Skocz do zawartości

Wymiana obudowy kluczyk Jumpy


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanko - czy orientujecie się czy można podmienić samą obudowę w kluczyku do Citroena Jumpy II (2007 rok)? Jeśli tak to gdzie można dostać taka obudowę? Mam strasznie starte przyciski oraz brak blokady grota.

 

Z góry dziękuję za info.

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janusz napisał:

Można. Kupić albo na allegro, albo udać się do punktu gdzie dorabiają klucze do samochodów. Grot też da się przełożyć.

Na allegro nie ma takich obudów - w mojej bateria jest na płytce, a to co widziałem na aukcjach to niestety obudowy z baterią w obudowie. Chyba ze ktoś mógłby taką aukcję podesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, harnas81 napisał:

Na allegro nie ma takich obudów - w mojej bateria jest na płytce, a to co widziałem na aukcjach to niestety obudowy z baterią w obudowie. Chyba ze ktoś mógłby taką aukcję podesłać :)

Kupowałem obudowę kluczyka na http://www.autokluczyki.pl/  są dwie wersje jedna z baterią na płytce, druga w obudowie, Obydwie w tej samej cenie. przekłada się grot i elektronikę wraz z immo. Te same obudowy są dostępne na aliexpres taniej tylko trzeba poczekać dłużej na przesyłkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz obudowę to sprawdź warunki OWU w swoim TU bo kolega jak wymienił i nie powiadomił ich miał zajebisty problem z odzyskaniem AC po kradzieży samochodu, zarzucili mu że dorobił sobie 3 kluczyk a podczas ubezpieczenia pokazywał tylko 2...

Całe szczęście że papuga przeczytała dokładnie OWU i nie było mowy o zgłoszeniu tego do TU i kasę odzyskał ale po 4 miesiącach przepychanek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slawek_l_83 napisał:

Jak wymienisz obudowę to sprawdź warunki OWU w swoim TU bo kolega jak wymienił i nie powiadomił ich miał zajebisty problem z odzyskaniem AC po kradzieży samochodu, zarzucili mu że dorobił sobie 3 kluczyk a podczas ubezpieczenia pokazywał tylko 2...

Całe szczęście że papuga przeczytała dokładnie OWU i nie było mowy o zgłoszeniu tego do TU i kasę odzyskał ale po 4 miesiącach przepychanek...

Ale on chce wymienić samą obudowę (plastik) grot i płytka (elektronika) zostają stare. A jakby chciał zmienić baterię, to też musi zgłosić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Ale on chce wymienić samą obudowę (plastik) grot i płytka (elektronika) zostają stare. A jakby chciał zmienić baterię, to też musi zgłosić? ;)

 

Kumpel wymienił samą obudowę bez wkładu!

 

Do AC musiał zrobić zdjęcia 2 kluczyków zrobił i wysłał..... po pół roku od ubezpieczenia wymienił obudowe... ukradli auto...

przesłał do TU zaś zdjęcie kluczyków że ma dwa a dociekliwy Pan z TU zauważył, że jedna obudowa jest inna... i zaczęła się walka z wiatrakami...

Ale kolega zrobi jak uważa... ja bym przeczytał OWU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek_l_83 napisał:

 

Patrz wyżej.

:oki: w takiej sytuacji faktycznie bezpieczniej na wszelki wypadek zawiadomić TU. Chociaż podejrzewam, że nawet gdyby był zapis, że w przypadku dorobienia klucza należy powiadomić TU, to sytuacja wymiany samej obudowy jest do obronienia (w sądzie). Wymiana samej obudowy, to nie wymiana kluczyka, czy elektroniki. Zgłasza, że wymieniał samodzielnie i można wykonać ekspertyzę, że są to elementy oryginalne, a nie dorabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janusz napisał:

:oki: w takiej sytuacji faktycznie bezpieczniej na wszelki wypadek zawiadomić TU. Chociaż podejrzewam, że nawet gdyby był zapis, że w przypadku dorobienia klucza należy powiadomić TU, to sytuacja wymiany samej obudowy jest do obronienia (w sądzie). Wymiana samej obudowy, to nie wymiana kluczyka, czy elektroniki. Zgłasza, że wymieniał samodzielnie i można wykonać ekspertyzę, że są to elementy oryginalne, a nie dorabiane.

 

Tylko w TU pracują niejednokrotnie pajace i nowa obudowa=nowy kluczyk :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slawek_l_83 napisał:

Jak wymienisz obudowę to sprawdź warunki OWU w swoim TU bo kolega jak wymienił i nie powiadomił ich miał zajebisty problem z odzyskaniem AC po kradzieży samochodu, zarzucili mu że dorobił sobie 3 kluczyk a podczas ubezpieczenia pokazywał tylko 2...

Całe szczęście że papuga przeczytała dokładnie OWU i nie było mowy o zgłoszeniu tego do TU i kasę odzyskał ale po 4 miesiącach przepychanek...

 

Zasadniczo to watpie, ze na Jumpy z 2007 w ogole jest AC ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.