku 2017 roku miał być zakupiony nowy Duster 1.6 z lpg i 4x4, ale po perypetiach z ASO Dacii odpuściłem i zakupiłem za połowę ceny Hondę CRV z 2005r.

W 3 miesiące zrobiłem 6kkm Hondą i śmiga pięknie - rdzy nie ma  :phi: 

Spokój jest, serwisy na oryginalnych materiałach Hondy, ale w zaufanym warsztacie - spokój jest bezcenny.

 

Pozdrawiam serdecznie :piwko:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KYRTAP napisał:

 

Witam. Zniechęciłeś się do Dacii tylko z powodu jakości serwisu czy jest coś jeszcze?

Zapach nowych tworzyw we wnętrzu - alergia na rozpuszczalniki, 3x ozonowanie nie pomogło :/

Zostają mi tylko używane pojazdy.

Serwis dopełnił mojej decyzji - nie będę się bujał z takim podejściem i to za własną kasę :facepalm:

Wolę dać zarobić swojemu mechanikowi, bo gość się zna na fachu i ogarnia koncertowo wszystkie pojazdy, które mam od wielu lat :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alergia to rzeczywiście nieprzyjemna sprawa, jednak po latach używania starych samochodów, mam ich serdecznie dość. Rynek wtórny jest jak gra w kasynie - zawsze przegrywasz.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gilbert3 napisał:

Alergia to rzeczywiście nieprzyjemna sprawa, jednak po latach używania starych samochodów, mam ich serdecznie dość. Rynek wtórny jest jak gra w kasynie - zawsze przegrywasz.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy jak trafisz.

Z Megane 2ph1 2szt trafiłem idealnie, jedna jeździ na AK dalej, Laguna 2ph1 to samo, dalej u mnie , Honda również super. Osobiście jestem miłośnikiem nowinek technicznych, tych z przed 10-15 lat ;)

Kolejny pojazd również będzie wiekowy, ale z większą ilością cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Też mam alergię na ASO. Mi jaszpol krzyknął za pierwszy serwis 1200zl. Dlatego temat odpuściłem bo mnie na to nie stać.  Kupiłem używanego Dustera i na pewno nie skorzystam z pomocy ASO, bo za 1200zl to mam zrobiony rozrząd, wymienione oleje i filtry i sprawdzoną klimę... Z używanych aut nie udało mi się tylko z Berlingo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
Dnia 7.07.2017 o 09:23, Luke16 napisał:

Też mam alergię na ASO. Mi jaszpol krzyknął za pierwszy serwis 1200zl. Dlatego temat odpuściłem bo mnie na to nie stać.  Kupiłem używanego Dustera i na pewno nie skorzystam z pomocy ASO, bo za 1200zl to mam zrobiony rozrząd, wymienione oleje i filtry i sprawdzoną klimę... Z używanych aut nie udało mi się tylko z Berlingo...

Witajcie!

Mały update w historii mojej Dacii.

A więc 39700km przebiegu, aktualnie stoi w serwisie, po małym ataku jakiegoś buca z podporządkowanej ostatniej soboty.

Do wymiany błotnik lewy przedni i drzwi kierowcy + plastiki, na szczęście ucierpiały tylko zewnętrzne poszycia, delikatnie draśnięte, ale profile załamane = wymiana.

Więc zabawa plug&play ;]

Foty są, a i rdzy na blachach pod plastikami nie ma po drugiej zimie :skromny:

Serwis w Radomiu jak zwykle stanął na wysokości zadania, pojazd odbieram co prawda dopiero 11 maja, więc już po pełnym serwisie na 40kkm.

Średnie spalanie z zimy bez trybu Eco to 6,7l/100km lpg.

Jako zastępczaka dostaliśmy Sandero Stepway z 2018r. z 1,5dci 90KM z 1000km przebiegu. Powiem, że 2 lata różnicy i przepaść pomiędzy pojazdami:

- fotele przednie minimalnie inaczej wyprofilowane i inny rodzaj pianki siedziska - rewelacja

- wyposażenie również na plus do mojej, 

-zapachy "nowości" nie irytują już mnie :jem:

Silnik - jednak wolę benzynę w mały i lekkich pojazdach, spalanie średnie 4,3l diesel przy mojej ciężkiej nodze :phi:

Dziś podstawiają na nowiutkie Clio, a Sandero wraca do ASO.

Ostatnio na jesieni był nowiutki Captur 1,2 tce z pełnym wypasem do testów... 

Powiem Wam, że o ile w Piotrkowie jest dno, o tyle w Radomiu super obsługa posprzedażna :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.10.2018 o 15:18, Pipper napisał:

50250km i zmiana właściciela.

15 minut było ogłoszenie, za kwotę 32.000pln pojazd sprzedany.

Pojechał z PL do DE... 8] 

Fajnie do miasta, na wieś za mały 😉

szybko, przypomnisz rok i koszt zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

szybko, przypomnisz rok i koszt zakupu?

Czerwiec 2016 49.400. Utratę wartości pomijam, samochód zarobił jako narzędzie z nawiązką, Nowy właściciel w Niemczech super zadowolony. Pojazd po TUV i ich procedurach już zarejestrowany u Nich. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.11.2018 o 21:25, Karczeq napisał:

A to mało? Obsługa klienta w dzisiejszych czasach jest mega wazna ;)

Gdybym tylko na to zwracał uwagę, to po awanturze z szefem salonu Fiata  w Piotrkowie jesienią 2005r. Do 2014r. nie miałbym 9 innych Fiatow. Super obsługa była u Karasiewicza w Radomiu. 

Potrzebowaliśmy większego pojazdu z 4x4 i automatem i dobrymi światłami.

Dlatego zmiana.

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.12.2018 o 20:07, 62545tomasz napisał:

i jak sie sprawuje Dacka?

Nowy właściciel w DE zachwycony.

Ja również, jeszcze mam 1 mały pojazd w domu do sprzedania. Przesiewamy się na troszkę większe i z 4x4.

Po przesiadce z 2T Sorento na 1T Dacię było troszkę inne odczucie w prowadzeniu.

Lubimy większe pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 17:03, 62545tomasz napisał:

ciekawe dlaczego;)

bo była za mała i bez 4x4. Miała mało wygodne fotele, troszkę słabe światła i była za lekka.

Poza tym pojazd bez kłopotu i bez rdzy. Super oszczędny z lpg, tani serwis. Dobra obsługa po sprzedaży.

Ogólnie markę polecam. Od 2018r poprawione mocno plastiki i fotele, a także światła przednie. Silnik świetnie sobie radził z budą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 14:46, Pipper napisał:

Od 2018r poprawione mocno plastiki i fotele, a także światła przednie.

Te zmiany były wprowadzone w 2017 roku, wraz z wymianą kierownicy i plastików wnętrza. Od tego czasu nic istotnego nie zmieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wasylek napisał:

Te zmiany były wprowadzone na przełomie 2016/2017 roku, wraz z wymianą kierownicy i plastików wnętrza. Od tego czasu nic istotnego nie zmieniono.

Ja miałem z czerwca 2016, czyli przed zmianami, a w 2018 miałem możliwość jeżdżenia Sandero/Stepway i Dusterem w nowej wersji, do tego porównuję. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.